Takip Edin

Spor

Göztepe Başkanı Sepil’den Muğlaspor Başkan Adayına Destek

Yayınlanma tarihi

-

Muğlaspor’da 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurul öncesi eski kaptan, Lefter lakaplı Abdurrahman Uçar, Muğlaspor başkan adaylığını açıkladı.Uçar açıklamasında, İzmir Maarif Kolejinden arkadaşı Muğlalı Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’in kendisine açık destek verdiğini söyledi.

Uçar, 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurulda tüm başkan adaylarına başarılar dileyerek şunları söyledi: “Muğlaspor’un şuan ki konumu itibariyle çok ciddi şekilde ekonomik sıkıntıları var. Bu sıkıntılar nasıl bertaraf edilebilir diye yıllardır soruluyor. Bunlar taraftarın sorduğu en haklı sorular. Ben de 50 yıldır bu işin içindeyim. Tecrübeliyim. 11 yıl takım kaptanlığı yaptım. 80’li yıllardaki başarıların içinde olan birisiyim. Minik takımdan profesyonele tüm kategorilerde Muğlaspor’a hizmet ettim. İzmir Maarif Kolejinden arkadaşım, kardeşim şu anda Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil tarafından destek görüyorum. Bunu açıklamaktan gurur duyuyorum. Mehmet Başkanım gerçek bir Muğlalı. Yeni kuşaklar bilmeyebilir. Mehmet Sepil, Muğla eski Belediye Başkanı Latif Sepil Amcamızın yeğeni. Sepil ailesi Muğlaspor’un kurucu ve ilk başkanıdır. Bizim yıllara varan dostluğumuz var. Geçtiğimiz sezon kendisi Muğlaspor kulübüne karşılıksız destek verdi. Sayın Başkanın benimle olan dostluğunun yanında Muğla’nın en önemli markası Muğlaspor’a düşkünlüğü herkesin malumu. Mehmet Başkanım kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının çözümü için bana destek olma sözü verdi. Bu sözü alarak yola çıktım. Muğlaspor satılıyormuş gibi sözler, ifadeler yanlış. Böyle bir şey yok arkadaşlar. 1 milyon borç değil bağış olacak. Spor kulüpleri idari ve sportif yönetim olarak ikiye yürütmeyle yönetilir. Başkanlar genelde futbolu bilmez. Ben hem sportif, hem de idari anlamda donanımlı olduğumu düşünüyorum. Muğlaspor’u herkesten para talep eden, el avuç açan bir kulüp olmaktan çıkaracağız. Zira futbol artık bir sektör. Ekonomik gücünüz yoksa hiç bir şey yapamıyorsunuz. Para olmadan bu işler olmuyor. Biz geçen yıl futbolculara para ödeyemedik. Hep problem yaşadık. Futbolcuya hata bulmadan biz kendimizi sorgulamalıyız. Gençler özellikle ön plana maddiyatı alıyorlar ve haklılar. Aldığımız destekle, işbirliği ve dayanışma ile özlenen Muğlaspor’u oluşturmak istiyoruz. Bizler Muğlaspor’u üst seviyelere çıkarmak için geliyoruz. Ben Muğlalıyım. Bundan gurur duyuyorum”.

Başkan adayı Abdurrahman Uçar ise, “Muğlaspor ilk dönem maç başı hak edişlerini ödeyemedi. Bu rakam 240 bin TL. Futbolculara 240 bin liralık 4 aylık senet verildi. Senetlerin tarihleri Haziran’dan başlıyor. Şuan da kalan ikinci dönemle ilgili 301 bin lira futbolculara borcumuz var. Bu futbolcular gittiği yerlerde bunları anlatıyor. Muğlaspor bu şekilde yıpranıyor. Bizler yönetim olarak ilk önce futbolcuların parasını ödeyeceğiz. İkincisi personel konusu. Personel 3 aydır maaş almıyor. Fedakârlık yapıyorlar. Personelimizin birikmiş ne kadar maaşı varsa hemen ödeyeceğiz. Üçüncü olarak alt yapımız var. Evvelki yıl altyapının koordinatörlüğünü yaptım. 7 aydır alt yapı çalışanlarımız maaşlarını almadı. Biz bunları da ödeyeceğiz. Bunlar bizim taahhütümüz. Söz veriyoruz. Seçildiğimiz an kasamızda 1 milyon TL nakit paramız olacak. Bunları neden söylüyorum. Taşıma suyla değirmen dönmez. Kafasında farklı planlar olanlar insanların kafasını karıştırıyor. Bizim zihin arkamızda bir şey yok. Muğlaspor’a hizmet etmek ve layık olduğu seviyelere çıkarmak istiyoruz” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Spor

Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşlerine Köyceğiz Damgası

Yayınlanma tarihi

-

02-03-04 Ağustos 2019 tarihlerinde Federasyon Faaliyet Programında yer alan boy atlama güreşlerinden biri olan yaklaşık 1200 pehlivanın katılımıyla gerçekleşen 60. Balıkesir Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri’nden; Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı 3 madalya ile geri döndü. Minik -1 boy da birinci Altın madalya Recep Töruz, Minik -2 boyda ikinci gümüş madalya Kenan Eygi, Teşvik -1 boyda üçüncü bronz madalya ile T. Rasim Demir Oldu.

Güreş Antrenörü Kürşat Çimen; Muğla’mızın yaklaşık 36 bin nüfusuna sahip şirin ve güzel ilçemiz Köyceğiz’imizin çocuklarından; bireysel sporların en zorlarından biri olan güreş spor dalında; 60. Balıkesir Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan güreşlerinden Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı’nın almış olduğu 3 madalya beni çok mutlu etti. Amacımız Köyceğiz’imizin çocuklarını kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor ile bağdaştırıp başarılı nesiller yetiştirmeye hedefliyoruz. Umarım bundan sonrada Köyceğiz’imizin çocuklarından daha nice şampiyonluklar ve madalyalar elde ederiz. Bu başarılarından dolayı sporcularımı kutluyorum, başarılarının devamı diliyorum. Katkıları ve destekleri ile bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Köyceğiz Belediye Başkanı’mız Kamil Ceylan’a bize vermiş olduğu emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı sporcularını başarılarından dolayı kutlayan Başkan Ceylan ;”Ata sporumuz güreşte Muğla’mızı ve ilçemizi 60. Balıkesir Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan güreşlerinde temsil eden evlatlarımızı, ailelerini ve antrenörleri Kürşat Çimen’i başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bizlere gurur yaşattılar. Genç nüfus anlamında ülkemizin büyük bir potansiyeli var. Ata sporumuz güreşin yaşaması ve sonraki nesillere aktarılmasında bizim için önemli bir görevdir. Milli sporumuzu desteklemeyi boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Güreş sporuna gönül vermiş her bir gencimizi bu yolda sonuna kadar destekliyoruz. Şampiyon güreşçilerimizin önümüzdeki turnuvalarda daha büyük başarılara imza atmalarını temenni eder, ziyareti ve elde ettiği başarıları için takımımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını oku

Spor

Türkiye Rallisi Hazırlıkları Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Geçen yıl ilki Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağının ikincisi için hazırlıklar devam ediyor. 12 Eylül’de başlayacak şampiyona 15 Eylül’de sona erecek.

2019 yılı Dünya Ralli Şampiyonasının 10’uncu ayağı olan etabı Marmaris ve çevresinde organize ediliyor. Geçen yıl düzenlenen ve otoritelerden tam not alan şampiyona için Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu hazırlıklarını sürdürüyor. Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağına bu yıl daha çok sayıda yerli ve yabancı seyirci bekleniyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından organize edilen ve bu yıl ‘Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı en büyük spor organizasyonu’ özelliğine sahip yarış, izleyenlere 4 gün boyunca dünyaca ünlü pilotları izleyip, yeşil ve mavinin buluştuğu bölgede heyecan dolu anlar yaşatacak.

12 Eylül Perşembe akşamı Marmaris şehir merkezinde seyirci özel etabıyla başlayarak Marmaris-Datça-Muğla bölgesindeki etaplarda devam edecek olan ralli, geçtiğimiz yıl olduğu gibi hem karadan, hem de teknelerle denizden izlenebilecek.

875 milyon izleyiciye ulaşıyor
Youtube’dan 25 milyon ve Dünya genelindeki 155 televizyon kanalından 849 milyon izleyiciye ulaşan şampiyonanın Türkiye ayağı, geçtiğimiz yıl hem otoritelerden, hem sporculardan, hem de yabancı medya mensuplarından takdir ve övgüler alarak 13 yarış arasında en iyilerden biri olmayı başarmıştı.

150 milyon dolarlık katkı
Bu yıl ülkemizde düzenlenecek en büyük sportif organizasyon olan Türkiye Rallisi’nin bölge turizmini hareketlendirmesinin yanı sıra organizasyon haftası süresinde şehir ekonomisine de 150 milyon dolarlık katkı sağlayacağı öngörülüyor. Marmaris-Datça hattında gerçekleşecek ralliyi takip edecek olan Avrupalı turistler, şimdiden bölgedeki otelleri kapattı. 70 bin kadar kişi tarafından takip edilecek organizasyon, bölgedeki otellerin Eylül ayı fiyatlarını da yüzde 65 oranında artırdı.

Devamını oku

Spor

Muğlaspor Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

Yayınlanma tarihi

-

TFF 3’üncü Lig 3’üncü grupta mücadele edecek olan Muğlaspor’da yeni sezon hazırlıkları başladı. Teknik Direktör Hasan Şermet yönetiminde ilk çalışmasını Muğla Atatürk Stadyumunda gerçekleştiren Yeşil Beyazlılar hazırlık kampını Muğla’da geçirecek.

Muğlaspor Sportif Direktörü Abdullah Eskihisarlı ilk antrenmanın ardından yaptığı açıklamada, “İlk antrenmanımızı Muğla Atatürk Stadyumunda gerçekleştirdik. Antrenmanlarımız Menteşe Ortaköy tesislerinde devam edecek. Muğlaspor bu sene dış kampa gitmeyecek. Tüm hazırlığımızı Muğla’da yapacağız. İlk antrenmana anlaştığımız futbolcular ve alt yapıdan 7 oyuncu katıldı. Altyapı oyuncularımız . Teknik Direktör Hasan Şermet hocamız tarafından deneniyor. Ayrıca transfer çalışmalarımız da devam ediyor. Her geçen gün kadromuzu güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Devamını oku

POPÜLER