Takip Edin

Turizm

İngiliz Gazetesi Açıkladı: Tatil İçin En İyi Yer Marmaris

Yayınlanma tarihi

-

İngiltere’nin Liverpool John Lennon Havalimanından gidilecek en iyi tatil merkezleri listesinde Marmaris birinci sırada yer aldı. İspanya’daki Costa Del Sol, Portekiz’deki Algarve ve Yunanistan’daki Korfu Marmaris’ten sonra önerilen diğer tatil merkezleri oldu.

Türkiye’ye tatil için gelmek isteyen İngiliz sayısında kelimenin tam manasıyla patlama yaşanıyor. The Times, The Sun gibi ülkenin önde gelen medya kuruluşlarının yanısıra kent gazeteleri de İngiltere’de yaşayanlara ısrarla Türkiye tatili öneriyor. Uçuş sayısındaki yetersizliğe dikkat çeken seyahat uzmanları, okurlarından rezervasyon için erken davranması gerektiğinin altını çiziyor.

Son olarak, kent gazetesi olmasına rağmen yaklaşık 50 bin tiraja sahip ‘Echo’, “Liverpool John Lennon Havalimanından gidilecek en iyi tatil merkezleri” listesini yayınladı. 4 tatil merkezinin bulunduğu listenin ilk sırasında Marmaris gösterildi. Liverpool’dan yaz aylarında Dalaman Havaalanına uçularak, övgüyle bahsedilen ve hesaplı olduğunun altı çizilen Marmaris’e ulaşılabileceği kaydedildi. İspanya’daki Costa Del Sol, Portekiz’deki Algarve ve Yunanistan’daki Korfu Marmaris’ten sonra önerilen diğer 3 tatil merkezi oldu.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Turizm

İki Turist Marmaris Körfezi Manzarasında Güneşin Tadını Çıkardı

Yayınlanma tarihi

-

Marmaris’te turist oldukları tahmin edilen iki kişi, bankta oturup güneşlendi. Sokaktan geçenlerin şaşkın bakışlarına aldırmayan iki kafadar, güneşli havanın tadını çıkardı.

Yurdun birçok kesiminde soğuk hava etkili olurken Marmaris’te güneşli hava hakim. Hava sıcaklığının 17 derece olduğu ilçede güneşli havanın tadını çıkaranlar da oldu. Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bankta oturan iki kişi caddede yürüyenlerin şaşkın bakışlarına aldırmadan dakikalarca güneşlendi. Turist olduğu tahmin edilen kişiler Marmaris Körfezi manzarasında güneşin tadını çıkardı. İki kafadar güneşlendikten sonra kıyafetlerini giyip bölgeden uzaklaştı.

Devamını oku

Turizm

Bodrum, EMITT ve Zürih’te Tanıtılıyor

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum standıyla 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında Zürih’te düzenlenen Fespo Ferienmesse Turizm Fuarına ve aynı tarihlerde İstanbul’da düzenlenen EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılım gösterdi.

Bodrum Belediyesinin destekleriyle Bodrum Ticaret Odasının (BODTO) organizasyonluğunda EMİTT fuarında kurulan Bodrum standında BOTAV ve BODTO yetkilileri, tanıtım çalışmalarını sürdürdü. Aynı tarihlerde Bodrum Tanıtma Vakfı, İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen Zürih Fespo Ferienmesse Turizm fuarında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye standında yer aldı.

Zürih Fespo Turizm Fuarı’na Bodrum’un dışında, Alanya destinasyonu da katıldı. Tur operatörleri ve Türkiye’den gelen bazı konaklama tesisleri, tanıtım çalışmaları yaparak Türkiye’ye gelecek turist sayısının artırılması amacıyla çalışmalar yürüttü.

Fuar alanında Türkiye Cumhuriyeti Bern Büyükelçisi İlhan Saygılı, Türkiye Turizm Ataşesi Hilal Demirel, Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ve tur operatörleri ile yapılan toplantıda, 2019 yılında Türkiye’ye gelecek turist sayısının 2018 yılına göre yüzde 15 artacağı öngörüldü.

Bodrum Tanıtma Vakfı Mart ayında, Almanya, Rusya ve Ukrayna’da düzenlenecek turizm fuarlarına katılarak tanıtım çalışmalarına devam edecek.

Devamını oku

Turizm

EMITT 2019’da En Başarılı Tanıtım Ödülü Fethiye’nin

Yayınlanma tarihi

-

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) 5 bin 602 kurum ve kuruluş arasından en başarılı destinasyon tanıtım ödülü, fuara ‘Yeni Trend Fethiye’ sloganıyla katılan Fethiye standına verildi.

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMİTT Turizm fuarına, bu yıl 94 ülkeden 5 bin 602 kurum ve kuruluş katılım sağladı.4 gün süren fuarda Fethiye standına olan yoğun ilgi, fuar yöneticileri tarafından da fark edildi. Tüm tur şirketleri ve şirketlerin Fethiye standında yer alması, Fethiye standının hem görsel aktiviteler hem de turizm konseyinin standa gelen misafirlere ilgisi ve özverisi ödülde büyük etki sağladı. 2018 EMITT fuarında da Fethiye standına yine destinasyon ödülü layık görülmüştü.

Başkan Saatcı’dan birlik ve beraberlik mesajı
Fethiye standına ilginin yoğun olması ayrıca Başkan Saatcı’yı mutlu etti.Amacının Fethiye’yi her alanda tanıtmak olduğunu sıklıkla vurgulayan Başkan Saatcı gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etti. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Başkan Saatcı, “Birlik ve beraberlik içinde Fethiye olarak bu yıl da EMITT Turizm Fuarı’nda yerimizi aldık, iki güsn boyunca Fethiyemizin tanıtımını ziyaretçilerimizin ve basının yoğun ilgisiyle gerçekleştirdik. Fethiyemizi tanıtma mücadelemize destek olan Fethiye Turizm Konseyi üyelerine, ziyaretçilerimize ve bu işe emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Başkan Saatcı, “5 pound’a oda kahvaltı vermeyin!”
Başkan Saatcı verimli bir fuar dönemi geçirdiklerini ifade ederek, turizmcilere de seslendi; “Turizm’e gelince herkesin yüzü gülüyor. 2019’dan beklentiler çok müthiş ve yüksek, burada çok ciddi bir enerji var. Bakın bütün Fethiye burada! Bunun sonucunu alacağız. Yeterki ekmek peynir fiyatına oda satmayalım, 5 Pound’a oda kahvaltı vermeyelim, o coğrafyanın hakkı olan fiyatları isteyelim. İnanın artık fiyat kırma değil, fiyat yükseltme zamanı! Ama bunu yaparken de tesislerimizi yenileyeceğiz,kazıklamayacağız ve kaliteli hizmet vereceğiz sonunda kazanan biz olacağız” dedi.

Devamını oku

POPÜLER