Takip Edin

GÜNDEM

Fethiye Belediyesi, Göcek Kapalı Spor Salonu’nu Hizmete Açtı

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediyesi tarafından Göcek Kültür Merkezi’nde yapılan kapalı spor salonu, vatandaşların yoğun katılımıyla açılışı gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Saatcı, MUÇEV’e dava açtıklarını ifade ederek, “Ankara’dan Fethiye’mize ait olan yerin meyvesini alabilmek için gidip rica minnet etmek zorunda hissediyoruz. Biz bunu hak etmiyoruz. Biz sadaka kültürüyle yetişmedik. Hakkımızı alabilirsek alırız. Ama namert sofrasına

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

karnımız aç da olsa oturmayız” diye konuştu. Başkan Saatcı, Göcek Kapalı Spor Salonu yapımına büyük uğraş verdiklerini ifade ederek, salonun Göcek ve bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Açılış programı Fethiye Belediye Bandosu tarafından çeşitli marşların söylenmesiyle başladı. Açılış programına çok sayıda Göcek halkı katılım sağlarken, Fethiye Belediyesi’nin Göcek’te yaptığı kapalı spor salonu ile yapılacak olan Göcek pazar yerinin yenilenmesi, Kültür Merkezi sergi alanının üst örtüsünün kapatılmasıyla ilgili proje afişleri salonda yerini aldı.

Şatır, “Başkan Saatcı’ya teşekkür ediyorum”
Açılışta ilk konuşmayı Göcek eski Belediye Başkanlarından Recep Şatır yaptı; “Bizler için heyecan verici, anlamlı, tüm halkımızın sosyal, kültürel, sportif etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan bu yapı, büyükşehir yasasının geçmesiyle yarıda kalmıştı. Göcek bu süreçte mağdur edilen beldelerimizden birisi oldu ve olacağa benziyor. Göcek’in kendisini, Fethiye’nin kendisini, Muğla’nın kendisini yönettiği eski günlere dönmek dileğiyle, kültür merkezimizin yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı olmak üzere, tüm belediye personelimize, sponsor olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğur olsun”

Başkan Saatcı, “Zor şartlarda burayı yaptık”
Spor salonunun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Rahmetli Süleyman Demirel’in duble yollar için bir sözü vardı. “Yol var, yanına bir yol daha yapıp duble diyorlar” diye. Aslında burada bir kültür merkezi vardı. Biz sadece buraya tadilat yaptık. Ama zor oldu gerçekten. İzolasyonla ilgili ve zeminle ilgili hala sıkıntıları var. Ancak kapalı spor salonunu dört dörtlük yaptık. Sadece biz yapmadık burayı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu coğrafyayı paylaşarak, hoşgörü kültürüyle, birbirimize saygı göstererek ve ortak akılla yöneteceğiz. İşte yapılması gereken budur. 26 Aralık’ta biz Muçev’i mahkemeye verdik. Biz aslında topluluk olarak bir protesto gösterisi yapacaktık. Ancak Muçev Genel Müdürlüğü geldi ve dedi ki, “Biz iskeleyi değil ama Göcek sahilini sizlere vereceğiz” Bunu söyledikleri için biz o tepkisel toplantıyı erteledik, buzdolabına koyduk. Biz Muçev’i mahkemeye verdik. Neden Muçev diyorum? Göcek’in önündeki takriben 800-900 metrekarelik sahil bandı bizim değil. Göcek iskelesi Recep Şatır Başkan zamanında yapılmış. Ancak orası da elimizden alındı. Göcek’in tek değeri bu. Bunu kabul etmek mümkün değil. Birbirinden güzel koylarımız var. Kuleli, Belcekız, Samanlık gibi… Bunların hepsi Muçev’in ya da Orman’ın elinde. Rahmetli Ecevit’in bir lafı vardır, “Toprak işleyenin, su kullananın…” diye. Bunlar Göcek’in ve Fethiye’nin değerleri. Bunlar bizde olsa, biz buraları sosyal amaçlı çok farklı şekilde kullanırız. Bir Huzurevi daha yaparız, bir Kadın Konuk Evi daha yaparız. Fethiyespor’a destek verip, bir üst lige çıkmasını sağlarız. 900 öğrenciye burs veriyoruz, 5 bin öğrenciye burs veririz. Fakat şimdi buradan alınan kaynaklar, gelirler maalesef Ankara’ya gidiyor. Ankara’dan kendime ait olan yerin meyvesini alabilmek için gidip rica minnet bulunmak zorunda hissediyorsun kendini. Biz bunu hak etmiyoruz. Biz sadaka kültürüyle yetişmedik. Hakkımızı alabilirsek alırız. Ama namert sofrasına karnımız aç da olsa oturmayız” diye konuştu.

Başkan Saatcı, “İmar affıyla ülkemiz gecekondu kültürüne doğru gidiyor”
Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Buraya bir kapalı spor salonu yaptık. Burayı Göcek’teki bütün çocuklarımız kullanacak. Göcek’te çok iyi basketbolcu arkadaşlar var. Göcek çok özel bir yer. Şu son imar affından sonra sıkıntıya girdik. Sadece burası değil. Bütün Fethiye, bütün Türkiye 1999 öncesi gecekondu kültürüne gidiyor. Kontrolsüz, estetikten uzak, ben yaptım oldu zihniyetiyle hareket ediliyor. Benim evi olmayıp, bir iki oda ev yapanlara söyleyecek bir sözüm yok. Ancak Ölüdeniz, Ovacık, Hisarönü ve özellikle Kayaköy gibi yerlerde fırsatı ganimete çevirenler var. Villa haftalık 5 bin dolar olursa herkes kaçak inşaata giriyor. Halbuki bilmiyorlar seneye o 5 bin dolara vermiş oldukları yerleri 1 dolara bile veremeyecekler. Çünkü Kayaköy’de de sular çekile çekile obruklar oluşacak. Diyeceksiniz ki, “Neden engel olmuyorsun, sen Belediye Başkanısın yetkin yok mu?” Affı ben çıkarmadım. Cini şişeden ben çıkarmadım. Cini şişeden çıkaran tekrar şişeye geri koyacak. Seçime bu kadar az zaman kala bunu iktidar çıkardı” diye konuştu.

Başkan Saatcı, “Göcek’imize hayırlı olsun”
“Biz her şeyi yaptık deme şansım yok. Elimizdeki imkanlarla yapmaya çalıştık. Gücümüz yettiğince yapmaya da devam edeceğiz. Burayı da kapatacağız. İstiyoruz ki, düğünde dernekte özel günlerinizde gelin burayı kullanın. Aşağıda güzel sanatlarla ilgili stüdyoları da inşallah izolasyonu sağladıktan sonra açıp hizmetinize sunacağız. İyi günlerde, güzel günlerde kullanalım inşallah. Hep böyle güzellikleri paylaşmak için bir araya gelelim. Spor salonu sadece Göcek’in değil herkesin kullanabileceği çok güzel bir salon. Türkiye’nin en iyi ustasına yaptırdık. Ona da teşekkür ediyorum. Spor salonumuzun Göcek’imize aktivite getirmesini temenni ediyorum. Hayırlı olsun”

Konuşmaların ardından kapalı spor salonunun yapımında destekleri bulunan kurum ve şahıslara plaketleri takdim edildi. Başkan Saatcı daha sonra Göcek halkıyla birlikte kapalı spor salonunun açılışı yaptı. TBF 2. Ligde mücadele eden Fethiye Belediyespor Kulübü sporcuları basketbol sahasında kısa süreli bir gösteri yaptı. Fotoğraf çekiminin ardından Başkan Saatcı Göcek halkıyla sohbet etti.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

Şehit Süleyman Yasin Ağır, Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yayınlanma tarihi

-

Hakkari’de şehit düşen Muğlalı Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır’ın yeni görev yerine gitmeden 10 gün önce habersizce ailesini ziyaret ettiği, hemşehrisi Üsteğmen Emre Kargın’ın şehit olduğu konvoya saldırıdan da yara alamadan kurtulduğu ortaya çıktı.

Hakkari merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda Jandarma Teğmen Alim Keskin ve Jandarma Astsubay Üstçavuş Cengiz Tokur ile birlikte şehir düşen Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır’ın naaşı Hakkari’de yapılan törenden sonra memleketi Muğla’ya gönderildi. Baba ocağı Fethiye’nin Karaçulha Mahallesindeki evine getirilen şehit için, helallik alındı. 6 çocuklarının en küçüğü olan oğullarına son kez sarılan baba Ramazan ve anne Elif Ağır ile kardeşlerinin döktüğü gözyaşları, törende duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Evinden omuzlara alınan şehit Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır’ın naaşı daha sonra Menteşeoğlu Mahallesinde bulunan Kocatepe Camisine getirildi. Şehit Uzman Çavuş, İl Müftüsü İbrahim Öcüt’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından Hallaç Mezarlığında dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sürpriz yapmış, konvoya saldırıdan kurtulmuştu
Şehit Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır’ın şehadet haberinin ardından ortaya çıkan detaylar ise yürekleri dağladı. Ankara’da görev yapan Ağır’ın yeni görev yeri olan Hakkari’ye gitmeden önce 5 Temmuz Cuma günü habersizce Fethiye’ye gelerek ailesini ziyaret ettiği ve ailesinden helallik alarak yola çıktığı öğrenildi. Irak’ın kuzeyi Avaşin bölgesinde PKK terör örgütü tarafından saldırı düzenlenen ve hemşehrisi Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın’ın şehit olduğu konvoyda bulunda göreve giden Ağır’ın bu saldırıdan yara almadan kurtulduğu ortaya çıktı.

Saldırının ardından babası Ramazan Ağır ile telefonda görüşen Ağır’ın “Baba bulunduğumuz konvoya saldırı düzenlendi. Çok şükür ben iyiyim ama bir hemşehrimiz şehit oldu” dediği ifade edildi. Konvoya düzenlenen saldırıdan kurtulan ve yeni görevindeki ilk operasyonuna çıkan Ağır, 10 gün sonra hemşehrisiyle birlikte aynı kaderi paylaşarak şehitlik mertebesine yükseldi.

Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, askeri erkan, il protokolü, şehidin ailesi ve yakınlarıyla binlerce Muğlalı katıldı.

Devamını oku

GÜNDEM

Muğla’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Yayınlanma tarihi

-

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümünde Muğla’nın Menteşe ilçesinde şehitleri anma bisiklet turunun startı, şehitlik mezarlığı ziyaret ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri hatıra ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Menteşe-Marmaris arasında Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen şehitleri anma bisiklet yarışının startı verildi. Vali Yardımcısı Fethi Özdemir tarafından verilen start, Marmaris’te Grand Yazıcı otel önünde tamamlanacak.

Bisiklet turunun ardından 15 Temmuz şehidi Bando Astsubay Başçavuş Ziya İlhan Dağdaş’ın da bulunduğu Yeni Şehir mezarlığında Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua okundu. Törene katılan protokol ve şehit aileleri ile gaziler tarafından şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı.

Menteşe’deki son tören 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri hatıra ormanına fidan dikimi ile gerçekleştirildi.

Törenlere Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, kurum müdürleri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Devamını oku

GÜNDEM

Vali Civelek, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Yayınlanma tarihi

-

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Muğla Valiliği ev sahipliğinde Şehit aileleri ve Gaziler onuruna akşam yemeği düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sarayında düzenlenen akşam yemeği programına Vali Esengül Civelek, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Özyurt, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcıları Fethi Özdemir, Turgut Çelenkoğlu, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Muğla Valisi Esengül Civelek, salona gelişlerinde Şehit yakınları ve gazileri tek tek karşılayarak, selamladı.

Konuşmasına acı bir haberle başlayan Muğla Valisi Esengül Civelek, Hakkâri’de bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda Fethiyeli Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Yasir Ağır’ın şehit düştüğü haberini paylaştı. Vali Civelek şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Vali Civelek, “15 Temmuz 2016’da üç yıl önce hepimizin bildiği, tarihe tanıklık ettiğimiz şekli ile Fetullahçı Terör Örgütünün gerçekleştirdiği hain darbe girişiminde, o gece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletimiz her bir evladıyla genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet ilkelerinde asla vazgeçmeyeceğini ve bu değerler için ölüme gidebileceğini tüm dünyaya göstermiştir.” dedi.

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi adeta yeniden Çanakkale destanı yazdığını ve yeniden kurtuluş mücadelesi ortaya koyduğunu ifade eden Vali Civelek, “Milletimiz güçlü ve üstün iradesi, dirayeti, cesareti ve kahramanlığı ile 15 Temmuz hain darbe girişimi bozguna uğratılmış, bir demokrasi zaferine dönüştürülmüştür. 15 Temmuz tarihimizin dönüm noktası olmuştur ve 15 Temmuz ruhu yaşatılacaktır. “diye konuştu.

Vali Civelek konuşmasına şöyle devam etti:
“Ecdadımızın canı, kanı pahasına bizlere emanet ettiği bu aziz vatan için, milli birliğimiz, beraberliğimiz, bekamız için, istiklal ve istikbalimize kasteden hainlere karşı verilen kahramanlık mücadelesinde şehitlerimiz olmuştur, gazilerimiz olmuştur. İlimizde de Marmaris İlçemiz Emniyet Müdürlüğünde görevli polis kardeşlerimiz şehit ve gazi olmuşlardır. Şehitlerimiz asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Her bir şehidimiz zihinlerimizde ve yüreğimizde canlı kalacaktır. Bizler çok iyi biliyoruz ki bu aziz vatan, bu ülke bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin mirasıdır. Şehitlerimizin hatıralarını sonsuza dek yaşatmak hepimizin görevidir, sorumluluğudur.

Saygıdeğer şehit yakınlarımız, gazilerimiz; Milletçe sizlere minnettarız. Sizler şehitlerimizden devletimize, milletimize, bizlere en büyük en kıymetli emanetlersiniz. Sizlerle birlikte olmak bizim için en büyük şeref, en yüce görevdir.

Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan için, bayrak için canlarını seve seve feda eden kanları ile bayrağımıza renk veren aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun.”

Devamını oku

POPÜLER