Takip Edin

GÜNDEM

Menteşe Devlet Hastanesi 15 Temmuz’da Açılacak

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmet girmesinin ardından atıl duruma düşen eski SSK ve Devlet Hastaneleri binaları için devreye giren AK Parti Milletvekilleri, atıl binaların 100 Yataklı Menteşe Devlet Hastanesi yapımı için Sağlık Bakanlığı’ndan olur almışlardı. 22 Kasım’da tadilat ihalesi yapılan hastanede yüklenici firma 3 Ocak’ta tadilat çalışmalarına başladı.

Tadilat çalışmaları başlayan hastanede AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Menteşe Belediye Başkan adayı Av. Gültekin Akça, Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal ve İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer incelemelerde bulunurken, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

15 Temmuz’da açılışı yapılacak
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Menteşe devlet hastanesi tadilat ihalesi 22 Kasım’da açık ihale usulü ile ihale edildiğini, firmanın 3 Ocak 2019 tarihinde de tadilat işlemlerine başladığını açıkladı. Milletvekili Gökcan, “Sağlık bakanlığı tıbbi cihaz planlama daire başkanlığı bünyesinde yapılan toplantıda hastanenin donanım ve mefruşatı için 8 milyon 700 bin TL ödenek tahsis edildi. Hastanenin perde, yönlendirme tabela (iç-dış mekan ) ve bilişim altyapı ihtiyacı için de ayrıca ödenek talebi hazırlıklarımız devam ediyor. Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden 1. Seviye 6 yataklı erişkin yoğun bakım ile 5 yataklı palyatif bakım ünitesi açılışı için gerekli izinler alındı. Yeni açılacak hastanemizde 19 acil ünitesi, 21 adet poliklinik odası (her branşta ) , 4 ameliyathane odası, 2 SDL odası (özellikli doğumhane) mevcut olup, kemik dansitometre cihazı, çift dedektörlü dijital röntgen cihazı Bilgisayarlı Tomografi cihazı, Endoskopi, Laparoskopi gibi kapalı ameliyatların yapılabileceği tıbbi donanımlar, göz muayene ve ameliyatları için tıbbi cihazlar, fizik tedavi üniteleri için gerekli donanımlar hizmet verecek. Hastanemizin en kısa sürede Muğlalı hemşehrilerimize hizmet verebilmesi için gerekli çalışmalar hızla devam ederken, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde açılışının yapılması planlanıyor” dedi.

Anjio cihazları geldi
Milletvekili Gökcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne söz verdikleri Anjiyo cihazlarının geldiğini belirtirken, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanemizde kalp cerrahisi bölümünde operasyonlar yapılmaya başlandı. Artık, erişkin ve çocuk kalp ameliyatları ve Bypass ameliyatlarının Muğla’mızda yapılmaya başlandığı müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ayrıca 2 adet anjio cihazımız hastanemize teslim edildi. Şu anda kurulumu bitmek üzere olup, hastalarımızın anjio işlemleri Şubat ayı içinde hastanemizde yapılmaya başlanacak” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

Mutlu Ayhan MTO Başkanı Seçildi

Yayınlanma tarihi

-

Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nda yapılan başkanlık oylamasında, tüm üyelerin oylarını alan Mutlu Ayhan MTO Başkanı seçildi.

Marmaris Ticaret Odası Eski Başkan’ı Mehmet Baysal’ın, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler sebebiyle istifa etmesinin ardından, yerine yönetmelik gereği en yaşlı başkan yardımcısı sıfatıyla Mutlu Ayhan Başkanlık görevini üstlendi. Geçtiğimiz Kasım ayında ek madde ile yönetmelikte değişiklik yapılarak “seçimi kazanamayan Oda Başkanı’na görevine dönme hakkı” tanınmıştı. Resmi seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Mehmet Baysal’ın göreve geri dönmeme kararı almasının ardından, Oda Yönetim Kurulu üyeleri arasında bugün yapılan seçim sonucunda Başkanlık görevini yürüten Mutlu Ayhan kalan 3 yıl süre için Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Başkan Ayhan, seçim sonucu tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Bugüne kadar Odamıza katkısı bulunan tüm eski Oda Başkanları ve Meclis Başkanlarımıza, Meclis, Meslek Komitesi ve Oda personelimize, tüm üyelerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu üyelerimizin güvenini boşa çıkarmamak ve Odamızı bölgemizin en başarılı Odası haline getirmek için, daha önceden olduğu gibi hep birlikte azimle çalışmaya devam edeceğiz. Marmaris Ticaret Odası, her zaman olduğu gibi bugünden sonra da turizmde ve ticarette bölgemize yaptığı katkıları sürdürmek için, daha önceden hayata geçirdiği projelere yenilerini ekleyerek var gücüyle çalışmaya devam edecek. Sezonun başlamasıyla birlikte Marmaris’in turizm sezonundan en verimli şekilde yararlanması ve tüm üyelerimizin bu sezonu başarılı ve kazançlı bir şekilde geçirmesi için Yönetim Kurulu olarak çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Millî Mücadelemizin 100. Yılını kutladığımız bu dönemde, Ulu Önder Atatürk’ün ilkelerini şiar edinerek, ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin gelişmesi için üstümüze düşen her türlü vazifeye hazırız. Odamızın daha istikrarlı ve başarılı bir ivme kazanmasına katkı sağlamaya, dünya standartlarında bir hizmet kalitesi oluşturmaya devam edeceğiz. Ben ve Yönetim Kurulu üyelerimiz; Marmaris’imizin markalaşması ve turizminin gelişmesi adına azimle çalışarak, turizmin gözbebeği ilçemizin daha başarılı bir seviyeye gelmesi için yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Hizmet kalitemiz ve misyonumuz gereği, Oda üyelerimize olan sorumluluklarımızı her zaman ön planda tutacağız. İlkemiz; Marmaris Ticaret Odası olarak iş birliği ve bütünlük içinde ülkemiz ve Marmaris için hizmet etmektir. Bu bağlamda beni bu göreve layık gören Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Başkanımız ve Meclis üyelerimize kıymetli destekleri için tekrar teşekkür ederim” dedi.

Boşalan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine ise Ömer Erden seçildi. Erden görevini, Başkan Yardımcısı Özgür Dervis ile birlikte yürütecek. Yönetim Kurulu’nda yer alan diğer isimler şöyle; Enis Bilgiç, Görkem İnal, İbrahim Tekin, Mustafa Kodaman, Onur Tokmak, Özgecan Çetinkaya.

Devamını oku

GÜNDEM

Komutanlardan Başkan Aras’a Ziyaret

Yayınlanma tarihi

-

Cumhuriyet tarihinin en büyük planlı tatbikatı Denizkurdu-2019 kapsamında Bodrum ve Yalıkavak Limanı’na demir atan TCG Turgutreis, TCG Kalkan, TCG Bora, TCG Kuşadası ve TCG Karşıyaka gemi komutanları Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti.

Öğlen saatlerinde ziyarete gelen TCG Turgutreis Komutanı Deniz Yarbay Burak Akgül, TCG Kalkan Komutanı Deniz Yarbay Akın Arıdıcı, TCG Bora Komutanı Deniz Binbaşı Kadir Umut Tercan, TCG Kuşadası Komutanı Deniz Yüzbaşı Erdinç Bayram İyidoğan ve TCG Karşıyaka Komutanı Deniz Yüzbaşı Anıl Demirağ’ı Başkan Aras makamında ağırladı.

Aras, başarılı bir tatbikat sonrası Bodrum Limanlarına yanaşan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 5 gemi komutanı ile bir süre sohbet etti. Ziyaret sonunda, Denizkurdu-2019 tatbikatı anısına yaptırılan hatıra pulu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a takdim edildi.

Bodrum Limanı’na demir atan TCG Turgutreis, TCG Kalkan, TCG Bora ile Yalıkavak Limanında demirli TCG Kuşadası ve TCG Karşıyaka gemileri 23 Mayıs gününe kadar, 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatlerinde halkın ziyaretine açık olacak.

Devamını oku

GÜNDEM

Muğla’da Kamyon ve Çekici Şoförlerine Trafik Eğitimi

Yayınlanma tarihi

-

Menteşe ilçesi Çırpı Mahallesinde özel bir madencilik şirketinde görevli kamyon ve çekici şoförlerine Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından eğitim verildi.

Emniyet kemeri kullanmanın önemi, hız kurallarına uyulması, azami yüklü ağırlık miktarının aşılmaması, yorgun, uykusuz ve alkollü araç kullanılmaması, araçların ışık donanımı, yük üzerine branda çekilmesi ve öncelik yayanın, öncelik hayatın projesi kapsamında 20 şoför trafik eğitimi aldı.

Devamını oku

POPÜLER