Takip Edin

Siyaset

Datça Belediye Başkan Adayı Feyzullah Gülada Sahaya İndi

Yayınlanma tarihi

-

Cumhur İttifakı Datça Belediye Başkan Adayı Feyzullah Gülada MHP Genel Merkezi tarafından Ankara’da düzenlenen aday tanıtımının ardından Datça’da teşkilat ve seçmenlerle bir araya geldi.

Başkan adayı Gülada’yı Datça’ya gelişinde MHP ve AK Parti teşkilatları 150 araçlık bir konvoyla karşıladı. Datça ilçe sınırında Başkan adayı Gülada’yı karşılayan MHP ve AK Parti teşkilatları hazırlanan seçim ofisine kadar eşlik etti.

Seçim ofisinde Basın açıklaması yapan MHP Belediye Başkan adayı Feyzullah Gülada; “Datça’nın geleceğini ve vizyonunu birlikte dizayn etmeliyiz. Datça’mızı şehirleştirmeden büyütmek, dev haline getirmeden geliştirmek, cüce olarak bırakmadan da güzelleştirip marka haline getirmek istiyoruz” dedi. Basın toplantısı sırasında konuşması sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen Gülada şunları söyledi; ”31 Mart Mahalli idareler seçimleri için il ve ilçe teşkilatımızın teveccühleri ve genel merkezimizin uygun görmesi ile Datça’dan belediye başkan adayı oldum. Vermiş olduğum adaylık kararı benim tek başıma aldığım bir karar değil. Bu karar bir anlamda Datça’nın bir irade beyanıdır.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru giden süreçte demokrasinin, cumhuriyetimizin var oluş idealleri ile güçlü bir Türkiye atılımının ve değişimin canlı şahidiyiz. Tüm Türkiye’nin en ücra köşesinden tutun da şehir merkezlerine kadar tesis edilen sosyal devlet anlayışını hükümetimiz ve partilerimiz aracılığı ile hissettik. Bu hislerin tercümanı olan sizlerin heyecanına neden Datça’yı da katmayalım, neden güzel Datça’mızın yerel yönetimini iktidarımızın güzel hizmetleri ile buluşturmayalım.

İnsan, inandığını yaşadığı müddetçe ideallerini sürdürebilir. Seçimler geçer, hayat devam eder, dostluk ve güzel ilişkiler baki kalır. İnandığımızda başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığına geçmişimizden şahidiz. 12 mahallemizde yapacağımız sandık çalışmalarımızla, ev ziyaretlerimizle özellikle derdine derman olmayı amaçladığımız Datçalı hemşerilerimizle hem gönül bağı kuracak hem de bu ilçemize yeni bir soluk getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Cumalı, Datça, Emecik, Hızırşah, İskele, Karaköy, Kızlan, Mesudiye, Reşadiye, Sındı, Yaka ve Yazı mahallelerimize birer çalışma ofisi açarak daha belediyeyi kazanmadan belediyenin sorun çözme ve hizmet etme mekanizmasını hemşerilerimizin ayağına götürelim. Bu gerekirse bir ev olabilir, bir minibüs tahsis edilebilir ya da boş bir dükkân olur fark etmez. Biz Datçalı hemşerilerimizden uzak kalmayacak, aramıza mesafe koymayacak dert çözebileceğimiz bir sistem kuracağız.

Unutmayın ki belediyecilik olması gerekeni yapmaktır ve bunu bir ayrıcalıkmış gibi sunmamaktır. Kalanı ise gönül inşa etmektir. Datça’nın önemli değerlerinden şair Can Yücel’inde dediği gibi; “Bazen Tek ihtiyacımız olan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir” el ele vererek yüreklerde taht kurmak için çalışacağız.
Datça’nın geleceğini ve vizyonunu birlikte dizayn etmeliyiz. Datça’mızı şehirleştirmeden büyütmek, dev haline getirmeden geliştirmek, cüce olarak bırakmadan da güzelleştirip marka haline getirmek istiyoruz.
Datça için artık silkinip kendine gelme, değişime ve gelişime kapılarını açma vaktidir.

Bir şey değiştiren her şeyi değiştirir. Bir adam çıkar başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi. Yedi düvele meydan okur. Onun peşinden gidenlerle birlikte nasıl ki memleketin yazgısı değişmiş, Cumhuriyet gibi Fikri hür vicdanı hür gençlerin, nesillerin yetiştiği bir ülke küllerinden doğarak yeniden kurulmuşsa bizlerde bu yola bu birlikteliğe ve sonunda yazgısı değişecek, makûs talihini yenecek bir Datça için bu sevdaya bu çalışmaya bu yorgunluğa talibiz.
Bizim yoklarla işimiz olmaz. Bizim işimiz varlarla. Bizler yıkan değil yapan, unutan değil hatırlatan, yok eden değil yaşatan olacağız.

Belediyecilik sadece bürokratlara bırakılamayacak kadar siyasi, sadece siyasi reflekslerle hareket edilemeyecek kadar teknik bir iştir. Bürokratik belediyecilik değil demokratik belediyecilik için yola çıktık. Bizler makam mevki sahibi olmak için hırsla değil, sahip olduğumuz makam ve mevkileri bırakarak şevkle heyecanla çalışmak için bu göreve talip olduk.

Biz belediyeye talip olurken birçok sorunla başa çıkmak zorunda olduğumuzu bilerek ateşten gömleği giymeye talip olduk. Bizler bu gömlekle beraber mum misali yanacağız ki Datça’mız aydınlansın. Devletin millete husumeti olmaz ancak hizmeti olur. Hemşerilerimizin oylarına talibiz ama gönüllerine de talibiz. Bu talebimizle Datçalılar, huzurlu, mutlu, kazanımları yüksek ve çağdaş bir şehirde yaşamanın ayrıcalığını yaşamalı, iktidarın çözüm odaklı hizmetlerinden faydalanmalı ve daha göreve gelmeden işlerinin çözülebileceğini idrak etmelidirler.

Güzel bir söz var. ”Acelen varsa ne işin var Datça da”. Biz hizmette acele etmeliyiz. Hesap sormak toya hesap vermek beye düşer. her daim hesap sorulabilen ve her daim hesap verebilen olacağız. Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz.

Adalet sükunet Hürriyet birlik. İşte yasamız budur.
Nasıl bir Datça?
Demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere saygılı, fikir ayrılıklarını ve insanların yaşam tarzlarını zenginlik kabul eden, İnsanları özellikleri ve tercihlerinden dolayı ötekileştirmeyen bir Datça
Karar alma sürecinde katılımcı, eşitlikçi, çözüm yollarını ortak akıl ile ortaya koyan bir Datça
Üretken ve ürettiğini Dünya’ya sunan, yerel değerlerini markalaştıran ve kendi kendine yetebilen bir Datça
Doğaya saygılı, çevreye duyarlı, üretimde yeni teknolojileri ve olanakları kullanan bir Datça
Başta sokak hayvanlarımız olmak üzere her canlının rahatlıkla yaşayabileceği bir Datça
Tarihi ve kültürel değerlerimizi Uluslararası organizasyonlarla dünyaya tanıtan, bilim ve akıl öncülüğünde sanat ile yoğrulmuş bir Datça

Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği gibi
Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.
Memleket isterim Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.
Memleket isterim Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun.
Memleket isterim Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun; Olursa bir şikayet ölümden olsun.
Bizler bu toprakların emanetçileriyiz. Gelecek nesillere, çocuklarımıza daha mutlu bir Datça bırakmak için dili, dini, mezhebi, rengi, inancı ne olursa olsun. Atatürk ve cumhuriyetin ilkelerinden, yükselmek ve ileri gitmek ülküsünden yana pozitif tavır takınan herkesi ben ve arkadaşlarımla birlikte Datça için hizmet etmeye davet ediyorum.
Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi muhabbetle selamlıyorum. İnşallah Rabbim bizleri mahcup etmesin.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

İyi Partili Arıkan’dan Zehir Zemberek İstifa Açıklaması

Yayınlanma tarihi

-

İyi Parti’nin kuruluş aşamasında da görev alan Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Okan Arıkan, hem il yönetim kurulu üyeliğinden, hem de İyi Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Arıkan açıklamasında, “31 Mart’ta ve öncesinde, tilki ile plan yapılmış, kurt ile avlanılmış, sonra da koyun ile yas tutulmuştur” diyerek İyi Parti’yi eleştirdi.

“Fikir ve ülkü kardeşliğimize darbe vuruldu”
Okan Arıkan yaptığı yazı açıklamasında, “Kuruluş aşamasından bu güne görev aldığım İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Gururla sürdürdüğüm 45 yıllık ülkücü geçmişe sahip olan bir insan olarak bu kararı almama neden olan etkenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle herkesin malumudur ki, İyi Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde tek başına iktidar yürüyüşünden vazgeçmiştir. Ortaya bir iddia koyulamamış, halkın umutları boşa çıkartılmıştır. Partimiz, başta Muğla olmak üzere tüm ülke genelinde kendi adaylarıyla seçime sokulmamış, başka bir partinin başarısı ve halka umut olmasına sadece aracı olmuş, başka bir yapıya teslim edilmiştir. 31 Mart seçimlerinde; arkadaşlığa, dostluğa, birlikte yol yürümüşlüğe, kısacası fikir ve ülkü kardeşliğimize darbe vurulmuştur. Bu süreçte kapı kapı dolaşarak, yukarıda belirttiğim değerleri hiçe sayarak vefasızlık örnekleri sunanlar, partimizin dördüncü kurultayında ne yazık ki ödüllendirilmişlerdir. Kuruluşunun her safhasında ter döken, bizlerle birlikte yol yürüyen değerlerimize sahip çıkılmamış, ne hikmetse ne düğünümüzde, ne de cenazemizde bulunmayanlar baş tacı edilmiş, elleri havaya kaldırılmış, başarıları için ter dökülmüştür. Muğla’da HDP’nin aday göstermeyerek destek verdiği bir adaya, güya ittifak diye parti üyelerimizden oy verilmesi istenmiştir. Bunu kabul etmek mümkün değildir! Sineye çekmek imkânsızdır. Bu talebi haklı çıkaracak ‘Teslimiyet ittifakını’ masum kılacak hiç bir sebep ve mazeret yoktur” dedi.

“31 Mart ve öncesinde tilki ile plan yapılmış”
İyi Parti seçmeninin 31 Mart’ta çaresiz bırakıldığının altını çizen Okan Arıkan, “Doğru yerine yanlışa sevk edilmeye çalışılmıştır. Ama emin olunuz ki yukarıdaki sebeplerden dolayı kendi partisine oy veremeyen, kendisini; milliyetçi, ülkücü, vatansever, Atatürkçü, Kemalist, Türk Milliyetçisi diye ifade eden birçok İyi Parti’li seçmen, yapılan bu yanlışlara ve haksızlıklara başkaldıranla; ‘Biat yok! Esas olan hizmet ve liyakattir’ diyenle hareket etmiş, yanlışa düşmemiştir. Anlaşılacağı gibi yapılan yanlış, sadece sizin yanlışınızdır! 31 Mart’ta ve öncesinde, tilki ile plan yapılmış, kurt ile avlanılmış, sonra da koyun ile yas tutulmuştur. Yapılan tam manasıyla budur” dedi.

“HDP oyları ile bizim oylarımız aynı sandıkta neden birleşti?”
Seçimlerin üzerinde 6 ay süre geçmesine rağmen hala cevabını bulamayan sorular olduğunu belirten Arıkan, “Ne yazık ki bu sorulara cevap veremeyenlere soruyorum; Biz, neden iktidar tarafından mecbur bırakıldığımız ittifakta, neden bu kadar teslimiyetçi olduk? Eksik miydik? Anlatacaklarımız mı yoktu? Biz, neden HDP’nin de adayını çekerek % 100 destek verdiği bir adaya seçmenimizden oy istedik Biz, neden HDP seçmenin oylarıyla bizlerin oyunu sandıkta birleştirerek belediye başkanı seçme gayretinde bulunduk. Bunu da ‘ittifakın ruhuna böylesi uygun’ diyerek anlatan birini, genel başkan yardımcılığı ile ödüllendirdik? Bunu, inandığımız hangi değerlerimiz, ideallerimiz adına yaptık? Neden benim genel başkanım bunca yaşanmışlığa rağmen her şeyi unutup hayatının hiçbir köşesinde yolu bile kesişmeyecek bir adayın elini kaldırdı? Neden benim adayım TV ekranlarında kendisine sorulan ‘Ülkücü müsünüz’ sorusuna ‘Evet ülkücüyüm’ diyemez? Neyin nesidir bu ittifak? Partimize ne kazandırdı? Ülke genelinde yüzde kaç oy aldık? Bunlara benzer cevap bekleyen bir sürü soru, ben ve benim gibi düşünen birçok İyi Parti’linin partimin geleceği ve çizeceği yol adına umutlarını kırmıştır. Hazmetmek zor 31 Mart süreci, fikir birlikteliğimize zarar vermiştir. Ülkü kardeşliğimizi yok etmiştir! Dördüncü kurultayımızda biat edene, sorgulamayana, genel başkan yardımcılığı unvanını vermek, güven duygumuzu kökünden zedelemiştir. Vefanın olmadığı yere vedanın anlamı yok diyerek, İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna bildiriyorum. Bizler, ülke sevdamızdan, insanımıza olan inancımızdan, ideallerimize olan bağlılığımızdan, Türk Milliyetçiliği’ni iktidar yapma ülkümüzden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Devamını oku

Siyaset

MHP İl Başkanı Korkmaz, “İyi Parti’de Kopmalar Hızlanacak”

Yayınlanma tarihi

-

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, partisinin Köyceğiz Teşkilatı’nın düzenlediği kahvaltı toplantısı ve Milas teşkilatının rozet takma törenlerine katıldı.

Milas’ta daha önce İyi Parti’ye geçenlerin yeniden yuvaya dönmeleri ve diğer bazı partilerden MHP’ye geçenlere parti rozeti takan Korkmaz, burada yaptığı konuşmada, “Özellikle HDP’nin görevden alınan belediye başkanlarını CHP’lilerin ziyaret etmeleri ve daha sonra HDP’lilerin CHP’ye olan ziyaretleri ittifak içinde oldukları İyi Parti’de deprem etkisi oluşturmuştur. Teröristlere arka çıkanlara ve Mehmetçiğe silah sıkanları lanetliyoruz. İşte bu nedenlerden dolayı İyi Parti tabanı rahatsızdır. Bu rahatsızlık da istifalar ve partimize katılımlarla hızlanmıştır. Milas’ta partimize katılan yol arkadaşlarımıza rozetlerini taktık ve hayırlı olsun diyoruz. Gelen haberler, İyi Parti tabanındaki rahatsızlıkların daha birçok istifa ve partimize katılımlarla devam edeceğini gösteriyor. MHP, giderek büyüyen bir çınardır. Türk milletinin güvencesi Milliyetçi Hareket beka sorunumuzda ortaya koyduğu kararlılık ve görüşleri ile de gücünü ve güvenirliliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin ‘Yuvaya dönün’ çağrısına kulak verenlerin yeniden yuvaya dönüş hazırlıkları içinde olmalarını da büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Devamını oku

Siyaset

Merkez İlçe Menteşe CHP’de 36 Üyeden Savunma İstendi

Yayınlanma tarihi

-

CHP merkez ilçe Menteşe’de 31 Mart yerel seçimlerinde başka siyasi parti adaylarını destekledikleri iddiasıyla 36 üyeden savunma istendi.

CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak imzası ile gönderilen tebligatta, “31 Mart Pazar Günü yapılan mahalli idareler genel seçimleri sürecinde partimiz tarafından Muğla ili ile Menteşe ilçesi seçim kurullarına bildirilen belediye başkanları ve meclis üyeleri adaylarımız dışında parti adaylarımıza karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak suretiyle partimiz tüzüğünün ilgili maddelerine aykırı davrandığınız tespit edilmiş olmakla, bu konuda savunmanızı yazılı olarak iş bu yazımızın tebliğinden itibaren 3 gün içerisinde ilçe başkanlığımıza bildirmenizi arz ederim” ifadeleri yer aldı.

Devamını oku

POPÜLER