Takip Edin

GÜNDEM

Fethiye Belediyesinde Devir Teslim Töreni Yapıldı

Yayınlanma tarihi

-

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Fethiye Belediye Başkanı seçilen CHP’li Alim Karaca, düzenlenen törenle görevine başladı. Alim Karaca görevi eski belediye meclis üyesi Alaattin Yıldırım’dan devir aldı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, belediye başkanlığı görevini devralmak için geldiği Fethiye Belediyesi binası önünde davul zurna eşliğinde karşılandı. Devir teslim törenine CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, CHP eski milletvekilleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fethiye Belediye Başkanı seçilen CHP’li Alim Karaca eski belediye meclis üyesi Alaattin Yıldırım’dan görevi devraldı. Devir teslim törenine 20 yıl Fethiye Belediye Başkanlığı yapan Behçet Saatcı’nın katılmaması dikkat çekti.

Devir teslim töreninde Fethiye’yi ortak akılla yöneteceklerinin altını çizen Alim Karaca, “20 yıldır belediye meclis üyeliği yapan Alaattin Yıldırım ağabeyimize teşekkür ediyorum. Ben isterdim ki belediye başkanımızda burada olsun. 20 yıl burada görev yaptı.

Ben bu seçimi 31 Mart’ta ekibimle birlikte kazanacağım ve ben Fethiye Belediye Başkanımızı mührü almak için ziyaret edeceğim demiştim. Biz bu seçimi kazandık ve bugünde buradayız. Alaattin Bey’in karşılama nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye’de hayal ettiğimiz ve hayallerimizi gerçekleştirmek üzere sizlere açıklamış olduğumuz projelerin hepsini 5 yıl içerisinde tek tek hayata geçirmek istiyoruz. Cumhuriyet tarihinde Fethiye’nin hiçbir zaman hayata geçiremediği 500-600 milyonluk yatırımla 5 yıl içerisinde Fethiye’nin çehresini değiştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün Fethiye için tam 350 milyon gibi büyük bir rakamı Fethiye’ye ayırdı. Bizim belediyemizin de 114 milyon gibi gerçekleşen bir bütçesini tahmin edersinizki toplamda bunu da 130-140 milyona çıkacağız. Ve toplamda büyükşehir ile birlikte 500-600 milyon gibi bir rakamı Fethiye’ye getireceğiz. Sadece 2 belediye değil birçok hibe fonlarında; Güney Ege Kalkınma Ajansı, ÖÇK, AB gibi hibe fonlarından proje merkezi kurarak proje bilim merkezimizin oluşturacağı projelerle milyonlarca hibeyi Fethiye’ye getireceğiz. Bunun çalışmalarını uzun zamandır yapıyoruz. Ve önümüzdeki günlerde de projelerimiz hayata geçtiğinde hep beraber göreceksiniz ki doğru bir karar verdiniz, doğru bir belediye başkanı seçtiniz” dedi.

Karaca, “Bizimle birlikte yürüyen hiçbir vatandaşımız oy versin vermesin Fethiye’de yaşayan 160 bin kişiyi lütfen kucaklayın. Biz birlik ve beraberlik istiyoruz. Nasıl ülkemizde birlikte ve beraberlik istiyorsak Fethiye’mizde de birlik ve beraberlik istiyoruz. Ben Alim Karaca ve Fethiye Belediye Başkanı olarak 160 bin vatandaşımızdan hiçbirini ayırt etmiyorum. Oy verene de vermeyene de teşekkür ediyorum. Aynı hassasiyeti belediye personelinden de bekliyorum. Belediye personelimiz mutlaka ama mutlaka 160 bin kişiyi kucaklamak ve onların refah ve huzuruna katkı sağlamak zorunda. Katkı sağlayamayacak ve art niyetli olan hiçbir arkadaşımızla yürümeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun burada yaşayan vatandaşlarımızın huzuru ve refahına katkı sağlamak zorunda. Ve ben bunun bedelini karşılarım, Yürümeyen, vatandaşımızla birlikte olmayan hiçbir personelimiz kusura bakmasın bu belediyeden içeri giremez” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

Atık Pil Toplama Yarışması’nda Son Gün 30 Nisan

Yayınlanma tarihi

-

Menteşe Belediyesi’nin Muğla Çevre Geliştirme Derneği ile 5’incisini düzenlediği okullar arası ödüllü atık pil toplama yarışması 30 Nisan 2019 Salı günü sona eriyor. Yarışmaya katılan okulların atık pilleri 30 Nisan 2019 tarihine kadar belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması ve geleceğe daha yaşanabilir, temiz bir çevre bırakmak amacıyla başlatılan yarışmanın ödülleri ise 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde verilecek. Kent merkezindeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarına açık olan yarışma sonunda en fazla pil toplayan ilk 3 okul fotokopi makinesi, spor malzemeleri ve satranç takımı ile ödüllendiriliyor.

Devamını oku

GÜNDEM

Vali Civelek’ten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Yayınlanma tarihi

-

Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın büyük onur ve gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, demokrasinin temelinin atıldığı Cumhuriyetimizin yapı taşı Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olarak milletimiz ve ülkemiz için tarihimizi şekillendiren önemli bir dönüm noktasıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin de simgesi olmuştur.Bu nedenle daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için geleceğimizin güvencesi, teminatı çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Devamını oku

GÜNDEM

Boğalar Bafa Zeytinspor Yararına Güreşti

Yayınlanma tarihi

-

21 Nisan Pazar Günü Bafa mahallesinde düzenlenen Boğa Güreşleri renkli görüntülere sahne oldu. Güreşlerden elde edilecek gelir 1. Amatör kümede mücadele eden Bafa Zeytinspor yararına kullanılacak.

Bafa Mahalle Muhtarı Kerim Tekin,Bafa Zeytinspor Başkanı Sami Şener ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın katkılarıyla bu sene 2.’si düzenlenen Boğa güreşlerinde 130 şampiyon boğa kıyasıya mücadele verdi.Renkli görüntülerin yaşandığı güreşleri yaklaşık 5 bin kişi izledi.Havanın güzel olmasını fırsat bilen güreş severler Bafa Arenayı bayram yerine çevirirken,kazanan boğa sahipleri galibiyeti sahada davul zurna eşliğinde kutladı.

Güreşleri izlemek için Belediye Meclis üyeleri ile beraber Bafa Arenaya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat güreş severlerden yoğun ilgi gördü.Sahayı gezerek güreş severlere hoş geldiniz diyen Başkan Tokat Güreş tertip komitesine de emekleri için teşekkür etti.

Milas Belediye Başkanlığı adına düzenlenen güreşte Yarım Hacı ve Fay Hattı isimli şampiyon boğalar kıyasıya mücadele etti.Çekişmeli ve heyecan içinde gecen güreş sonunda kazanan Boğa Yarım Hacı oldu. Boğa sahiplerine kupayı Başkan Tokat takdim etti.

Devamını oku

POPÜLER