Takip Edin

Siyaset

Dalyan’dan Başkan Saatcı’ya Destek Ziyareti

Yayınlanma tarihi

-

Ortaca’nın Dalyan Mahallesi’nde faaliyet gösteren TUSEV Vakfı ile Dalyan Özel Tekne Kooperatif Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı’ya destek ziyaretinde bulundu. Muğla’nın kucaklaşmaya, hoşgörüye ve ortak akla ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Saatcı, “İnanmadığım hiçbir işe girmem. Kamuoyu araştırmaları yaptırdım. Gayet iyi durumdayız” dedi.

Ziyaret Fethiye Belediye Başkanlığı makamında samimi bir ortamda gerçekleşti. Dalyan TUSEV Başkanı Başar Koşargelir ve Dalyan Özel Tekne Kooperatifi Başkanı Mahmut Kıydan, toplamda 150 esnaf üyelerinin bulunduğunu belirterek, Başkan Saatcı’yasonuna kadar destek verdiklerini açıkladılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Saatcı, “Muğla’da müthiş bir boşluk var. Biz 13 gün önce bir tweet attık. Ağzından çıkan sözü yerine getireceksin. Muğla’da müthiş bir teveccüh var. Muğla’nın barışmaya ihtiyacı var. Muğla gerçekten küskün, kırgın! Muğla demoralize olmuş vaziyette… Muğla’nın toparlanmaya, kucaklaşmaya, hoşgörüye, ortak akla ihtiyacı var. Biz bunları Fethiye’de gerçekleştirdik. Biz kimseye hayal satmayacağız. Yapılanlar meydanda! Bağımsız olarak çıkmak, bir meydan okuma! Bu toprakların ruhunda meydan okuma var. Biz 1999’da da, 2014’de de bunu başardık. İnanmadığım hiçbir işe ben girmem. Kamuoyu araştırmaları yaptırdım. Gayet iyi durumdayız. Bu benim şahsi bir meselem değil. 13 ilçenin tamamında insanların birbiriyle kucaklaştığı, geleceğine güvenle baktığı, siyasi parti taassubunun bittiği, Muğla’daki oligarşik yapımın darmadağın olup, halkın iktidarının Muğla’ya taşındığı bir yönetimi kim istemez? Biz bunları gerçekleştireceğiz” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Saruhan: “Daha Mutlu, Daha Umutlu Bir Bodrum” Sloganıyla Yola Çıktık

Yayınlanma tarihi

-

31 Mart seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Mustafa Saruhan, seçim çalışmaları kapsamında gece gündüz demeden halkla buluşuyor. Karabağ Mahalle sakinleriyle buluşan Saruhan “daha mutlu, daha umutlu bir Bodrum” sloganıyla yola çıktıklarını açıkladı.

Turgutreis’in doğduğu yer olarak da bilinen Karabağ mahalle muhtarı tarafından sosyal tesiste gerçekleşen buluşmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Toplatıya CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu’nun da katıldığı sohbet toplantısında vatandaşlar şikayet, öneri ve isteklerini dile getirdi.

Toplantıda bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, “Birlikte el ele, gönül gönüle, yılmadan, yorulmadan hep birlikte çalışacağız” dedi.

Saruhan açıklamasında şunları söyledi;
“Görüyorum ki, hepimiz aynı dertlerden mustaribiz. Ama sakın ola ki, ümitsizliğe kapılmayın. Kiminizden duyuyorum. “Sahipsiz bırakıldık, öksüz, ilgisiz kaldık.” diyorsunuz. Sakın böyle bir düşünceye esir olmayın.Zira ben, hepimizin arzuladığı, hayallerini süsleyen, içerisinde kültürün, sanatın, yeşilin, doğanın, pırıl pırıl bir denizin olduğu, yollarının düzgün, yaşamanın muhteşem olduğu bir Bodrum’u hep birlikte yaşayacağımızın garantisini sizlere veriyorum. Bunu yapmak için her zaman sizinle aynı yolda yürüyeceğime, sizlerin sorunlarını dinlemek, istek ve önerilerinizi öğrenmek için her 3 ayda bir bu akşam olduğu gibi burada buluşacağımızın sözünü size veriyorum. Yeter ki siz de isteyin. Destek verin. Bu hayali birlikte gerçekleştirelim.”

Yapılan konuşmaların ardından, Turgutreis bölgesinde yaptığı gezinin analizini de Karabağ yaşayanlarıyla paylaşan Saruhan, “Kadınlarımızın bu bölgede ne kadar faal ve sosyal bir hayat yaşadıklarını gördüm.” Diyerek cümlesine başladığı konuşmasında Mustafa Saruhan şunları söyledi; “Bugün Turgutreis pazarında olsun, Pazar yeri etrafındaki, yolumun üzerindeki esnaflar olsun, işletmelerin sahiplerinin büyük kısmının kadınlar olduğuna şahit oldum. Hepsi ile yaptığım sohbetler, aldığım yorumlar öylesine güzeldi ki, Bodrum’da yaşamanın, Bodrum’da kadın olmanın ayrıcalığını bir kez daha gördüm. Yuvayı dişi kuş yapar söz artık geride kaldı. Günümüzde kadınlar sadece evinin hanımı değil, iş kuran yöneten, kazanan toplumda sosyal birer birey olarak baş tacımız olmuşlardır. İşte Bodrum’un farkı, Bodrum’un ayrıcalıklı yaşamı da bu. Bize düşen bu farkı daha da üst bir noktaya taşımak, üreten çalışan, evinin hanımı olan kadınları sosyal hayatlarından kopartmadan, Bodrum’a bu güzelliği yaşatmaya devam etmeleri olacaktır” dedi.

Karabağ Mahalle Muhtarı Ali Saygı önderliğinde toplanan mahalle yaşayanlarıyla bir saat kadar sohbet eden Mustafa Saruhan, mahalle yaşayanlarının “Bizi Unutma” demeleri üzerine de her 3 ayda bir Bodrum’da her mahalleyi ziyaret edeceğinin ve dileyen herkesin de Başkanlık makamında kendisini istediği zaman ziyaret edebileceğinin sözünü verdi.

Devamını oku

Siyaset

Başkan Adayı Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı sanayi esnafıyla buluştu. Esnafa Marmaris’le ilgili projelerini anlatan Yazıcı, ziyaret ettiği bir fırında gözleme yapan kadına da yardım etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı haftanın son iş gününde Beldibi Sanayi Sitesi’ndeki esnafı ziyaret etti. İlk olarak bir fırına uğrayan Yazıcı, gözleme beklerken bir ara gözleme ustası çalışanla beraber gözleme yaptı. Yazıcı’nın gözlemeyi yaparak beraberindekilere ikram ettiği anlar renkli sahne oldu. Ardından Beldibi Bacakoğlu Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelen Yazıcı’nın esnafla gerçekleştirdiği koyu sohbette konu, Marmaris’in geleceği ve Yazıcı’nın projeleri oldu. Yazıcı, esnafın beklentilerine ve taleplerine ilişkin söylediklerini, not aldı. Sanayideki esnafa misafirperverliklerinden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Yazıcı’nın sonraki adresi davetli olduğu bir mağazanın açılışı oldu.

Devamını oku

Siyaset

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Dalaman ve Ortaca’yı Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ortaca ve Dalaman’da partisinin seçim bürolarını ziyaret etti.
Uysal, beraberindeki Ortaca Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Hasan Karaçelik, DP Dalaman Belediye Başkan Adayı Beyhan Korkut, DP il ve ilçe yöneticileri ile Dalaman seçim bürosunun açılışını yaptı, Ortaca seçim bürosunda vatandaşlarla buluştu.

Uysal, 31 Mart günü vatandaşların koyacağı irade ile mutluluklarının adeta arşa çıkacağını söyledi.
Hasan Karaçelik’in partilerine katılmasının kendilerine güç ve kuvvet verdiğini vurgulayan Uysal, “Başkan Karaçelik, varlığı ile beraber inşallah bölgemize, Ortaca’mıza yaptığı hizmetleri yarına taşıyacak. Muğla’mız Kır Atı biliyor. Hizmetlerini, anlayışını, zihniyetini biliyor. Sevdamız Türkiye diye çıktığımız bu yolda yaptıklarımızı biliyor. Elbette yaptıklarımızla yetinemeyiz. Biz yarınlarımız adına, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız adına ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan tüm insanlarımız adına büyük hayallerimiz var. İçinden süzülerek geldiğimiz tarihi çok iyi biliyoruz. Bu ülkeyi nereye götürebileceğimizi de biliyoruz. Bu büyük geçmişe sırtımızı dayıyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşın iradesinin rehin kılınmak istendiğini savunan Uysal, amaçlarının insanların alın terinin karşılığını alabileceği bir ülke olduğunu belirterek; “Mahkum değilsin Demokrat Parti var. Dalaman’ımızı mahkum etmemek için değerli Doktor Beyhan Korkut var. İşte Ortaca’yı mahkum etmemek için değerli belediye başkanımız Hasan Karaçelik var. Bunu Türkiye’ye yaymak zorundayız. Muğla’mız için önümüzdeki süreçte müjdelerimiz olacak.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER