Takip Edin

GÜNDEM

İmamoğlu’nun Ziyareti Mitinge Dönüştü

Yayınlanma tarihi

-

23 Haziran seçimlerinin ardından tatil için Bodrum’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatil sonrası Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Muğla Büyükşehir’e yaptığı ziyarette konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Ekrem İmamoğlu’na çok teşekkür etmek istiyorum. Bizi şahsımızda ziyaret etmek istedi. 31 Mart’ı aşarak 23 Haziran’da sadece İstanbul seçimi olmaktan çıktı, Türkiye’nin geleceği adına olağanüstü bir başarı kazandı. Türkiye’yi 31 Mart ve 23 Haziran’dan sonra başka bir Türkiye’ye çevireceğiz” dedi.

“Herkesin tatile ihtiyacı var”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada “Birazcık şöyle diyen, böyle diyen oldu ama ister istemez benim ailem, çocuklarım özledi, onlarla tatil yaptım. Kızanlar yazanlar oldu ama önemli değil. Çünkü herkesin tatile ihtiyacı var. Biz yorgunluk hissetmesek de çocuklarımın bana ihtiyacı var. Çocuklarım ve eşim ile beraber Türkiye’nin cennet parçası Muğla’nın Bodrum’unda yazlığımda tatil yaptım. Buraya gelmişken Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımızı uğramadan geçmek asla olmaz. Buradan hep birlikte Afyon’a geçiyoruz. Çalışma yapacağız bütün belediye başkanlarımızla. Dolayısıyla tatilimizi bitirdik çalışmaya devam. Ben aslında mütevazı bir çiçeğim ile başkanımıza gelmiştim, ama sizler beni öylesine gururlandırdınız ki, hani buradan yürüyerek İstanbul’a giderim” dedi.

“Sorumluluğumuz çok büyük”
Seçimlerin bittiğini ve artık hizmet dönemi başladığını belirten İmamoğlu, “Kollarımızı o kadar geniş tutmalıyız ki, herkesi kucaklamalıyız, ama herkesi. Dolayısı ile seçimler bitti, hizmet dönemi başladı. Biz her yöresinde Belediye Başkanı arkadaşlarım ile beraber Türkiye’ye hizmet anlamında gelmiş geçmiş en başarılı dönemi yaşatmak zorundayız. Sorumluluğumuz çok büyük. Türkiye’nin yeni bir atılıma ihtilacı var. Çok değerli bir başlangıca ihtiyacı var. Hep birlikte ülkemizin geleceğini çocuklarımıza ve gençlerimize hatırlamak ile ilgili sorumluluğumuz var. Her şey çok güzel olacak ve buna inanın. Asla vazgeçmeyin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, inşallah başarılı günlerde hep bir arada bulaşmak dileğiyle” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi ziyaretçi defterini imzaladı.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

Yörükler Seydikemer’de Buluştu

Yayınlanma tarihi

-

Seydikemer ilçesinde Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen dernekleri tarafından düzenlenen Yörük Yareni etkinliklerine başta Ege ve Akdeniz olmak üzere bir çok sayıda Yörük Türkmen Derneği katıldı.

Seki Mahallesi’ndeki Zümrüt Çayısı’nda Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri düzenlene etkinliğe, Muğla, Antalya, Denizli, Isparta, Burdur, Manisa İzmir ve Afyonkarahisar’dan dernek başkanları ve temsilcileri katıldı.

Mahalle meydanında toplanan Yörükler yöresel kıyafetler ile, davul zurna eşliğinde zümrüt çayırına kadar yürüdü.

Programa Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türken, Belediye Meclis üyeleri Alper Çalıkoğu, Önder Akdenizli, yöresel kıyafetleriyle katılan vatandaşlar katıldı. Yerel sanatçılarının çalıp söylediği şarkılarla oynayan davetliler. Zeybek oynayan Yörüklere, sahneye çıkan vatandaşlar eşlik etti.

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarenlerin Yörüklerin yaylaya göçlerinin ardından yapıldığını söyledi.

Yaylalarda yaren tepesi ve yaren yeri olduğunu dile getiren Kıvrak, “Yaren tepesinde dua ederiz. Yaren yerinde eğleniriz. Yarenimizde cura, sipsi, kaval, tırnak kemane, saz, davul ve zurna çalındı. Kıvrak ve ağır zeybek, çömlek kırdıran oynandı. Ata türküleri söylenip ata oyunları oynandı. Şenliğe kadını erkeği, çocuğu yaşlısı ilgi gösterdi. Folklor ekipleri ve sanatçılar gösteri sundu. Yörük kültürünü yaşatıp yeni nesillere aktarmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Devamını oku

GÜNDEM

Fethiye, Hollywood’a Göz Kırptı

Yayınlanma tarihi

-

İskoç aktör Mike Michael, Fethiye’de çekilmesi planlanan yeni filmini tanıtmak amacıyla Fethiye Belediyesini ziyaret etti.

Daha önce Hollywood yapımı Cesuryürek (Braveheart), 007 James Bond, Gladyatör gibi filmlerde rol alan Mike Michael, Fethiye’de çekilmesi planlanan yeni film için prodüktör koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

Hazırlık aşamasında olan ve 2020 yılında çekilmesi planlanan yeni filminin tanıtımı ve planlaması amacıyla Fethiye’ye gelen Michael, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti. Filmin korku türü olacağını söyleyen Michael, Amerikalı ve İngiliz birçok oyuncunun yer alacağını belirtti. Mike Michael, prodüktörlüğünü yapacağı filmin projesinde başrollerden birini ise, başta Kurtlar Vadisi ve Diriliş Ertuğrul, Sevda Kuşun Kanadında olmak üzere çeşitli dizilerde ve çok sayıda filmde rol alan Aydan Çakır’ın oynayacağını söyledi.
19 yıldır Fethiye’ye gelen ve Ovacık Mahallesi’nde evi bulunan Mike Michael, kendisini Fethiye’nin fahri hemşehrisi olarak gördüğünü ve Fethiye’yi tüm dünyaya tanıtmak amacıyla elinden gelen her şeyi yaptığını dile getirdi.

Ziyaretle ilgili düşüncelerini dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, geçtiğimiz aylarda yine Fethiye’de çekilen “Sol Yanım” isimli Türk filmine destek olduklarını, bu sefer yabancı yönetmen, prodüktör ve Hollywood oyuncularıyla Fethiye bölgesinde film çekilmesini önemsediklerini, büyük bir kısmı Fethiye’de çekilecek olan böyle bir filmin şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Mike Michael’in prodüktörlüğünü yapacağı ve Fethiye’de çekilmesi planlanan filmin çekimlerine 2020 Nisan – Mayıs aylarında başlanması planlanıyor.

Devamını oku

GÜNDEM

Yörük Oyunları Şenliği Büyük İlgi Gördü

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye’nin Nif Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen “Geçmişten Günümüze Yörük Oyunları Şenliği” yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 6’ncısı yapılan Yörük Oyunları Şenliği’nde, Yörüklerin boş vakitlerinde birlik beraberliğini sağlamak için oynadığı Yörük oyunları tekrarlanıp, gençlere tanıtıldı.

Fethiye’nin Nif Mahallesi Gedre Mevkii’nde düzenlenen 6. Nif “Geçmişten Günümüze Yörük Oyunları Şenliği” gerçekleştirildi. Mahallenin gelenek ve göreneklerinin yaşatılması amacıyla düzenlenen Yörük Oyunları Şenliği’ne ilgi yoğun oldu. Nif mahalle sakinlerinin yanı sıra çevre mahallelerden yoğun katılımın olduğu şenlikte; çuval yarışı, tahta ile yürüme, halat çekme ve yağlı güreş gibi oyunlar ve etkinlikler yapıldı. Etkinlikte, Dağların Sultanları Kadın Efeler grubu ve yöre halk oyunları ekipleri folklor gösterileri gerçekleştirirken; yöresel sanatçılar da türküleri ile halkı coşturdu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Mahalle Muhtarı Ferhat Uysal’ın yanı sıra çok sayıda vatandaşın izlediği etkinliğin geleneksel hale geldiğini söyleyen Tertip Komitesi Üyesi Ali Arsal, “Yöremizdeki Yörük oyunlarını ve geleneklerini yaşatmak amacıyla düzenlediğimiz şenliklerimize destek veren ve katılanlara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

POPÜLER