Takip Edin

Siyaset

Kurum: “Bu Ülke, CHP Döneminde Ne Zaman Bahar Gördü ki Bundan Sonra Da Görsün”

Yayınlanma tarihi

-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CHP’nin ‘Martın sonu bahar’ sloganını eleştirerek, “Bu ülke, CHP döneminde ne zaman bahar gördü ki bundan sonra görsün” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı Cumhur İttifakı ve AK Parti Fethiye Belediye Başkan adayı Muhittin Kayabaş’ın seçim koordinasyon merkezinin açılışı yağmura rağmen miting havasında geçti. Bakan Kurum, yaptığı konuşmada halkın ‘TOKİ istiyoruz’ sloganları karşısında Cuma gününden itibaren Karaçulha Mahallesi’nde 300 adet TOKİ başvurularının alınacağını ifade etti. Fethiye’ye çeşitli müjdelerle geldiğini ifade eden Kurum, “İller Bankası Genel Müdürlüğümüzün kanalıyla Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresine sağlayacağımız 500 milyon kredi faiz desteği ile neler yapacağız? Bu krediler uzun vadeli. Ve birçok çevre projesini bu krediler ile birlikte destek vereceğiz. Bu desteği kanalizasyon rehabilitasyonundan atık su arıtma tesislerine, şebeke çalışmasından yine kolektör hatlarına kadar çok çeşitli alanlarda vereceğiz. Muğlamızın daha temiz, daha sağlıklı olması için de İller Bankası kanalıyla da bu projeleri gerçekleştireceğiz. Yine bu kapsamda Fethiyemizde kanalizasyon şebekemiz maalesef sıkıntılı. Kolektör hattımız sıkıntılı. Atık su arıtma tesislerimize ilişkin destek vereceğiz ve aslında o körfez çalışmalarının başka etapları da bunlar olacak. Yani bir taraftan o dip temizliğini yapacağız, diğer taraftan da yapacağımız atık su arıtma tesisleri ve dere ıslahları ile birlikte de inşallah körfezimiz çok daha güzel hal alacak. Geleceğimiz için, çocuklarımız için çok daha iyi önemli bir sürece girmiş olacak” dedi.

Bodrum-Kaş arasına bisiklet yolları yapılacak
Bakan Kurum, ”İzmir’den başlayıp Antalya’ya kadar gelecek olan 519 kilometre hatlı bisiklet yolu projesi için de bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hat içerisinde Bodrum, Datça Yarımadası, Köyceğiz, Dalyan, Fethiye, Kaş arasında bisiklet yolları yapacağız. Ve oradan giren bir turistimiz, bir vatandaşımız 519 kilometrelik güzergahta da bisikletine binecek. Fethiye içinde yine bakanlığımızca 68 kilometre bisiklet yolu projelendirdik. Ve o proje çerçevesinde biz genel müdürlük, bakanlık olarak da o bisiklet yollarını yapacağız. Ve buraya geldiğinizde gerçekten sağlıklı bir yaşama kavuşabilmek için bu bisiklet yollarını kullanacaksınız. Bu bisiklet yolları Göcek’te, Ölüdeniz’de yine aynı şekilde projelendirme yapılacak. Bunların tamamı da 335 kilometre olarak yapılıyor. Tabii biz bunları yaparken yeşili, doğayı korumak istiyoruz. Bunları yaparken bu projeler çerçevesinde hem geleceğimizi hem de o geleceğimizin teminatı çocuklarımız için daha yeşil, daha doğaya saygılı şehirler yapmak istiyoruz. Muğlamızda tam 5 tane Özel Çevre Koruma alanlarımız var. Bunların toplam miktarı 387 bin hektar. Ve Muğla genelinde de 1 milyon 300 bin hektarda yine Çevre Koruma Bölgesi ilanımız var. Ve bunların tamamını da koruyoruz. Türkiye genelinde de 4 buçuk milyon hektar doğal sit alanımız var. Biz çevremizi koruyan bir partiyiz. Bizim liderimiz genel başkanımız çevreci bir genel başkan. Biz poşetleri ücretli hale getirdik. Sıfır Atık Projesi’yle gene çöplerimizi kaynağında ayrıştırıyoruz. Ve bu anlamda da bakanlık olarak Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Sıfır Atık Projemizi yürütüyoruz. İnşallah Muğla’yı çok daha iyi bir konuma getirmiş olacağız” dedi.

“16 yıl engeller çıkardılar”
”Muğla ufuk sahibi insanların şehridir” diyen Bakan Murat Kurum, “Muğla, AK Parti’nin davası ve o AK Parti’ye gönlünü vermiş insanların şehridir. O yüzden burada en güzel gönül belediyeciliği Muğla’da anlatılır. Ve Muğla’ya baktığımızda son 16 yılda o göz kamaştırıcı bir büyümeden fazlasıyla kendisi hizmet almıştır. Fethiyemiz almıştır. Ancak içindeki o potansiyeli de kullandığını ben düşünmüyorum. İnanın Muğlamız, Fethiyemiz tüm Türkiye’ye bakabilecek kapasitede. Buradaki tarım alanları verimli bir şekilde kullanırsanız, bu körfezi verimli bir şekilde kullanırsanız buradaki istihdam da artar, turizm geliri de artar, doğal güzellikleri de hiç bozmayacak şekilde yönetir, ülke ekonomisine katkı sağlamış olursunuz. Biz bu işleri yaparken son 16 yılda karşımıza birçok engeller çıkardılar. Sürekli çelmeler, tuzaklar, oyunlar kurdular ve bu oyunlara baktığınızda biz hemen hemen her alanımızda bağımsızlık mücadelesi verdik. Savunma sanayimizde bir yere bağımlıydık, artık bağımlı değiliz. Kendi İHA’larımızı, SİHA’larımızı üretiyoruz. Ve inanın değerli kardeşlerimiz biz o insansız hava araçlarını üretmeseydik bugün ne Afrin’de ne de Fırat Kalkanı’nda başarılı olabilirdik ve durum çok daha farklı olurdu. AK Parti’den önce IMF’ye 23 buçuk milyar dolar borcumuz vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız bu borcu bitirdi ve şuan ekonomik olarak bağımsızlığımızı kazandık. Yine milli gelirimiz 236 milyar dolardı, şuan 860 milyar dolara çıktı. Yılda 70 milyar yatırım yapan bir ülkeydik. Şuan 266 biner lira yılda yatırım yapan bir ülke haline geldik” diye konuştu.

,

Fethiye’ye 300 konut
Fethiyelilere TOKİ müjdesi de veren Bakan Kurum, “Gençlerimiz TOKİ ister de biz yapmaz mıyız? TOKİ başkanımız burada. Hemen kendisine talimat veriyoruz. Buradaki arazimize Fethiyeli vatandaşlarımıza yönelik inşallah bir sosyal konut uygulaması başlatalım. Bugüne kadar Muğla ve Fethiye’ye Toplu Konut İdaresince 3 bin 320 konut yaptık. Bunun dışında okullar, hastaneler, kamu hizmet binaları gibi projeleri de tamamladık. Türkiye genelinde 50 bin konutluk proje hazırladık. Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle bu projenin lansmanını yaptık. Muğla’ya da bu proje kapsamında 455 konut yaptık. Bu konutlara baktığımızda 300’ü Fethiye’de 2+1 konutlar ve fiyatları 138 bin liradan başlıyor. 240 aya varan vadeyle ve 460 lira taksitli bu evleri alabiliyorsunuz. 3+1 konutlarda da 180 aya varan vadeyle başlıyor ve fiyatları 202 bin lira. Amacımız 2023’e kadar 250 bin sosyal konut üretmek. Bu çerçevede de çalışmalarımızı azimle sürdürüyoruz. Biz bunları yaparken hem çevremizi hem de doğamızı korumaya çalışıyoruz” dedi.

“CHP çöp, çamur, çukur”
Ana muhalefet partisini eleştiren Bakan Kurum, şunları kaydetti:
”Biliyorsunuz ki 31 Mart’a kutlu bir ittifak kurduk. Bu ittifak kapalı kapılar ardında kurulmuş, kapalı kapılar ardında kurulmuş bir ittifak değildir. Bu kutlu ittifakın içinde gönül, birliktelik ve karşılıklı güven vardır. Bu ittifakın içerisinde 15 Temmuz’da hain terör örgütüne karşı direnme ve birliktelik vardır. Biz bunu yaparken diğer taraftan zillet, illet ittifakı kuruldu. Onlar da terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girdiler. Geçenlerde CHP yerel seçim manifestosunu açıkladı. Diyorlar ki ‘Mart’ın sonu bahardır.’ Ben de Fethiye’den soruyorum. Bu şehirler, ilçeler CHP döneminde ne zaman baharı gördü ki bu baharı görsün. Biz sizin belediyecilik kariyerinizi de, karnenizi de biliyoruz. İkisi de sıfır. Biz CHP belediyecilik anlayışını çok iyi biliyoruz. Onların belediyeciliği çöp, çamur, çukur olarak milletimizin hafızalarına kazınmıştır. 1994’te Sayın Cumhurbaşkanımız gelmiş AK belediyecilikle İstanbul’u tanıştırmış, o çöp, çamur, çukurla ve çarpık kentleşmeyle de uğraşmak suretiyle İstanbul’u bugünkü haline getirmiştir. Biz çevreci bir parti ve çevreci bir genel başkanın yol arkadaşlarıyız. İnşallah her yerde çevremizi, doğamızı koruyup, ecdadımızın bize bıraktığı emanetleri en iyi şekilde gelecek nesillere aktaracağız. Biz aşkla yürüyoruz. Yürümeye devam edeceğiz. Yorulmadık, yorulmayacağız. Cumhurbaşkanımız 31 Mart için sloganımızı açıkladı, ‘Önce millet, önce memleket’ dediler. Memleket işi gönül işi dediler. Gönüllere dokunmayan hiçbir iş hizmet sayılmaz. Gönüllere dokunacağız dediler. İnşallah Fethiye’de 31 Mart’ta Fethiye’nin, Muğla’nın geleceğini inşa edeceğiz. Fethiye’nin, Muğla’nın ihtiyacı neyse bakanlık olarak tüm ihtiyaçlarını gidereceğiz.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Başkan Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bodrum’da kavga dili olmadan bir seçim süreci yaşandığını ve bittiğini söyleyen Başkan Aras, ayrımcılık yapmadan, siyaset ya da şahsi menfaat gözetmeden, sevgi ve umut diliyle Bodrum için çalışma zamanının geldiğini belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ayşen Kılıç Bozan, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarının katıldığı ziyaret sıcak ve samimi bir sohbet havasında gerçekleşti.

ARAS: HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI BODRUM

Bodrum’un çok değerli ve güzel bir yer olduğunu belirten Başkan Aras, “Hepimizin ortak paydası olan Bodrum’un yaşatılması, ileriye gitmesi, korunması bizim için çok önemli. Yıllardır sıkıntılı bir süreçten geçen beldemiz, hizmet almakta çok zorlandı. Ben Anadolu’nun her yerinde çalıştım. Bir çok yerde, Bodrum’dan çok daha üstün hizmetler yapıldığını gördüm. Bugün Sivas’ın köylerinde bile atık su arıtma tesisleri varken, Urfa’nın Viranşehir’inde kocaman bir kültür merkezi varken, Bodrum maalesef bu konularda çok geri kalmış durumda. Temel ihtiyacımız olan halk sağlığı gibi konularda bile çok ciddi sıkıntılarımız var. Bunun için mesaimizi tamamen Bodrum’un bu temel sorunlarıyla doldurmalıyız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum’da yaşayan herkesin aynı amaçla yola çıktığını söyleyen Aras, görevlerin kimsenin şahsi menfaati ya da ikbali için kullanılamayacağını, tamamen vatana ve millete hizmet etme görevleri olduğunu vurgulayarak “Çocuklarımıza gelecek hazırlamak için, ülkemiz için yaptığımız bu görevlerde siyasi ya da şahsi hedef gözetilemez.”dedi.

Aras sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bürokrasiden geldiğim için devletin işleyişini bilirim. Bodrum’u kalkındırmak için hep birlikte çalışmak birincil görevimizdir. Başka türlü bakamayız. Kimseyi ayırt etmeden sevgi, umut ve kardeşlik diliyle yürümeliyiz. Kavga edersek olmaz. Bundan sonra Bodrum için yapılacak ne varsa el birliği ile yapmak zorundayız. Hatamız varsa lütfen konuşalım düzeltelim. Her eleştiriye açığız. Sizlerin de Bodrum ile ilgili güzel çalışmalarınız var. Bunların da farkındayım. Çalışılmış,projelendirilmiş işlerle her platformda sizleri görüyoruz. Bu konuda sizlere destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Belediye sizlerindir. Kapımız herkese açıktır.”

BAŞKAN ARAS FARKLI BİR PROFİL ÇİZİYOR

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum için ortak hizmet etme gayretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Belediye başkanımız seçimden beri yapmış olduğu olumlu yaklaşımlarıyla farklı bir profil çiziyor. Siyasi büyüklerimizden birisi geldiği zaman kendisi de bir belediye başkanı olarak her zaman bulunmaya çalışıyor. Bodrum ile ilgili sorunları gerek bize gerek de milletvekillerimize, bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza iletmek istiyor. Hepimizin amacı Bodrum’a hizmet etmek. İnşallah bu olumlu hava böyle devam eder.” diye konuştu. Özmen, “Halkın huzuru mutluluğu onların yaşam standartlarını yükseltmek için hem belediye hem de hükümet kanadı alarak hepimize düşen görevler olacak. Önümüzdeki dönemlerde, bu olumlu hava içerisinde ne kadarını gerçekleştirebilirsek elimizden geleni yapacağız.”dedi.

Devamını oku

Siyaset

Ula CHP’den Muğla Ziyareti

Yayınlanma tarihi

-

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri CHP Muğla İl Başkanlığını, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve Menteşe Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan “Yerel seçimler sonrası ilçe teşkilatı olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Menteşe Belediye Başkanımızı ziyarette bulunduk. Kendilerine başarılar diledik” dedi.

CHP Ula İlçe yönetimi yerel seçimler sonrası ziyaretlere başladı. CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ve yönetim kurulu üyeleri CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü ziyaret etti.

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan “Sevgi dedik, hoşgörü dedik, güler yüzle hizmet dedik. Başardık. Her şey çok güzel olacak diyen Muğla’mız için verdiği tüm sözleri yerine getiren ve getirmeye devam eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ü, güler yüzlü ve samimi Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’ü makamlarında ziyaret ettik. Kendilerine başarılar diledik” dedi.

Devamını oku

Siyaset

Ortaca Belediye Başkanı Uzundemir Göreve Başladı

Yayınlanma tarihi

-

MHP’den Ortaca Belediye Başkanı seçilen Alim Uzundemir, mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın MHP adayı olarak Ortaca Belediye Başkanı seçilen Uzundemir, mazbatasını aldı. Uzundemir, daha sonra beraberindekilerle devir teslim töreni için Ortaca Belediyesine geçti. Devir teslimin ardından Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Uzundemir, görevi devraldığı Hasan Karaçelik’e teşekkür etti.

1959 yılında kurulan Ortaca Belediyesinde 12 başkanın görev yaptığını belirten Uzundemir, “Hepsi taş üzerine taş koymaya geldiler. İnşallah bizde eserlerimiz ile hatırlanmak için Ortaca’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Bunun için çalışacağımıza söz veriyorum.” diye konuştu.

Seçim sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür eden Başkan Uzundemir; “Herkesin belediye başkanı olmaya söz veriyorum. İktidar ile belediyeyi buluşturmadıktan sonra yatırım alamayacağımızı söylemiştik. İl başkanlarımız ve Milletvekillerimizden Allah razı olsun. Ambulans için teşekkür ediyorum. Bu başlangıçtı. Seçim sürecinde verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER