Takip Edin

GÜNDEM

Vatandaşlardan Düşük Voltaj Tepkisi

Yayınlanma tarihi

-

Ortaca’nın Güzelyurt Mahallesinde bir yıldır voltaj düşüklüğü sorunu yaşadıklarını ileri süren vatandaşlar yetkililerden yardım talep etti.

Softalar sokaktaki trafodan yerleşim yerlerine aktarılan elektriğin voltajının düşük olduğunu öne süren Mahalle sakinleri, özellikle kış aylarında ısınma güçlüğü çektiklerini kaydetti.
Vatandaşlar, mahalledeki iki sokakta voltaj düşüklüğü sorunu olduğunu elektrik dağıtım şirketi yetkililerine bildirdiklerini dile getirdi.

Sokağa gelen enerjinin düşük olması sebebiyle evindeki çok sayıda elektronik eşyanın kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Turhan Girgin; “Bir sene önce kuruma dilekçe ile başvurduk. Bize bütçemiz yok. 2018 yılının sonuna kadar yapacağız dediler. Ama 2019’a girdik elektrik yok. Jeneratörler ile hayvanlarımıza bakıyoruz, evimizde oturuyoruz. Mağduruz. Evimizde birçok elektronik aletimiz yandı. Bilgisayar, televizyon, çamaşır makinesi çalıştıramıyoruz. Dinamolarımız çalışmıyor. Elektrik yok burada.” diye konuştu.

Hayvancılıkla geçimini sağladığını belirten Girgin; “İneklerimizi dinamo ile sulamamız gerekiyor. Dinamo çalıştırmak zorundayız, çalışmıyor. Soğutma çalışmıyor, sütlerimiz bozuluyor. Bu konuda mağduruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Elektrik hizmetinden yararlanamıyorum ama 3 ayrı abonem var fatura geliyor, onu ödüyorum. Mecburen jeneratör kullanıyoruz o ayrı masraf. Elektrik sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. Cihazlarımız çalışsın istiyoruz” dedi.

Yaşanan durumdan dolayı mağdur olduklarını ifade eden Sadike Girgin ise şunları söyledi; “Bulaşık makinem yandı, tamir ettirdik ama tekrar bozulacak diye çalıştıramıyorum. Evin içinde bir lambayı yakmadan önce başka açık lamba varsa onu kapatıyoruz. Bir gün gece ikide gürültü sesi ile uyandık. Bulaşık makinesinin alev aldığını gördük. Can ve mal güvenliğimiz tehlikede.”
Elektrik dağıtım şirketinden edinilen bilgide söz konusu projenin 2019 yatırımları arasında yer aldığı belirtildi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

Okul Yönetiminden Başkan Saatcı’ya Teşekkür Ziyareti

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediyesi’nin Esenköy Şehit Er Asım İlköğretim Okulu’nun tamamında gerçekleştirdiği çevre düzenlemesi ve ilerleyen zamanlarda yapılacak projelerle ilgili Okul Müdürü İrfan Kaval, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Sivri, öğrenci velisi Yeliz Akın Algan Başkan Saatcı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Öğrenci velisi Yeliz Akın Algan, Başkan Saatcı’ya tüm öğrenciler ve velileri adına teşekkür ederek, yapılan hizmetlerden dolayı kutladı. Okul Müdürü İrfan Kaval ise, okul için yapılan tüm çalışmalardan dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür etti.

Kendilerini Fethiye Belediyesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Saatcı, “1999 yılında geldiğimiz günden bugüne imkanlarımız ölçüsünde bütün okulların ihtiyaçlarını karşılamaya ve her türlü desteği vermeye gayret gösteriyoruz. Fen Lisesi yaptık, İşletme Fakültesi yaptık. Eğitime vermiş olduğumuz değer ortada. Bunların dışında bütün okullarımızdan bazı talepler geliyor. Sizlerden gelen talepleri yerine getirmek için çaba da sarf ediyoruz. Sizler orada bizim geleceklerimizi, çocuklarımızı yetiştiriyorsunuz. Biz gidiyoruz, onlar geliyor. Onların her türlü imkanlarını sağlamak da sizlerin ve bizlerin görevidir. Göstermiş olduğunuz nezaketinize teşekkür ederim” dedi.

Devamını oku

GÜNDEM

“Bağımlı Olma Mutlu Ol” Projesiyle Öğrencilerin Spor ve Sanata Yönlendirilecek

Yayınlanma tarihi

-

Köyceğiz ilçesinde başlatılan “Bağımlı Olma Mutlu Ol” projesiyle öğrencilerin spor ve sanata yönlendirilerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması hedefleniyor.

Köyceğiz Kaymakamlığınca hazırlanarak Köyceğiz Sosyal Çalışmalar Derneği tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne sunulan ve kabul gören projenin tanıtım etkinliği Köyceğiz Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, etkinlikte yaptığı konuşmada, bağımlılıkla mücadele kapsamında 6-18 yaş grubunda öğrenim gören 600 öğrencinin spor ve sanatla buluşturulacağını söyledi.
Proje kapsamında üç okulda müzik atölyesi oluşturulduğunu belirten Kaymakam Dolu, okullara futbol,basketbol,voleybol, floor curling, bocce, dart ve masa tenisi branşlarında toplamda 140 bin lira değerinde spor malzemesi temin edildiğini aktardı.

Devamını oku

GÜNDEM

Kanuni Cami Restorasyonu Yargıya Taşındı

Yayınlanma tarihi

-

Kanuni Sultan Süleyman’ın 1522 yılında Rodos seferi esnasında konakladığı Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’ndeki camide tamamlanan restorasyonun aslına uygun yapılmadığı gerekçesiyle firmaya ödeme yapılmaması mahkemelik oldu.

Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde aslına uygun restore edilmesi için 2014 yılında dönemin Valisi Amir Çiçek tarafından ‘Kanuni Yolu’ projesi kapsamında çalışma başlatıldı. Cami ile birlikte han ve bir de köprü bulunuyordu.

Restorasyon çalışmalarının başlamasının ardından cami, han ve köprüde çalışmalar başlatıldı. Yatağan Belediyesi tarafından hazırlanan proje Muğla Koruma Kurulu tarafından onaylandı. Restorasyon işlemleri sırasında tarihi köprüde yapılan restorasyonda önce köprünün bir bölümüne beton döküldü. Beton dökülen köprü aşırı yağışlar nedeniyle ayağının bir bölümü çöktü. Beton skandalının ardından bu defa da caminin kapı ve pencereleri ahşap yerine metal pencere ve kapı takıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Restorasyonu yapan firma işin tamamlanması üzerine restorasyon bedeli olan 1 milyon 258 bin lira talep etti. Yatağan Belediyesi tarafından işin bedelinin Muğla Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığına(YİKOB) yazı yazarak hakedişin ödenmesini talep etti. Muğla YİKOB ödeme yapılacak işin restorasyon alanında yaptığı incelemede restorasyon işinin aslına uygun yapılmadığını tespit ederek ödeme yapılması için işin aslına uygun yapılması gerektiğini, Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payına Dair Yönetmelik hükümleri gereği, ihale bedelinin yüzde 36.65’lik bölümünü ödedi. Restorasyon bedelinin büyük bölümünü alamadığını iddia eden firma yetkilileri ise Yatağan Belediyesinden davacı oldu.

Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, aslına uygun yapılamadığı öne sürülen Kanuni Cami restorasyonu ile ilgili olarak yüklenici firma tarafından şu anda olayın yargı safhasına taşındığını belirtti.

Devamını oku

POPÜLER