Takip Edin

Spor

Enduro ve ATV Şampiyonası Fethiye’de Nefes Kesti

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye ilçesinde düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 2. Ayak Yarışları nefesleri kesti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), Fethiye Belediyesi ve Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından Esenköy Mahallesi’ndeki Akdeniz Off-Road Park’ta düzenlenen şampiyonada sporcular kros, ekstrem ve enduro testten oluşan parkurda mücadele etti.

Farklı illerden 123 sporcunun katıldığı şampiyonada, bazı yarışmacılar parkurdaki engellerden geçerken finişe ulaştılar.
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, sezonun ikinci ayak yarışlarının küçük kazalar dışında sorunsuz tamamlandığını söyledi.


Şampiyonanın 3 test etaplı ve orta zorluk derecesinde olduğunu vurgulayan Özdemir, ciddi bir kaza ve sakatlanmanın yaşanmadığını ifade etti. Şampiyonada dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları verildi.

2. ayak yarışlarında kategorilere göre dereceye giren sporcular şöyle:

Enduro sınıfı:
E1: 1. Sinan Memnun, 2. İbrahim Ercan Sungur, 3. Erkan Özcan
E2: 1. Eren Mert Kocaman, 2. Çağrı Aslan, 3. Murat Kökçü
E3: 1. Emre Coşar, 2. Bayram Uysal, 3. Cemil Yurt
EB: 1. Hasan Tosun, 2. Mazhar Barış Tok, 3. Şaban Özdemir
EC: 1. İbrahim Taş, 2. Şüayip Demirkıran, 3. İbrahim Duraman
EG: 1. Muhammet Çetin, 2. Mehmet Sağdıç, 3. Efe Çetin
EV: 1. Nazmi Malkoç, 2 Necmi Kozlu, 3. Bilal Kuşkonmaz
Enduro GP: 1. Sinan Memnun, 2. Emre Coşar, 3. Bayram Uysal

ATV sınıfı:
S1: 1. Haktan Özkul, 2. Hüseyin Can Şimşek, 3. Erkan Uzlaş
S1: 1. Ahmet Özgül, 2. Sona Singh, 3. Mustafa Taşkın
S3: 1. Hasan Dağdelen, 2. Zeki Emin Demir
ATV GP: 1. Ahmet Özkul, 2. Sona Singh, 3. Haktan Özkul

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Spor

Üniversite Hentbol Takımı Türkiye İkincisi Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda Türkiye ikincisi oldu.

Koç Spor Fest’in bahar etabının finalleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı vesilesiyle Mayıs’ta Samsun’da yapıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, bu yıl 16’ncısı düzenlenen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda büyük bir başarı elde ederek Türkiye ikincisi odu.
MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Gör.evlisi Koral Yıldırım ve Sevil Yıldırım antrenörlüğünde sahaya çıkan başarılı ekip, bu derecesiyle 2020 yılında Polonya’da düzenlenmesi planlanan Üniversitelerarası Hentbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Devamını oku

Spor

Muğla Liseler Arası Basketbol Turnuvası Finali Marmaris’te Yapıldı

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Liseler Arası Basketbol Turnuvası B Grubu final maçı Marmaris’te yapıldı. Turnuvanın şampiyonu Marmaris İzmir Türk Koleji’ni yenen, Marmaris Uğur Koleji oldu.

Muğla Liseler Arası Basketbol Turnuvası B Grubu final maçı Marmaris’te yapıldı. Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’nda yapılan final maçında Marmaris Uğur Koleji , Marmaris İzmir Türk Koleji’ni 60’a 34 yenerek şampiyon oldu. Marmaris Uğur Koleji Beden Eğitimi öğretmeni Mert Korkut turnuva hakkında bilgi verdi. Şampiyon oldukları için mutlu olduklarını belirten Korkut, “Muğla Liseler Arası Basketbol B Müsabakası final maçı oynanmakta. Muğla’da oynan grup maçlarında grubumuzda lider çıktık. Marmaris’ten iki okul, Muğla’da ise 10 okul turnuvaya katıldı. Rakiplerimizi yenip bugün final oynamaya hak kazandık” dedi.

Devamını oku

Spor

Galatasaray Dernek Başkanından Fenerli Adaya Destek

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Futbol Federasyonu’nda Yıldırım Demirören’in istifasının ardından başkanlık koltuğu için ilk aday Nihat Özdemir olmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 1 Haziran’da Ankara’da yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adaylığı için Nihat Özdemir’e ilk destek Muğla’dan geldi.

Muğla Galatasaraylılar Derneği ve Muğlaspor Kulüp Başkanı olan Erol Kapiz “ Nihat Özdemir Başkanımızın her zaman arkasındayız. Muğlaspor Kulüp Başkanı ve Muğla Galatasaraylılar Derneği Başkanı olarak adayımız Nihat Özdemir’dir” dedi.

Devamını oku

POPÜLER