Takip Edin

Siyaset

Başkan Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne Bağımsız Aday Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olacağını açıkladı.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda yaptığı basın açıklamasıyla, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday oldu. Toplantıyı çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar takip etti. Alkışlar eşliğinde salona giren Başkan Saatcı, yaptığı açıklamada, şunları söyledi; “Fethiye benim sevdam. Yürüdüğümüz kaldırımda, nefes aldığımız parklarda, çay içtiğimiz kafelerde, tekne bağladığımız barınaklarda, Fethiye Stadı’nın çimlerinde, evlatlarımın yelken bastığı, kürek daldırdığı limanımızda, atık su arıtmadan, çöp deponite tesislerine, marinadan Dispanser Sokağı’na, alışveriş merkezinden balık pazarına, Şehitler Abidesi’nden, Beşkaza Meydanı’na, Fethiye’mizin gerdanlığı sahil bandından, bölgemizin en büyüğü olan Şehit Fethi Bey Parkı’na, Fen Lisesi’nden İşletme Fakültesi’ne, Fethiye Evi Gönüllüleri’nden engelli çocuklarımıza, Kadın Konukevi’nden Huzurevi’ne, konserlerinden festivallerine…”

“Büyükşehir yasası kötü, uygulayanlar daha kötü”
4 dönem üst üste Fethiye Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Saatcı, “Çakalların giremediği, huzurlu ve mutlu insanların şehri Fethiye’yi, hep beraber sizlerle inşa ettik. En önemlisi partizanlığın sokulmadığı, herkese eşit mesafede, insan odaklı çalışan örnek bir belediye yarattık. Velhasıl çalıştık, çalıştık, çalıştık… Motivasyonumuz, size karşı mahcup olmamak ve Fethiye sevdamızdı. Siyaset sosyolojisinde tez konusu olabilecek şekilde kazandığımız 2014 seçim zaferimizden sonra, çok yıprandık. Ve hayal kırıklığına uğradık. Yasa kötü, yasayı uygulayanlar yasadan da kötü olunca, zorlamanın da bir anlamı kalmadı” dedi.

“Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum”
Muğla’daki İyi Parti – CHP ittifakına değinen Başkan Saatcı, ittifakın zor bir olay olduğunu kaydederek, farklı görüşlerden siyasi partilerin ittifak yapmasındaki zorlukları anlayabildiğini belirtti. Ancak Muğla’daki ittifakın açıklayacak bir akıl aradığını belirten Başkan Saatcı, “Adalet ve Kalkınma Partisi’yle Milliyetçi Hareket Partisi ittifak yapınca, İYİ Parti ve CHP’nin ittifakını en fazla savunanlardan birisi benim. İyi Parti Genel Başkanımız Meral Akşener’e ittifak yapma zorunluluğumuz olduğunu en fazla dikte edenlerden biri benim. İttifak olmalıydı ancak Muğla’daki gibi ittifak olmaz. Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum. Muğla’daki ittifak mevcut büyükşehir belediye başkanını tekrar başkan yapma ittifakıdır. Düşünebiliyor musunuz? Sayın Osman Gürün Fethiye’ye gelecek, İyi Parti’nin adayı sağında, CHP adayı solunda sokağa çıkılacak, Sayın Gürün’e oy istenecek. Sayın Gürün Fethiye’den gidecek, biz birbirimize dalacağız, seçim çalışması yapacağız. Biz bunu akılla izah edemeyiz. İyi Parti’nin elinde iki elin parmakları geçmeyecek kadar ilçe belediyesi varken, bunların pazarlık dışı bırakılamaması, Büyükşehir’de ittifak olup, ilçelerde yarış içine giriliyor olmasının doğuracağı sonuçların, ilkokul çocuğuna bile sorsan, kime yarayacağını bilir” diye konuştu.

“Büyükşehir’e bağımsız adayım”
İttifak sürecini sabırla beklediklerini vurgulayan Başkan Saatcı, “Ta ki dün akşama kadar… Dün akşam CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri’nin yapmış olduğu görüşme sonrası bir düzeltme yapılmayacağı bize bildirilince, 12 gün önce attığımız tweetin arkasında durarak, bugün Bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığımı ilan ediyorum” dedi.

Muğla’nın 13 ilçesine ayrı ayrı değer verdiğini ifade eden Başkan Saatcı, “Muğla’ya hak ettiği hizmeti vermeye, kalesiyle Bodrum’a, TİGEM’iyle Dalaman’a, bademiyle Datça’ya, Şehit Fethi Bey’i ile Fethiye’ye, bakırıyla Kavaklıdere’ye, narenciyesiyle Köyceğiz’e, balıyla Marmaris’e, üniversitesiyle Menteşe’ye, zeytiniyle Milas’a, karettasıyla Ortaca’ya, domatesiyle Seydikemer’e, azmağıyla Ula’ya, emekçisinin alın teriyle Yatağan’a; Turizmiyle, tarımıyla, ticaretiyle ilçeleri, kendi değerleriyle yaşatmaya geliyoruz” dedi.

“Herkesin Muğla için yapabileceği bir şeyler vardır”
Konuşmasının son bölümünde ise, Muğla’yı alternatifsiz bırakmayacaklarını ifade eden Başkan Saatcı, “Hoşgörüyle, ortak akılla, paylaşarak,Muğla’yı, Muğla’yla yönetmeye geliyoruz.Büyükşehir Belediyesi’ni, Muğla ve ilçeleriyle barıştırmaya geliyoruz. Biz 1999’da ve 2014’te yaptık! Adını aldığımız Fethi Bey gibi, yine meydan okuyucu bir yolculuğa çıkıyoruz. Muğla alternatifsiz kalamazdı. Hep beraber göreceğiz ki, bu kutlu yolculuğun sonu zaferle taçlanacaktır.Daha önce başardık, yine başaracağız!Bu saatten sonra, Herkesin Muğla’mız için yapabileceği bir şeyler vardır!Sefer bizden, zafer Allah’tan” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Ortaca Belediye Başkanı Uzundemir Göreve Başladı

Yayınlanma tarihi

-

MHP’den Ortaca Belediye Başkanı seçilen Alim Uzundemir, mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın MHP adayı olarak Ortaca Belediye Başkanı seçilen Uzundemir, mazbatasını aldı. Uzundemir, daha sonra beraberindekilerle devir teslim töreni için Ortaca Belediyesine geçti. Devir teslimin ardından Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Uzundemir, görevi devraldığı Hasan Karaçelik’e teşekkür etti.

1959 yılında kurulan Ortaca Belediyesinde 12 başkanın görev yaptığını belirten Uzundemir, “Hepsi taş üzerine taş koymaya geldiler. İnşallah bizde eserlerimiz ile hatırlanmak için Ortaca’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Bunun için çalışacağımıza söz veriyorum.” diye konuştu.

Seçim sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür eden Başkan Uzundemir; “Herkesin belediye başkanı olmaya söz veriyorum. İktidar ile belediyeyi buluşturmadıktan sonra yatırım alamayacağımızı söylemiştik. İl başkanlarımız ve Milletvekillerimizden Allah razı olsun. Ambulans için teşekkür ediyorum. Bu başlangıçtı. Seçim sürecinde verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız.” dedi.

Devamını oku

Siyaset

İl Başkanı Mete; “4 Belediye Kaybettiler Davul Zurnayla Kutladılar”

Yayınlanma tarihi

-

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Cumhur İttifakı Ortaca ve Dalaman Belediye Başkanlarının mazbata törenlerine katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Mete, Dalaman Belediyesi önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, seçimlerde 3 olan belediye sayısını 7’ye çıkarmalarına rağmen buruk bir sevinç içerisinde olduklarını söyledi.

Kazandıkları belediyelerde yapacakları hizmetlerle gösterdikleri başarıyı daha da ileri taşımak istediklerini belirten Mete, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 4 belediyeyi kaybetmesine rağmen seçim günü akşam davul zurnayla kutlama yapmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade etti.

İl Başkanı Mete; “Muğla’da arzu ettiğimiz sonucu genel olarak alamadık. CHP belediye sayısını düşürdü. 4 belediyeyi kaybetti. Seçim günü akşamı il binasının önünde davul zurna ile kutladılar. Biz 3 olanı 7 yaptık ama niye bunu 10 ya da 13 yapamadık Büyükşehri alamadık diye içimizde bir burukluk vardı. Bu aradaki siyaset farkını gösterir, siyasete nasıl baktığınızı gösterir.” diye konuştu.

“Oylarımızı artırarak kazandık”
Ak Partili 3 belediyede oylarını artırarak tekrar kazandıklarına dikkat çeken Met; “Köyceğiz’de oylarımızı yüzde 46’dan yüzde 49’a, Seydikemer’de yüzde 40’dan yüzde 50’ye ve Kavaklıdere’de yüzde 52’den yüzde 68’e çıkardık. Demek ki oralarda düzgün hizmetler yapmışız. Oralarda düzgün hizmet yapan belediye başkanları Dalaman, Ortaca, Yatağan ve Ula’ya örnek oldu ki biz sayımızı 7’ye çıkardık.” dedi.

Seçimlerin ardından kazandıkları yedi belediyenin başarılı olma sorumluluklarına değinen Mete; “Şimdi bundan sonra yapacağımız şey şu, bu yeni kazandığımız 4 belediye ve önceden olan 3 belediyeyle o kadar iyi hizmet yapmak zorundayız ki, bir dahaki seçimde geri kalan 6’sını alalım. Büyükşehri de alalım. Şimdi sizin hizmetkarınız sadece belediye başkanları değil, sizin ilde bir hizmetkarınız var, Ankara’da da iki hizmetkarınız var.” şeklinde konuştu.

Seçim dönemi Cumhur İttifakı teşkilatlarının başarılı çalışma yürüttüklerini aktaran Mete, sözlerini şöyle sürdürdü;
”Bu seçimlerde olağanüstü çalışan en başında inandığımız teşkilatlardan aday gösterdiğimiz ve seçimleri kazandığımız ilçe başkanları var. Onların arkasında kapı gibi duran teşkilatları var. Kadın, gençlik kolları başkanlarıma ve kutlu bir dava uğruna, beka uğruna bir araya geldiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi’ne teşekkür ediyorum.”

İlk gün Ambulans müjdesi
Dalaman’daki törenin ardından Ortaca’ya geçen Ak Parti İl Başkanı Mete ve beraberindeki heyet Cumhur İttifakı’nın MHP’den seçimi kazanan Belediye Başkanı Alim Uzundemir’in mazbata törenine katıldı. Mete, burada yaptığı konuşmada, kazandıkları belediyelerde yaptıkları hizmetlerle oylarını artırmak istediklerini vurguladı.
İlk gün için Ortaca’ya ambulans kazandırdıklarını aktaran Mete, bundan sonraki süreçte hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Devamını oku

Siyaset

İYİ Parti, Seydikemer’de Seçim Sonuçlarına İtiraz Etti

Yayınlanma tarihi

-

İYİ Parti Seydikemer ilçe başkanlığı 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili Seydikemer sonuçlarına itiraz etti.

Muğla İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve Seydikemer ilçe Başkanı Uğur Salih Eroğlu katıldı.

İYİ Parti Seydikemer İlçe Başkanı Uğur Salih Eroğlu “ Uğur 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri ilçelerimizin bir çoğunda sıkıntısız bir şekilde tamamlanmış olup halkımızın iradesinin sandığa yansıması noktasında gerek İlçe başkanlıklarımız gerekse de İl başkanlığımız ve tüm teşkilatlarımız özverili bir şekilde çalışmış olup her bir oyun takibi için çalışmalarımız halen sürmektedir.Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere bu seçimlerin en önemli gündem maddesi; hatalı sandık sonuç tutanakları, geçersiz oyların çokluğu, Türkiye’nin birçok yerinde ilçe seçim kurullarınca verilen birbirinden farklı karar ve uygulamalardır” dedi.

Eroğlu “İlimiz Seydikemer ilçesinde yapılan yerel seçimlerde il ve ilçe teşkilatımızın yapmış olduğu titiz çalışmalar neticesinde 80 (Seksen) farklı sandıkta partimiz aleyhine ve seçim sonuçlarına etki edebilecek çoğunluktahaksız ve hukuka aykırı uygulamalar tespit edilmiştir. Seydikemer’de seyyar sandık dahil toplam 176 sandık kurulmuş olup tüm sandıklara ait ıslak imzalı sandık sonuç tutanakları teşkilatlarımızın elinde mevcuttur. Toplam 176 sandığın bulunduğu bir ilçede 80 sandıkta yapılan hata ve usulsüz uygulamaların yaratacağı haksızlık izahtan varestedir. Islak imzalı tutanakların incelemesinde de hukuka aykırı işlemler açıkça görülmektedir. Örneğin 1014 nolu sandıkta hiçbir gerekçe belirtilmeksizin 52 oy geçersiz sayılmış ve hesaba katılmamıştır. Bunun gibi toplam 80 sandıkta, sandık sonuç tutanağında İyi Parti’ye yazılan oylar YSK’nın sistemine yanlış ve eksik işlenmiş, sandık sonuç tutanakları ile birleştirme tutanaklarında partimiz aleyhine sonuç doğuracak şekilde hatalı iş ve işlemler yapılmıştır” diye konuştu.

Salih Eroğlu “Yapılan kapsamlı çalışma neticesinde Seydikemer İlçe Seçim Kuruluna teşkilatımız süresinde itirazını yapmış, maalesef ilçe seçim kurulu gerekçesiz, haksız ve mesnetsiz bir şekilde haklı itirazımızı oy çokluğu ile 2 cümlelik ve gerekçesiz bir kararla reddetmiştir. İki üye alınan bu karara itiraz etmiş ancak kurul başkanının diğer tarafta olması nedeniyle itirazımız reddedilmiştir. Bunun üzerine Muğla İl Seçim Kurulu’na müracaat edilerekilçe seçim kurulunun karanının kaldırılması veoyların tekrar sayılması talep edilmiştir. Gerek İl Başkanlığımız ve gerekse de Seydikemer İlçe teşkilatımız bu haklı mücadeleyi sonuna kadar devam ettirecek ve sürecin takipçisi olacaktır. Seçmenin iradesinin sandığa yansıma için başlatmış olduğumuz bu kutlu hukuk mücadelesi bağımsız ve tarafsız yargıçlar tarafından neticelenecek, seçimlerin sonucu değişecektir. Seydikemer’de hem belediye başkanlığında hem de belediye meclis üyeliği seçiminde kullanılan oylara yönelik itirazlarımız neticesinde Seydikemer’li vatandaşlarımızın iradesi hak ve hukuk çerçevesinde doğru sonuca ulaşılacaktır. Seçime katılan tüm siyasi partilerin haklarının korunması adına başlatılan bu hukuki mücadele demokrasimiz için de bir kazanım olacaktır. Partimiz üyesi olsun olmasın İyi Parti’ye veya diğer partilere oy vermiş Seydikemer’li vatandaşlarımız müsterih olsun, Partimiz tüm kadrolarıyla Seydikemer’de yapılan usulsüzlüklerin takipçisidir. İYİ Parti olarak Türkiye İYİ olsun, Muğla İYİ olsun diye yola çıktığımız bu yolda ne kimsenin hakkını yer ne de hiç kimseye hakkını yediririz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” diye ifade etti.

Devamını oku

POPÜLER