Takip Edin

Siyaset

Başkan Saatcı’dan Ak Parti İlçe Başkanlığı’na Ziyaret

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine atanan Bekir Eser’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Saatcı,“Öncelik particilik değil, ilçemiz ve ülkemizdir”
Başkan Saatcı ziyaret sırasında Ak Parti aday adayları Kadir Saruhan ve Muhittin Kayabaş ile de kısa sohbet etti. Ziyarette konuşan Başkan Saatcı, “Biz Bekir ağabeyle bugünkü dost değiliz. Kendisinin Halk Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemden itibaren ilişkilerimiz devam ediyor. Aynı çatı altında siyaset de yaptık. Daha sonra herkes bir tarafa dağıldı. Tekrar birleşip aynı çatı altında Belediye Başkanlığı ve Belediye meclis üyeliği yaptık. Bize bağlanan belde ve köylerimize hep birlikte hizmet etmeye gayret gösterdik. Daha sonra Bekir abi yanılmıyorsam, Kadir Başkanın aday adaylığıyla ilgili görevden ayrılmasından sonra atama yoluyla Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanlığına getirildi. Biz de Mehmet Yılmaz Cesur Hocamla birlikte kendisine nezaket ziyaretinde bulunup, iyi dileklerimizi iletmek ve başarılar dilemek istedik. Bu vesileyle yapacak oldukları çalışmalar için kendilerine teşekkür ediyorum. Bekir ağabey ayağı yere basan, siyaseti insan odaklı yapan partisel kimlikten daha çok ilçe menfaatlerini göz önüne alan bir yönetim anlayışı sergilemişti. Burada da aynı şekilde davranacağından en ufak bir şüphemiz yoktur. İlke ilçe olur, ilke il olur, ilke ülke olur… Öncelik her zaman budur. Particilik sonra gelir. Kendisi de aynı görüştedir. Ben böyle temenni ediyorum. Bizi kabul ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Takriben 3 ay sonra önümüzde bir seçim olacak. Kendilerine de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Eser, “1999 yılında Fethiye’de oyumu kullandım”
Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser ise, “Bizler de 45 yıldır değişik görevlerde bulunduk. Eğitimle başladık. Arkasından beldemizde 3 dönem belediye başkanlığı yapmak nasip oldu. Halkımız bu şerefi bize verdi. 5 senedir mecliste Başkan Behçet Saatcı ile birlikte çalışıyoruz. Ben geldiğim görevlerin hiçbirine böyle isteyerek gelmedim. Görev alınmaz verilir benim prensibimdir. Beni bu göreve layık gördüler. Görenlerden de Allah razı olsun diyorum. Ben hep bu görevlerin ağırlığı altında bunu başarır mıyız diyerek ezilen bir kişiyim. Baktım ki burası diğerlerine hiç benzemiyor. Değişik bir deneyim olacak diye düşündüm. İnşallah bu işi de yüz akımızla yaparız. Bizim de burada gayemiz insanların dertlerine bir nebze olsun ilaç olabilmek. Sizlerin ziyaretiniz bize şeref verdi. Biliyorsunuz ben 1999 yılında kendim de adaydım fakat Fethiye’de oy kullandığım için kendime oy veremedim. Hepimizin hedefi Fethiye’ye hizmet etmek. Başka bir derdimiz yok. Dostluk her zaman bakidir. Allah herkesin gönlüne göre versin. İnşallah Fethiye halkının gönlünden geçen hizmetleri verecek insanlara nasip olur. Allah hayırlısını etsin” diye konuştu.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Başkan Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bodrum’da kavga dili olmadan bir seçim süreci yaşandığını ve bittiğini söyleyen Başkan Aras, ayrımcılık yapmadan, siyaset ya da şahsi menfaat gözetmeden, sevgi ve umut diliyle Bodrum için çalışma zamanının geldiğini belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ayşen Kılıç Bozan, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarının katıldığı ziyaret sıcak ve samimi bir sohbet havasında gerçekleşti.

ARAS: HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI BODRUM

Bodrum’un çok değerli ve güzel bir yer olduğunu belirten Başkan Aras, “Hepimizin ortak paydası olan Bodrum’un yaşatılması, ileriye gitmesi, korunması bizim için çok önemli. Yıllardır sıkıntılı bir süreçten geçen beldemiz, hizmet almakta çok zorlandı. Ben Anadolu’nun her yerinde çalıştım. Bir çok yerde, Bodrum’dan çok daha üstün hizmetler yapıldığını gördüm. Bugün Sivas’ın köylerinde bile atık su arıtma tesisleri varken, Urfa’nın Viranşehir’inde kocaman bir kültür merkezi varken, Bodrum maalesef bu konularda çok geri kalmış durumda. Temel ihtiyacımız olan halk sağlığı gibi konularda bile çok ciddi sıkıntılarımız var. Bunun için mesaimizi tamamen Bodrum’un bu temel sorunlarıyla doldurmalıyız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum’da yaşayan herkesin aynı amaçla yola çıktığını söyleyen Aras, görevlerin kimsenin şahsi menfaati ya da ikbali için kullanılamayacağını, tamamen vatana ve millete hizmet etme görevleri olduğunu vurgulayarak “Çocuklarımıza gelecek hazırlamak için, ülkemiz için yaptığımız bu görevlerde siyasi ya da şahsi hedef gözetilemez.”dedi.

Aras sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bürokrasiden geldiğim için devletin işleyişini bilirim. Bodrum’u kalkındırmak için hep birlikte çalışmak birincil görevimizdir. Başka türlü bakamayız. Kimseyi ayırt etmeden sevgi, umut ve kardeşlik diliyle yürümeliyiz. Kavga edersek olmaz. Bundan sonra Bodrum için yapılacak ne varsa el birliği ile yapmak zorundayız. Hatamız varsa lütfen konuşalım düzeltelim. Her eleştiriye açığız. Sizlerin de Bodrum ile ilgili güzel çalışmalarınız var. Bunların da farkındayım. Çalışılmış,projelendirilmiş işlerle her platformda sizleri görüyoruz. Bu konuda sizlere destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Belediye sizlerindir. Kapımız herkese açıktır.”

BAŞKAN ARAS FARKLI BİR PROFİL ÇİZİYOR

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum için ortak hizmet etme gayretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Belediye başkanımız seçimden beri yapmış olduğu olumlu yaklaşımlarıyla farklı bir profil çiziyor. Siyasi büyüklerimizden birisi geldiği zaman kendisi de bir belediye başkanı olarak her zaman bulunmaya çalışıyor. Bodrum ile ilgili sorunları gerek bize gerek de milletvekillerimize, bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza iletmek istiyor. Hepimizin amacı Bodrum’a hizmet etmek. İnşallah bu olumlu hava böyle devam eder.” diye konuştu. Özmen, “Halkın huzuru mutluluğu onların yaşam standartlarını yükseltmek için hem belediye hem de hükümet kanadı alarak hepimize düşen görevler olacak. Önümüzdeki dönemlerde, bu olumlu hava içerisinde ne kadarını gerçekleştirebilirsek elimizden geleni yapacağız.”dedi.

Devamını oku

Siyaset

Ula CHP’den Muğla Ziyareti

Yayınlanma tarihi

-

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri CHP Muğla İl Başkanlığını, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve Menteşe Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan “Yerel seçimler sonrası ilçe teşkilatı olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Menteşe Belediye Başkanımızı ziyarette bulunduk. Kendilerine başarılar diledik” dedi.

CHP Ula İlçe yönetimi yerel seçimler sonrası ziyaretlere başladı. CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ve yönetim kurulu üyeleri CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü ziyaret etti.

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan “Sevgi dedik, hoşgörü dedik, güler yüzle hizmet dedik. Başardık. Her şey çok güzel olacak diyen Muğla’mız için verdiği tüm sözleri yerine getiren ve getirmeye devam eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ü, güler yüzlü ve samimi Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’ü makamlarında ziyaret ettik. Kendilerine başarılar diledik” dedi.

Devamını oku

Siyaset

Ortaca Belediye Başkanı Uzundemir Göreve Başladı

Yayınlanma tarihi

-

MHP’den Ortaca Belediye Başkanı seçilen Alim Uzundemir, mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın MHP adayı olarak Ortaca Belediye Başkanı seçilen Uzundemir, mazbatasını aldı. Uzundemir, daha sonra beraberindekilerle devir teslim töreni için Ortaca Belediyesine geçti. Devir teslimin ardından Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Uzundemir, görevi devraldığı Hasan Karaçelik’e teşekkür etti.

1959 yılında kurulan Ortaca Belediyesinde 12 başkanın görev yaptığını belirten Uzundemir, “Hepsi taş üzerine taş koymaya geldiler. İnşallah bizde eserlerimiz ile hatırlanmak için Ortaca’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Bunun için çalışacağımıza söz veriyorum.” diye konuştu.

Seçim sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür eden Başkan Uzundemir; “Herkesin belediye başkanı olmaya söz veriyorum. İktidar ile belediyeyi buluşturmadıktan sonra yatırım alamayacağımızı söylemiştik. İl başkanlarımız ve Milletvekillerimizden Allah razı olsun. Ambulans için teşekkür ediyorum. Bu başlangıçtı. Seçim sürecinde verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER