Takip Edin

Siyaset

Başkan Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne Bağımsız Aday Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olacağını açıkladı.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda yaptığı basın açıklamasıyla, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday oldu. Toplantıyı çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar takip etti. Alkışlar eşliğinde salona giren Başkan Saatcı, yaptığı açıklamada, şunları söyledi; “Fethiye benim sevdam. Yürüdüğümüz kaldırımda, nefes aldığımız parklarda, çay içtiğimiz kafelerde, tekne bağladığımız barınaklarda, Fethiye Stadı’nın çimlerinde, evlatlarımın yelken bastığı, kürek daldırdığı limanımızda, atık su arıtmadan, çöp deponite tesislerine, marinadan Dispanser Sokağı’na, alışveriş merkezinden balık pazarına, Şehitler Abidesi’nden, Beşkaza Meydanı’na, Fethiye’mizin gerdanlığı sahil bandından, bölgemizin en büyüğü olan Şehit Fethi Bey Parkı’na, Fen Lisesi’nden İşletme Fakültesi’ne, Fethiye Evi Gönüllüleri’nden engelli çocuklarımıza, Kadın Konukevi’nden Huzurevi’ne, konserlerinden festivallerine…”

“Büyükşehir yasası kötü, uygulayanlar daha kötü”
4 dönem üst üste Fethiye Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Saatcı, “Çakalların giremediği, huzurlu ve mutlu insanların şehri Fethiye’yi, hep beraber sizlerle inşa ettik. En önemlisi partizanlığın sokulmadığı, herkese eşit mesafede, insan odaklı çalışan örnek bir belediye yarattık. Velhasıl çalıştık, çalıştık, çalıştık… Motivasyonumuz, size karşı mahcup olmamak ve Fethiye sevdamızdı. Siyaset sosyolojisinde tez konusu olabilecek şekilde kazandığımız 2014 seçim zaferimizden sonra, çok yıprandık. Ve hayal kırıklığına uğradık. Yasa kötü, yasayı uygulayanlar yasadan da kötü olunca, zorlamanın da bir anlamı kalmadı” dedi.

“Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum”
Muğla’daki İyi Parti – CHP ittifakına değinen Başkan Saatcı, ittifakın zor bir olay olduğunu kaydederek, farklı görüşlerden siyasi partilerin ittifak yapmasındaki zorlukları anlayabildiğini belirtti. Ancak Muğla’daki ittifakın açıklayacak bir akıl aradığını belirten Başkan Saatcı, “Adalet ve Kalkınma Partisi’yle Milliyetçi Hareket Partisi ittifak yapınca, İYİ Parti ve CHP’nin ittifakını en fazla savunanlardan birisi benim. İyi Parti Genel Başkanımız Meral Akşener’e ittifak yapma zorunluluğumuz olduğunu en fazla dikte edenlerden biri benim. İttifak olmalıydı ancak Muğla’daki gibi ittifak olmaz. Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum. Muğla’daki ittifak mevcut büyükşehir belediye başkanını tekrar başkan yapma ittifakıdır. Düşünebiliyor musunuz? Sayın Osman Gürün Fethiye’ye gelecek, İyi Parti’nin adayı sağında, CHP adayı solunda sokağa çıkılacak, Sayın Gürün’e oy istenecek. Sayın Gürün Fethiye’den gidecek, biz birbirimize dalacağız, seçim çalışması yapacağız. Biz bunu akılla izah edemeyiz. İyi Parti’nin elinde iki elin parmakları geçmeyecek kadar ilçe belediyesi varken, bunların pazarlık dışı bırakılamaması, Büyükşehir’de ittifak olup, ilçelerde yarış içine giriliyor olmasının doğuracağı sonuçların, ilkokul çocuğuna bile sorsan, kime yarayacağını bilir” diye konuştu.

“Büyükşehir’e bağımsız adayım”
İttifak sürecini sabırla beklediklerini vurgulayan Başkan Saatcı, “Ta ki dün akşama kadar… Dün akşam CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri’nin yapmış olduğu görüşme sonrası bir düzeltme yapılmayacağı bize bildirilince, 12 gün önce attığımız tweetin arkasında durarak, bugün Bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığımı ilan ediyorum” dedi.

Muğla’nın 13 ilçesine ayrı ayrı değer verdiğini ifade eden Başkan Saatcı, “Muğla’ya hak ettiği hizmeti vermeye, kalesiyle Bodrum’a, TİGEM’iyle Dalaman’a, bademiyle Datça’ya, Şehit Fethi Bey’i ile Fethiye’ye, bakırıyla Kavaklıdere’ye, narenciyesiyle Köyceğiz’e, balıyla Marmaris’e, üniversitesiyle Menteşe’ye, zeytiniyle Milas’a, karettasıyla Ortaca’ya, domatesiyle Seydikemer’e, azmağıyla Ula’ya, emekçisinin alın teriyle Yatağan’a; Turizmiyle, tarımıyla, ticaretiyle ilçeleri, kendi değerleriyle yaşatmaya geliyoruz” dedi.

“Herkesin Muğla için yapabileceği bir şeyler vardır”
Konuşmasının son bölümünde ise, Muğla’yı alternatifsiz bırakmayacaklarını ifade eden Başkan Saatcı, “Hoşgörüyle, ortak akılla, paylaşarak,Muğla’yı, Muğla’yla yönetmeye geliyoruz.Büyükşehir Belediyesi’ni, Muğla ve ilçeleriyle barıştırmaya geliyoruz. Biz 1999’da ve 2014’te yaptık! Adını aldığımız Fethi Bey gibi, yine meydan okuyucu bir yolculuğa çıkıyoruz. Muğla alternatifsiz kalamazdı. Hep beraber göreceğiz ki, bu kutlu yolculuğun sonu zaferle taçlanacaktır.Daha önce başardık, yine başaracağız!Bu saatten sonra, Herkesin Muğla’mız için yapabileceği bir şeyler vardır!Sefer bizden, zafer Allah’tan” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Başkan Adayı Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı sanayi esnafıyla buluştu. Esnafa Marmaris’le ilgili projelerini anlatan Yazıcı, ziyaret ettiği bir fırında gözleme yapan kadına da yardım etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı haftanın son iş gününde Beldibi Sanayi Sitesi’ndeki esnafı ziyaret etti. İlk olarak bir fırına uğrayan Yazıcı, gözleme beklerken bir ara gözleme ustası çalışanla beraber gözleme yaptı. Yazıcı’nın gözlemeyi yaparak beraberindekilere ikram ettiği anlar renkli sahne oldu. Ardından Beldibi Bacakoğlu Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelen Yazıcı’nın esnafla gerçekleştirdiği koyu sohbette konu, Marmaris’in geleceği ve Yazıcı’nın projeleri oldu. Yazıcı, esnafın beklentilerine ve taleplerine ilişkin söylediklerini, not aldı. Sanayideki esnafa misafirperverliklerinden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Yazıcı’nın sonraki adresi davetli olduğu bir mağazanın açılışı oldu.

Devamını oku

Siyaset

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Dalaman ve Ortaca’yı Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ortaca ve Dalaman’da partisinin seçim bürolarını ziyaret etti.
Uysal, beraberindeki Ortaca Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Hasan Karaçelik, DP Dalaman Belediye Başkan Adayı Beyhan Korkut, DP il ve ilçe yöneticileri ile Dalaman seçim bürosunun açılışını yaptı, Ortaca seçim bürosunda vatandaşlarla buluştu.

Uysal, 31 Mart günü vatandaşların koyacağı irade ile mutluluklarının adeta arşa çıkacağını söyledi.
Hasan Karaçelik’in partilerine katılmasının kendilerine güç ve kuvvet verdiğini vurgulayan Uysal, “Başkan Karaçelik, varlığı ile beraber inşallah bölgemize, Ortaca’mıza yaptığı hizmetleri yarına taşıyacak. Muğla’mız Kır Atı biliyor. Hizmetlerini, anlayışını, zihniyetini biliyor. Sevdamız Türkiye diye çıktığımız bu yolda yaptıklarımızı biliyor. Elbette yaptıklarımızla yetinemeyiz. Biz yarınlarımız adına, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız adına ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan tüm insanlarımız adına büyük hayallerimiz var. İçinden süzülerek geldiğimiz tarihi çok iyi biliyoruz. Bu ülkeyi nereye götürebileceğimizi de biliyoruz. Bu büyük geçmişe sırtımızı dayıyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşın iradesinin rehin kılınmak istendiğini savunan Uysal, amaçlarının insanların alın terinin karşılığını alabileceği bir ülke olduğunu belirterek; “Mahkum değilsin Demokrat Parti var. Dalaman’ımızı mahkum etmemek için değerli Doktor Beyhan Korkut var. İşte Ortaca’yı mahkum etmemek için değerli belediye başkanımız Hasan Karaçelik var. Bunu Türkiye’ye yaymak zorundayız. Muğla’mız için önümüzdeki süreçte müjdelerimiz olacak.” dedi.

Devamını oku

Siyaset

CHP ve İyi Parti Ortaca’da Anlaştı

Yayınlanma tarihi

-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, beraberinde İYİ Parti İlçe Başkanı Barboros Canlı, CHP ilçe başkanı Evren Tezcan ve meclis üyesi adayları ile birlikte basın açıklaması yaptı.

CHP’nin meclis üyesi adayları şu isimlerden oluştu; Hülya Tımbıl, Çağlar Alkılı, Bilal Erdoğan, Fatih Nurettin Dağdelen, Haluk Gürel, Gülnaz Kırkık, Can Taç, Teoman Koyuncu, Ozan Öztürk, Mehmet Güzel, Meliha Maraşlı, Gençay İlhan, Gülsüm Dursun, Emel Yalçın, Zeynep Dicle Irmak.

31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olduğunu söyleyen Sertkaya, “Genel Başkanımız Sayın KEMAL Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel başkanı Sayın Meral Akşener müthiş bir öngörüyle Türkiye’nin makus talihine el koymuşlardır. Sayın Genel Başkanlarımızın öncülük ettikleri Millet İttifakı sayesinde AKP iktidarı soğuk terler döküyor. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirleri kaybedeceğini anlayan AKP telaş içinde sağa sola saldırıyor. Ancak korkunun ecele faydası yok. 31 Mart akşamı büyükşehirleri peş peşe kaybedecek olan AKP iktidarı hemen ardından iktidarını kaybetmenin telaşını yaşayacak. Bir fırtına gibi esen Millet ittifakı 1 Nisan sabahından itibaren 17 yıllık AKP iktidarının tacını da, tahtını da yere vuracak. Güzel ülkemizde Martın sonu bahar olacak. Milletçe içimiz ferahlayacak, sıkıntılar bitecek, mahalle ve sokaklarımız neşe ile dolacak, halkımız yeniden mutlu olacak. Çünkü 31 Mart akşamından kısa bir süre sonra AKP ve Tayyip Erdoğan iktidarı bir daha dönmemek üzere çekip gidecek. “ Her şey Türkiye için” diyerek ,öngörü ve özverileriyle milletimizin önüne bu fırsatı koyan Sayın Meral Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.

Ortacanın MİLLET İttifakı kapsamında olmadığını dile getiren Sertkaya, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ancak İyi Parti ve CHP ilçe başkanları başta olmak üzere, her iki partinin yönetimi ve üyeleri genel başkanlarının öngörü ve özverilerini örnek alarak, “ Vatan söz konusu ise gerisi teferruattır” demişler ve Ortaca’yı da ittifak kapsamına almışlardır. Böylece vatanseverliğin, beraberliğin , dayanışmanın bir kalesi de Ortaca da kurulmuş oldu. Bu beraberliği gerçekleştiren İyi Parti ilçe başkanı Barboros Canlı ve CHP ilçe başkanı Evren Tezcan’a ve her iki partinin yönetici ve üyelerine, ayrıca bu ittifakı teşvik eden her iki partinin değerli milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Şimdi bir birimizle daha güçlüyüz. Elbette bu beraberlikten rahatsız olanlar olacaktır. Fakat, biz onlarla ilgilenmiyoruz. Bizim kendinden başkasını düşünmeyenlerle, bozguncularla ve bölücülerle herhangi bir işimiz olamaz. Emin olunuz, onlar hatırı sayılır bir oy alacakları için değil sadece ama sadece seçimi AKP-MHP ye kazandırabilmek için çalışmaktadırlar. Böylece yıllarca onları sırtında taşımış olan partimizden intikam alabileceklerini sanıyorlar. Tek amaçları budur. Fakat, fena halde yanılıyorlar. Onların dersini Ortaca halkı verecektir. Biz önümüze bakıyoruz. Hep beraber Ortaca için neler yapabiliriz onu konuşuyoruz. Kendimizi Ortaca halkına adıyoruz. Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Ortaca’da, eski, klasik, belediyecilik dönemi bitmiştir artık. 31 Marttan itibaren yeni bir belediyecilik anlayışını getireceğiz. Buna vizyon belediyeciliği diyoruz. Ben size yeni bir Ortaca vadediyorum. Temel şehircilik problemlerini çözmüş modern bir Ortaca Zengin kaynakların fakir bekçisi olan değil, Tarımı, Turizmi ve Ticareti birleştirerek zenginleşen bir Ortaca Geçmişte kalan değil, geleceğe doğru koşan bir Ortaca Büyükşehirle işbirliği içinde büyük yatırımlarını tamamlamış bir Ortaca. Ben size bugünün ve yarının değil, gelecek 50 yılın Ortacasını vadediyorum. Bunlar benim idealim. Ben Ortaca halkına yeni bir Ortaca ideali vadediyorum. Ortaca halkını bu ideal etrafında birleşmeye davet ediyorum.”

Ardından konuşan İyi Parti Ortaca İlçe Başkanı Barbaros Canlı açıklamasında; “Yaklaşık 15 ay önce kurulan teşkilatımız, Ortaca’da da kısa sürede örgütlenmiş ve 24 Haziran seçimlerinde 6 bin’e yakın oy almıştır. 31 Mart yerel seçimlerinde aday çıkarmayı ve partililerimizin kendi parti adayına oy vermesini çok isterdik. Fakat bu süreçte aday çıkarmamamızın bize sağlayacağı yarardan çok, diğer ittifak partilerine yarayacağını düşünerek CHP ile Ortaca ittifak yapma kararı aldık. İYİ Parti Ortaca yönetimi olarak bu süre içerisinde değerli Ortaca halkının sorunlarını da dinleyerek projeler hazırladık. Amacımız koltuğu doldurmak için bir başkan seçmek değil, Ortaca’ ya hakettiği hizmeti vermektir. CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya’ nın projeleri bizim hazırladığımız projelerle uyuşunca seçime beraber girme kararı aldık. İYİ parti ve CHP nin bu ittifakının ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER