Takip Edin

GÜNDEM

Fethiye Belediyesi, Göcek Kapalı Spor Salonu’nu Hizmete Açtı

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediyesi tarafından Göcek Kültür Merkezi’nde yapılan kapalı spor salonu, vatandaşların yoğun katılımıyla açılışı gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Saatcı, MUÇEV’e dava açtıklarını ifade ederek, “Ankara’dan Fethiye’mize ait olan yerin meyvesini alabilmek için gidip rica minnet etmek zorunda hissediyoruz. Biz bunu hak etmiyoruz. Biz sadaka kültürüyle yetişmedik. Hakkımızı alabilirsek alırız. Ama namert sofrasına

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

karnımız aç da olsa oturmayız” diye konuştu. Başkan Saatcı, Göcek Kapalı Spor Salonu yapımına büyük uğraş verdiklerini ifade ederek, salonun Göcek ve bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Açılış programı Fethiye Belediye Bandosu tarafından çeşitli marşların söylenmesiyle başladı. Açılış programına çok sayıda Göcek halkı katılım sağlarken, Fethiye Belediyesi’nin Göcek’te yaptığı kapalı spor salonu ile yapılacak olan Göcek pazar yerinin yenilenmesi, Kültür Merkezi sergi alanının üst örtüsünün kapatılmasıyla ilgili proje afişleri salonda yerini aldı.

Şatır, “Başkan Saatcı’ya teşekkür ediyorum”
Açılışta ilk konuşmayı Göcek eski Belediye Başkanlarından Recep Şatır yaptı; “Bizler için heyecan verici, anlamlı, tüm halkımızın sosyal, kültürel, sportif etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan bu yapı, büyükşehir yasasının geçmesiyle yarıda kalmıştı. Göcek bu süreçte mağdur edilen beldelerimizden birisi oldu ve olacağa benziyor. Göcek’in kendisini, Fethiye’nin kendisini, Muğla’nın kendisini yönettiği eski günlere dönmek dileğiyle, kültür merkezimizin yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı olmak üzere, tüm belediye personelimize, sponsor olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğur olsun”

Başkan Saatcı, “Zor şartlarda burayı yaptık”
Spor salonunun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Rahmetli Süleyman Demirel’in duble yollar için bir sözü vardı. “Yol var, yanına bir yol daha yapıp duble diyorlar” diye. Aslında burada bir kültür merkezi vardı. Biz sadece buraya tadilat yaptık. Ama zor oldu gerçekten. İzolasyonla ilgili ve zeminle ilgili hala sıkıntıları var. Ancak kapalı spor salonunu dört dörtlük yaptık. Sadece biz yapmadık burayı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu coğrafyayı paylaşarak, hoşgörü kültürüyle, birbirimize saygı göstererek ve ortak akılla yöneteceğiz. İşte yapılması gereken budur. 26 Aralık’ta biz Muçev’i mahkemeye verdik. Biz aslında topluluk olarak bir protesto gösterisi yapacaktık. Ancak Muçev Genel Müdürlüğü geldi ve dedi ki, “Biz iskeleyi değil ama Göcek sahilini sizlere vereceğiz” Bunu söyledikleri için biz o tepkisel toplantıyı erteledik, buzdolabına koyduk. Biz Muçev’i mahkemeye verdik. Neden Muçev diyorum? Göcek’in önündeki takriben 800-900 metrekarelik sahil bandı bizim değil. Göcek iskelesi Recep Şatır Başkan zamanında yapılmış. Ancak orası da elimizden alındı. Göcek’in tek değeri bu. Bunu kabul etmek mümkün değil. Birbirinden güzel koylarımız var. Kuleli, Belcekız, Samanlık gibi… Bunların hepsi Muçev’in ya da Orman’ın elinde. Rahmetli Ecevit’in bir lafı vardır, “Toprak işleyenin, su kullananın…” diye. Bunlar Göcek’in ve Fethiye’nin değerleri. Bunlar bizde olsa, biz buraları sosyal amaçlı çok farklı şekilde kullanırız. Bir Huzurevi daha yaparız, bir Kadın Konuk Evi daha yaparız. Fethiyespor’a destek verip, bir üst lige çıkmasını sağlarız. 900 öğrenciye burs veriyoruz, 5 bin öğrenciye burs veririz. Fakat şimdi buradan alınan kaynaklar, gelirler maalesef Ankara’ya gidiyor. Ankara’dan kendime ait olan yerin meyvesini alabilmek için gidip rica minnet bulunmak zorunda hissediyorsun kendini. Biz bunu hak etmiyoruz. Biz sadaka kültürüyle yetişmedik. Hakkımızı alabilirsek alırız. Ama namert sofrasına karnımız aç da olsa oturmayız” diye konuştu.

Başkan Saatcı, “İmar affıyla ülkemiz gecekondu kültürüne doğru gidiyor”
Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Buraya bir kapalı spor salonu yaptık. Burayı Göcek’teki bütün çocuklarımız kullanacak. Göcek’te çok iyi basketbolcu arkadaşlar var. Göcek çok özel bir yer. Şu son imar affından sonra sıkıntıya girdik. Sadece burası değil. Bütün Fethiye, bütün Türkiye 1999 öncesi gecekondu kültürüne gidiyor. Kontrolsüz, estetikten uzak, ben yaptım oldu zihniyetiyle hareket ediliyor. Benim evi olmayıp, bir iki oda ev yapanlara söyleyecek bir sözüm yok. Ancak Ölüdeniz, Ovacık, Hisarönü ve özellikle Kayaköy gibi yerlerde fırsatı ganimete çevirenler var. Villa haftalık 5 bin dolar olursa herkes kaçak inşaata giriyor. Halbuki bilmiyorlar seneye o 5 bin dolara vermiş oldukları yerleri 1 dolara bile veremeyecekler. Çünkü Kayaköy’de de sular çekile çekile obruklar oluşacak. Diyeceksiniz ki, “Neden engel olmuyorsun, sen Belediye Başkanısın yetkin yok mu?” Affı ben çıkarmadım. Cini şişeden ben çıkarmadım. Cini şişeden çıkaran tekrar şişeye geri koyacak. Seçime bu kadar az zaman kala bunu iktidar çıkardı” diye konuştu.

Başkan Saatcı, “Göcek’imize hayırlı olsun”
“Biz her şeyi yaptık deme şansım yok. Elimizdeki imkanlarla yapmaya çalıştık. Gücümüz yettiğince yapmaya da devam edeceğiz. Burayı da kapatacağız. İstiyoruz ki, düğünde dernekte özel günlerinizde gelin burayı kullanın. Aşağıda güzel sanatlarla ilgili stüdyoları da inşallah izolasyonu sağladıktan sonra açıp hizmetinize sunacağız. İyi günlerde, güzel günlerde kullanalım inşallah. Hep böyle güzellikleri paylaşmak için bir araya gelelim. Spor salonu sadece Göcek’in değil herkesin kullanabileceği çok güzel bir salon. Türkiye’nin en iyi ustasına yaptırdık. Ona da teşekkür ediyorum. Spor salonumuzun Göcek’imize aktivite getirmesini temenni ediyorum. Hayırlı olsun”

Konuşmaların ardından kapalı spor salonunun yapımında destekleri bulunan kurum ve şahıslara plaketleri takdim edildi. Başkan Saatcı daha sonra Göcek halkıyla birlikte kapalı spor salonunun açılışı yaptı. TBF 2. Ligde mücadele eden Fethiye Belediyespor Kulübü sporcuları basketbol sahasında kısa süreli bir gösteri yaptı. Fotoğraf çekiminin ardından Başkan Saatcı Göcek halkıyla sohbet etti.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

GÜNDEM

Büyükşehir Muğla’ya 2 Milyar 737 Milyonluk Yatırım Yapacak

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen basın buluşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Muğla genelinde görev yapan gazeteciler bir araya geldi.

Basın buluşmasına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve gazeteciler katıldı.

Toplantıda seçimle ilgili görüşlerini dile getiren Başkan Gürün, “Seçim boyunca çok önemli bir görevi yerine getirdiniz. Seçimin sakin bir şekilde geçmesini sağladınız ve vatandaşlar arasında manşetlerle onları ayıran bir yayın ilkesi Muğla’da geçerli olmadı. Bu konuda sizlere teşekkür ediyorum. Muğla’da seçim, yoğun bir mücadele içinde geçti ve vatandaş tercihini bizden yana kullandı. Büyük hadiseler yaşamadan Muğla’da yerel seçimi atlattık” dedi.

Osman Gürün ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gürün, İstanbul’da seçim sürecinde yaşananlara değinerek, “İstanbul’da seçim tam olarak sonuçlanmadı. Türkiye bunu hak etmiyor. İstanbul seçmeninin iradesine saygı duymamız gerekiyor. Umuyorum ki YSK en kısa sürede seçimi sonuçlandırır ve İstanbul Türkiye gündeminden çıkar” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu ve Türkiye’ye geçmiş olsun”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya da değinen Osman Gürün, “Bu sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bir saldırı değil. Demokrasiye yapılan saldırıdır. Ülkenin huzuruna yapılan bir saldırıdır. Ben Sayın Kılıçdaroğlu saldırı sonrası sakinliğini koruyarak ülkenin karışıklığa uğramaması için demokratik tepkisini göstererek farklı eylemler içine partiyi ve bizleri sürüklemedi. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Şehit hepimizin şehidi. Cenazeye kimlerin katılacağına kimse karar veremez. Şehitlik bizim dinimizde en yüksek paye. Keşke tüm şehit cenazelerine hep beraber katılabilsek. Bu tarz hareketler sahip olduğumuz önemli değerlerin tartışmaya açılmasına yol açıyor. Kılıçdaroğlu’na karşı yapılmış bu hareketin nasıl olduğu, daha önceki bazı söylemlerin bu hareketin yapılmasında tetikleyici rolü var mı, bu iş organize mi araştırılması gerekiyor. Ben sayın genel başkanıma ve Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum” diye ifade etti.

Gürün konuşmasının devamında, “Bu seçimde vatandaş tepkisini gösterdi. Bizler 4,5 yıl bu parlamento ve Cumhurbaşkanı ile çalışmaya devam edeceğiz. Öyleyse kalan 4,5 yılda ülkenin idare ediliş şeklinin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Bizim sıkıntımız öncelikle hukuk ve demokrasi. İkisi olmadan ekonomide ileri gidemeyiz. Şuan genlerin yüzde 25’i işsiz. Bizim süratle seçim döneminden çıkıp ekonomiye, hukuk ve adalette oluşan eksikleri gidererek topluca hareket etmemiz lazım. Ekonomik sıkıntıyı herkes hissediyor ve bu böyle sürdürülemez. Türkiye İttifakı sözü kendi içinde çok değerli. Ama sadece iki kelime bizim gelecekte ulaşmamız gereken yere bizi ulaştırmaz. Onun içini doldurmamız gerekiyor. Bu ittifakı talep eden en üst makam Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan sonra genel başkanımıza geçmiş olsun demedi, yapanlar yakalanacak, ülkemizin barışa ihtiyacı var demedi, demesi gerekirdi. Bu şekilde Türkiye İttifakı sözünün içeriği ortadan kalkmış oldu. Keşke öyle olmasaydı. Çünkü Türkiye’nin sıkıntıya girmesi, hepimizin sıkıntıya girmesi demektir. Şuandaki sistem Türkiye’nin sistemine uymuyor. Bundan bir an önce kurtulup, Mustafa Kemal Atatürk’ün zor şartlarda kurduğu Cumhuriyet’in kurumlarını tekrar ayağa kaldırmamız ve onu Türkiye’nin yönetimi olarak koymamız gerekiyor. Anlaşıldı ki bu sistem ülkemiz şartlarına uygun değil” dedi.

Gürün: “Türkiye’de tansiyon düşürülmeli”
Osman Gürün, “Birinci olarak İstanbul’un artık tartışılmayacak şekilde gündemden çıkarılması lazım. İkinci olarak Cumhurbaşkanının tüm liderlerle bir araya gelip, ülkenin geleceği adına acilen bir danışma toplantısı yapması gerekir. Oradan ortak karar ile çıkan sonucun, içimden geçeni söylüyorum. Çıkan kararların tüm liderler tarafından birlikte kamuoyuna deklare edilmesi lazım. O zaman Türkiye’de tansiyon birden düşer. Buna da şiddetle ihtiyacımız var” diye konuştu.

“2 Milyar 737 Milyon yatırım yapacağız”
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün konuşmasının sonunda, “Yerel yönetim olarak biz yine 13 ilçemize eşit mesafede, öncelikler tanıyarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Geçen dönem Muğla’da 5 yıl içinde en fazla yatırımı Muğla Büyükşehir Belediyesi yaptı. 1 Milyardan fazla yatırım yaptık içinde devredilen borç ile birlikte. Önümüzdeki dönem altyapı ile ilgili çok önemli yatırımlar yapacağız. Önümüzdeki dönem ödeyeceğimiz borçla beraber 2 Milyar 737 Milyon yatırım yapacağız. Çok önemli bir rakam. Bunu gerçekleştireceğiz. Muğla’ya alt yapı için harcanması gereken para 5 Milyar lira. Bunun 1 Milyar lirasını önümüzdeki dönemde vereceğiz. Daha 4 Milyar yatırım yapılması gerekiyor” dedi.
Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

Devamını oku

GÜNDEM

Bodrum’daki Kaçak Yapıların Yıkımına Başlandı

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ikinci konut uygulamaları ve İmar Barışı nedeniyle hızla artan kaçak yapılaşmaya karşı seferberlik başlattı. Aras, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Bodrum Yarımadası genelinde tespit edilen 101 adet kaçak yapı için müdahale sürecinin başladığını söyledi.

Başkan Aras, bugün Bodrum Belediyesi önünde halka açık bir basın toplantısı düzenleyerek, kaçak yapılaşma ile mücadele kampanyası hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Belediye Başkan Yardımcıları Ummahan Yurt, Turgay Kaya, Önder Batmaz ve konu ile ilgili birim amirlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Bodrum’un geleceğini tehdit eden sürece dair çarpıcı açıklamalar yapan Aras, vatandaşlara “Yanlış yaptıysanız lütfen düzeltin, bizim müdahale etmemizi beklemeyin.” çağrısında bulundu.

1 Nisan 2019 tarihinin Bodrum için milat olduğunu söyleyen Aras, Bodrum halkına seslenerek “Vatandaşlarımızdan çok büyük duyarlılık bekliyoruz. Lütfen kaçak yapı ile ilgili yaptığınız yanlışları düzeltin, bizim gelip müdahale etmemizi beklemeyin. Biz size sonuna kadar destek oluruz.” dedi. Kaçak yapı mücadelesinde tamamen adalet duygusuyla hareket edeceklerini belirten Aras, “Bir kişiye bile iltimas, kayırma yapmayacağız. Bu konuda çok kararlıyız. Aksi taktirde Bodrum’u dönülmez şekilde kaybedeceğiz” diye konuştu.

Kaçak yapıların tespitinin zorlu bir süreç olduğunu anlatan Aras, bu amaçla vatandaşları da sürece dahil etmek için bir WhatsApp ihbar hattı kurulacağını belirtti. Başkan Aras, “Gördüğünüz her kaçak müdahalenin bilgisini bize verin, fotoğrafını çekin, adresini yazın ve bize gönderin. Biz hepsine müdahale edeceğiz.” dedi.

1 Nisan tarihinden itibaren Bodrum’da 101 adet kaçak yapıya müdahale edildiğini, bunlardan 4 tanesinin yıkım kararının da alındığını bildiren Aras, yıkımlara başladıklarını ve basın toplantısının gerçekleştiği dakikalarda Güvercinlik’teki kaçak bir yapının yıkımının da gerçekleştirildiğini söyledi.

“Amacımız kimsenin binasını yıkmak değil, gayrimeşru işlerin önüne geçerek bu konuda caydırıcı olmak” diyen Aras, kaçak yapılar nedeniyle tüm vatandaşların mağduriyet yaşayabileceğine de dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Bu yapılaşma belli bir süre sonra sizlerin hayatını etkileyecek. Elektriğiniz, suyunuz kesilecek. Trafoların, taşıma hatlarının kapasitesi belli. Su konusunda yaz aylarında yaşanan sıkıntılar ortada. Birkaç hafta sonra birçok bölgede elektrik kesintileri yaşanabilecek. Sular kesilecek. Bizler, milyonlarca liralık yatırım da yapsak bu yanlış büyümeye cevap veremez hale geleceğiz. Bizim tek derdimiz Bodrum’u korumak ve bu dünya mirasını gelecek nesillere taşımak. Çocuklarınızı düşünüyorsanız, üç gün sonra elektrik, su sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız, lütfen duyarlı olun ve kaçak yapılaşmaya izin vermeyin”

Bodrum’un artık bir sayfiye yeri olarak değil, yaz kış yaşanan bir metropol olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 200 bin nüfusu ile yarımadanın tüm bölgelerine alt ve üst yapı hizmeti götüreceklerini belirterek “Ancak bu hızlı yapılaşmaya devam ettiğimiz taktirde, yaptıklarımız yeterli olmayacak. Bunun için de tüm gücümüzü kullanarak kontrolsüz yapılaşmanın önüne geçmek durumundayız.” diye konuştu.

Bodrum’da sadece şahıs mülkiyetlerinin değil, kamu arazilerinin de işgale maruz kaldığını belirten Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün vatandaşlarımızın bu durumla yüzleşmesi gerekiyor. Belediyeden izin almadan, başvuru yapmadan mandalina bahçelerine, kıyılarına, dağlara, tepelere toplu konutlar yapılmaya başlandığını görüyoruz. Hiç kimsenin Bodrum’un geleceğini karartmaya, tahrip etmeye, kıyısını dağını tepesini çevresini bozmaya hakkı yok. Bodrum’u Bodrum’da yaşayanlardan korumamız gerekiyorsa, biz bunu da yapacağız ve bu ihanet sürecine asla seyirci kalmayacağız. Doğaya verilen tahribat insanlık suçudur. Biz sadece yıkarak bertaraf etmeyeceğiz bu tahribatı. Bunları yapan insanlara da hukuki süreç başlatacağız.”

Çevreye doğaya, insana saygılı yatırımlara destek olacaklarını ancak yanlışın da hiçbir kayırma, ayrım ve iltimas gözetmeden karşısında duracaklarını vurgulayan Aras, “Bodrum tabii ki büyüyecek. Ama bu büyüme, bizim standartlarımızda olmak zorunda. Bodrum’un dokusunu, kültürünü, tarihini yok ediyorsa bu büyümeye karşıyız. Biz belediye olarak bununla ilgili önlemlerimizi alacağız. Mimar ve mühendis arkadaşlarımız yanlış projeleri lütfen savunmasınlar. Bodrum’un geleceğine zarar verecek hiçbir yatırımın altına imza atmasınlar.” diye konuştu. Aras, kaçak yapılaşma ile mücadele sürecine TMMOB ve Mimarlar Odası’nın da dahil edildiğini sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra Bodrum Belediyesi İmar İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Kaya söz alarak kaçak yapılarla mücadelede hukuki süreç konusunda bilgi verdi. Kaçak yapılara 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32. ve 42. ve 16’ncı maddeleri ile 775 sayılı Gecekondu Kanunu kapsamında müdahale edildiğini anlatan Kaya, vatandaşların herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmamaları için kaçak yapı girişiminde bulunmaması gerektiğine işaret etti. Kaya, 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış her yapının kaçak statüsünde olduğunu söyleyerek “Yasalar çerçevesinde müdahale yapıyoruz. Biz belediye olarak bu tür kovuşturmaları yapmak istemiyoruz. Vatandaşlarımız bize müracaat etsinler, izin alsınlar, planların elverdiği ölçüde gereken tüm desteği kendilerine veririz” dedi.

Bodrum’da Çetiliburnu, Küdür ve Adalıyalı’da devam eden kaçak yapılarla ilgili bir soruya yanıt veren Başkan Aras, Çetiliburnu’ndaki inşaatın durdurulduğunu ve yapılan dolgunun kaldırılması için çalışma başlatıldığını, Küdür’de de mevcut kaçak yapıların verilen süre zarfında kaldırılacağını söyledi.

Devamını oku

GÜNDEM

Kaymakam Yıldız: “Zeytinköy’de Vatandaşın Kararsızlığı Süreci Uzattı”

Yayınlanma tarihi

-

Menteşe İlçesi Zeytin Mahallesinde çıkan yangının üzerinden 500 gün geçmesi ve evlerin yapımına başlanamaması ile ilgili Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız açıklamalarda bulundu. Yıldız, hak sahiplerinin konut yapım türü konusunda karar verememelerinin süreci uzattığını, 7 kişinin evraklarını tamamlamadığını, 4 kişinin ise imar sorunu olduğunu dile getirdi.

“Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşıladık”
Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İlimiz Menteşe İlçesi Zeytinköy Mahallesinde 06.09.2017 tarihinde meydana gelen yangın afeti ile ilgili olarak;
Kesin hasar tespit sonuçlarına göre 57 konut, 12 ahır yıkık/ağır hasarlı, 4 konut orta hasarlı, 2 konut az hasarlı olmak üzere toplam 75 hasarlı yapı tespiti yapılmıştır.
Hak sahibi olmak için Talep Taahütnameveren sayısı 43 olup komisyonca hak sahipliği kabul edilenlerin sayısı 31’dir.(25 konut,6 ahır)
İlk günden itibaren afetzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları karşılanmış, barınma amaçlı önce çadır sonra konteyner tahsis edilmiş, ayni ve nakdi yardımlar yapılmıştır” dedi.

“Hak sahipleri kararsız kaldı süreç uzadı”
Yıldız açıklamanın devamında, “Ön hasar ve kesin hasar tespit çalışmaları, itiraz hasar tespitleri ve bunlara ait toplam 135 günlük ilan süreleri, hak sahipliği çalışmaları, hak sahiplerinin konut yapım türü konusunda karar verememeleri, önce evini yapana yardım (EYY), daha sonra ihale usulünde karar kılmaları sonucunda dilekçe ve eki belgeleri ancak 18.12.2018 tarihinde müdürlüğümüze teslim etmeleri sonucunda sürecin uzadığı düşüncesi oluşmuştur.Ancak Vatandaşın talep ve müracaatı olmadan arsası üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunulamamıştır” diye ifade etti.

“7 kişi karar veremedi, 4 kişinin imar sorunu var”
Kaymakam Yıldız konuşmasının sonunda, “18.12.2018 tarihindeki müracaatlar sonrasında yer seçim komisyonu oluşturulmuş, komisyonca parsellerde incelemelerde bulunulmuş, kurum görüşleri alınmıştır. İmar durumu uygun olan 14 hak sahibi için Yer Seçim Protokolü hazırlanarak 21/02/2019 tarihinde onay için Başkanlık Makamına sunulmuş, 09.04.2019/54257 sayılı Bakanlık onayı ile yer seçimi protokolü onaylanmıştır. Bu aşamadan sonra Başkanlıkça proje çalışması ve ihaleyi yapacak kurum belirlenerek (Çevre ve Şehircilik,YİKOB,AFAD) ihale süreci başlayacaktır.
İmar sorunu bulunan 4, karar veremeyen 7 hak sahibi de evraklarını tamamladıklarında istedikleri zaman konut yapım türlerinden birini tercih ederek müracaatlarını yapabileceklerdir” diye konuştu.

Devamını oku

POPÜLER