Takip Edin

Spor

Göztepe Başkanı Sepil’den Muğlaspor Başkan Adayına Destek

Yayınlanma tarihi

-

Muğlaspor’da 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurul öncesi eski kaptan, Lefter lakaplı Abdurrahman Uçar, Muğlaspor başkan adaylığını açıkladı.Uçar açıklamasında, İzmir Maarif Kolejinden arkadaşı Muğlalı Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’in kendisine açık destek verdiğini söyledi.

Uçar, 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurulda tüm başkan adaylarına başarılar dileyerek şunları söyledi: “Muğlaspor’un şuan ki konumu itibariyle çok ciddi şekilde ekonomik sıkıntıları var. Bu sıkıntılar nasıl bertaraf edilebilir diye yıllardır soruluyor. Bunlar taraftarın sorduğu en haklı sorular. Ben de 50 yıldır bu işin içindeyim. Tecrübeliyim. 11 yıl takım kaptanlığı yaptım. 80’li yıllardaki başarıların içinde olan birisiyim. Minik takımdan profesyonele tüm kategorilerde Muğlaspor’a hizmet ettim. İzmir Maarif Kolejinden arkadaşım, kardeşim şu anda Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil tarafından destek görüyorum. Bunu açıklamaktan gurur duyuyorum. Mehmet Başkanım gerçek bir Muğlalı. Yeni kuşaklar bilmeyebilir. Mehmet Sepil, Muğla eski Belediye Başkanı Latif Sepil Amcamızın yeğeni. Sepil ailesi Muğlaspor’un kurucu ve ilk başkanıdır. Bizim yıllara varan dostluğumuz var. Geçtiğimiz sezon kendisi Muğlaspor kulübüne karşılıksız destek verdi. Sayın Başkanın benimle olan dostluğunun yanında Muğla’nın en önemli markası Muğlaspor’a düşkünlüğü herkesin malumu. Mehmet Başkanım kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının çözümü için bana destek olma sözü verdi. Bu sözü alarak yola çıktım. Muğlaspor satılıyormuş gibi sözler, ifadeler yanlış. Böyle bir şey yok arkadaşlar. 1 milyon borç değil bağış olacak. Spor kulüpleri idari ve sportif yönetim olarak ikiye yürütmeyle yönetilir. Başkanlar genelde futbolu bilmez. Ben hem sportif, hem de idari anlamda donanımlı olduğumu düşünüyorum. Muğlaspor’u herkesten para talep eden, el avuç açan bir kulüp olmaktan çıkaracağız. Zira futbol artık bir sektör. Ekonomik gücünüz yoksa hiç bir şey yapamıyorsunuz. Para olmadan bu işler olmuyor. Biz geçen yıl futbolculara para ödeyemedik. Hep problem yaşadık. Futbolcuya hata bulmadan biz kendimizi sorgulamalıyız. Gençler özellikle ön plana maddiyatı alıyorlar ve haklılar. Aldığımız destekle, işbirliği ve dayanışma ile özlenen Muğlaspor’u oluşturmak istiyoruz. Bizler Muğlaspor’u üst seviyelere çıkarmak için geliyoruz. Ben Muğlalıyım. Bundan gurur duyuyorum”.

Başkan adayı Abdurrahman Uçar ise, “Muğlaspor ilk dönem maç başı hak edişlerini ödeyemedi. Bu rakam 240 bin TL. Futbolculara 240 bin liralık 4 aylık senet verildi. Senetlerin tarihleri Haziran’dan başlıyor. Şuan da kalan ikinci dönemle ilgili 301 bin lira futbolculara borcumuz var. Bu futbolcular gittiği yerlerde bunları anlatıyor. Muğlaspor bu şekilde yıpranıyor. Bizler yönetim olarak ilk önce futbolcuların parasını ödeyeceğiz. İkincisi personel konusu. Personel 3 aydır maaş almıyor. Fedakârlık yapıyorlar. Personelimizin birikmiş ne kadar maaşı varsa hemen ödeyeceğiz. Üçüncü olarak alt yapımız var. Evvelki yıl altyapının koordinatörlüğünü yaptım. 7 aydır alt yapı çalışanlarımız maaşlarını almadı. Biz bunları da ödeyeceğiz. Bunlar bizim taahhütümüz. Söz veriyoruz. Seçildiğimiz an kasamızda 1 milyon TL nakit paramız olacak. Bunları neden söylüyorum. Taşıma suyla değirmen dönmez. Kafasında farklı planlar olanlar insanların kafasını karıştırıyor. Bizim zihin arkamızda bir şey yok. Muğlaspor’a hizmet etmek ve layık olduğu seviyelere çıkarmak istiyoruz” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Spor

Bodrumspor’da Görevler Belli Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’da güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Rıza Karakaya ve ekibinde görev dağılımı belli oldu.

Görev dağılımına göre Hüseyin Gözütok Genel Sekreter, Gürkan Topan as başkanlık ve idari işler ve tesislerden sorumlu yönetici, Fatih Öztarakçı as başkanlık ve kurumsallaştırma, reklam, pazarlama sponsorluk, markalaşma ve koordinasyondan sorumlu yönetici, Baran Akcan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve hukuk işlerinden sorumlu yönetici, Murat Özturk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Basın, iletişim ve medyadan sorumlu yönetici, Fatih Murat Yıldız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve amatör branşlardan sorumlu yönetici, Murat Önder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı tesisleşme, projeler ve iktisadi işlerden sorumlu yönetici, Halil Teke genel kaptan, Arif Karaman Sayman, Zeynel Kılıç yelken şuben sorumlu yönetici, Aydın Güven iktisadi işletmelerden sorumlu yönetici, Hüseyin Ural Aküzüm TFF ile ilişkiler ve hukuktan sorumlu yönetici, Mehmet Gürbüz yatırım, projeler, reklam ve sponsorluktan sorumlu yönetici, Hadi Türk Altyapı ve Akademi Ligleri, taraftarlar ve stadyum güvenlik sorumlusu, Erhan Berber ve Hacı İbrahim Dalda kurumsal ilişkilerden sorumlu yönetici, Muhammet Karapınar çevre ve sosyal sorumluluktan sorumlu yönetici, Murat Süren ise Futbol Şube ve iktisadi işletmelerden sorumlu yönetici olarak görevlendirildi.

Yapılan görevlendirmelerde ayrıca Profesyonel Futbol Şube sorumluları Muhammet Karapınar , Hacı Dalda, Murat Süren, Hadi Türk, Hüseyin Gözütok olarak belirlenirken transfer komitesi ise Hadi Türk, Halil Teke, Hüseyin Gözütok ve Erhan Berber isimlerinden oluştu.

Yeni yönetim kurulunun oluşturulmasıyla zaman kaybetmeden göreve başladıklarını söyleyen başkan Karakaya ise şunları söyledi;
” Çözüm odaklı çalışmalara başlayan Bodrumspor’da taşlar yeniden yerine oturmaya başladı. Kulüp yönetimi kısa zamanda yaratmış olduğu kaynaklarla uzun vadeli planlarında kar etmek istediği futbolcular Ozan Sol ve Ümit Milli takıma seçilen Harun Kavaklıdere’nin ödemelerini gerçekleştirerek bonservislerini aldı. İlerideki günlerde de yeni stratejik planın ikinci aşamasını uygulamaya koyacak olan yönetim kurulumuz yeni dönemde, ciddi projelere imzalar atılacağının sinyallerini şimdiden vermeye başladı. Ayrıca desteklerinden dolayı Bodrum Belediye başkanımız Ahmet Aras’a Bodrumsporlular adına teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Devamını oku

Spor

Marmaris Stadı’nda Bakım ve Onarım Çalışmaları Başladı

Yayınlanma tarihi

-

Muğla genelinde tesislerde başlatılan yenilenme çalışmaları kapsamında Marmaris Stadı’nda da çalışmalar başladı. Sahada incelemelerde bulunan Marmaris Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nihat Ekinciler tüm eksikleri tespit ederek, hızlı bir çalışma başlattı. Stattaki yenilenmeyle, sporcuların daha konforlu bir ortamda çalışma yapmaları hedefleniyor.

Devamını oku

Spor

Modern Dans Milli Takımı, Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Dans Kulübü dansçıları Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Free Style Şampiyonasında 5 ayrı dalda aldıkları birincilik ödülünün ardından Modern Dans Milli Takımı olarak Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.

Türkiye şampiyonu olan 30 dansçıdan sekizi, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun görevlendirmesi ve Spor Bakanlığının izni ile Türkiye Modern Dans Milli Takımı olarak 13-14 Haziran tarihlerinde Çekya’nın Prag şehrinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına katılacaklar.

Modern dans milli takım kaptanı Fatih Özvezneci ve milli takım antrenörü Alyona Burlakova eşliğinde hazırlıklarını tamamlayan sporcular; Nazlı ACAR, Defne ARSLAN, Öykü DINGIL, Simza Cleo SARACLI, Melis AMY WELCH, Lara Louise WELLINGTON, İndia ALKAN ve Nehir ÇADIR dan oluşuyor.

Yarışmalara 5 koreografi ile katılacak Bodrum’lu milli takım sporcularımız;
· SOLO FEMALE CHILDREN kategorisinde yarışacak olan İndia Alkan ve Nehir Çadır; Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çekya, Almanya, İtalya, Moldova, Polonya, Rusya, Sırbistan, Slovakya ve Ukrayna’dan gelen 31 sporcu ile yarışacak.

· SOLO FEMALE JUNIOR kategorisinde yarışacak olan Simza Cleo Saraçlı, Melis Amy Welch ve Defne Arslan; Belarus, Bulgaristan, Çekya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İtalya, Moldova, Norveç, Polonya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İsveç, Ukrayna ve İngiltere’den gelen 47 sporcu ile yarışacak.

· DUO FEMALE JUNIOR kategorisinde yarışacak olan Simza Cleo Saraçlı ve Lara Louise Wellington; Belarus, Bulgaristan, Çekya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İtalya, Moldova, Norveç, Polonya, Slovakya ve Slovenya’dan gelen 28 grup ile yarışacak.

· DUO FEMALE ADULTS kategorisinde yarışacak olan Nazlı Acar ve Öykü Dıngıl; Bulgaristan, Çekya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İtalya, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya ve İsveç’ten gelen 30 grup ile yarışacak.

· MINI GROUP FEMALE JUNIOR kategorisinde yarışacak olan Simza Cleo Saraçlı, Melis Amy Welch, Defne Arslan ve Lara Louise Wellington; Bulgaristan, Çekya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, Polonya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya’dan gelen 23 grup ile yarışacak.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı ve Modern Dans Milli Takım kaptanı Fatih Özvezneci;”Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümü sporcularımız, son üç yıldır Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen free style yarışmalarından birincilik ödülü ile dönüyorlar.Geçtiğimiz ay İngiltere’de düzenlenen Star Power Talent Yarışmasında da 10 farklı kategoride birincilik alarak Amerika’da düzenlenecek dünya şampiyonasına davet edildiler.Modern Dans Bölümümüz 5-18 yaş aralığında son derece yetenekli 120 sporcudan oluşuyor.Başta bölüm antrenörümüz Alyona Burlakova olmak üzere, tüm sporcularımızı ve destek veren ailelerini gönülden tebrik ediyorum.

13 Haziran Çarşamba günü Prag yolculuğumuz başlıyor. Oldukça zorlu bir parkurda yarışmak için kolları sıvadık. Her kategoride onlarca ülkeden sayıları 47 yi bulan çok güçlü rakiplerimiz var fakat bizim sporcularımız da bir o kadar güçlü ve motivasyonumuz yüksek.. Güzel dereceler alacağımıza inanıyorum.Hiçbir sponsor desteği olmadan tüm masraflarını kendi imkanları ile sağlayarak yarışmaya katılan Modern Dans Milli Takımı sporcularımıza başarılar diliyor, destek veren ailelerini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Devamını oku

POPÜLER