Takip Edin

Siyaset

Başkan Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne Bağımsız Aday Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olacağını açıkladı.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda yaptığı basın açıklamasıyla, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday oldu. Toplantıyı çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar takip etti. Alkışlar eşliğinde salona giren Başkan Saatcı, yaptığı açıklamada, şunları söyledi; “Fethiye benim sevdam. Yürüdüğümüz kaldırımda, nefes aldığımız parklarda, çay içtiğimiz kafelerde, tekne bağladığımız barınaklarda, Fethiye Stadı’nın çimlerinde, evlatlarımın yelken bastığı, kürek daldırdığı limanımızda, atık su arıtmadan, çöp deponite tesislerine, marinadan Dispanser Sokağı’na, alışveriş merkezinden balık pazarına, Şehitler Abidesi’nden, Beşkaza Meydanı’na, Fethiye’mizin gerdanlığı sahil bandından, bölgemizin en büyüğü olan Şehit Fethi Bey Parkı’na, Fen Lisesi’nden İşletme Fakültesi’ne, Fethiye Evi Gönüllüleri’nden engelli çocuklarımıza, Kadın Konukevi’nden Huzurevi’ne, konserlerinden festivallerine…”

“Büyükşehir yasası kötü, uygulayanlar daha kötü”
4 dönem üst üste Fethiye Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Saatcı, “Çakalların giremediği, huzurlu ve mutlu insanların şehri Fethiye’yi, hep beraber sizlerle inşa ettik. En önemlisi partizanlığın sokulmadığı, herkese eşit mesafede, insan odaklı çalışan örnek bir belediye yarattık. Velhasıl çalıştık, çalıştık, çalıştık… Motivasyonumuz, size karşı mahcup olmamak ve Fethiye sevdamızdı. Siyaset sosyolojisinde tez konusu olabilecek şekilde kazandığımız 2014 seçim zaferimizden sonra, çok yıprandık. Ve hayal kırıklığına uğradık. Yasa kötü, yasayı uygulayanlar yasadan da kötü olunca, zorlamanın da bir anlamı kalmadı” dedi.

“Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum”
Muğla’daki İyi Parti – CHP ittifakına değinen Başkan Saatcı, ittifakın zor bir olay olduğunu kaydederek, farklı görüşlerden siyasi partilerin ittifak yapmasındaki zorlukları anlayabildiğini belirtti. Ancak Muğla’daki ittifakın açıklayacak bir akıl aradığını belirten Başkan Saatcı, “Adalet ve Kalkınma Partisi’yle Milliyetçi Hareket Partisi ittifak yapınca, İYİ Parti ve CHP’nin ittifakını en fazla savunanlardan birisi benim. İyi Parti Genel Başkanımız Meral Akşener’e ittifak yapma zorunluluğumuz olduğunu en fazla dikte edenlerden biri benim. İttifak olmalıydı ancak Muğla’daki gibi ittifak olmaz. Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum. Muğla’daki ittifak mevcut büyükşehir belediye başkanını tekrar başkan yapma ittifakıdır. Düşünebiliyor musunuz? Sayın Osman Gürün Fethiye’ye gelecek, İyi Parti’nin adayı sağında, CHP adayı solunda sokağa çıkılacak, Sayın Gürün’e oy istenecek. Sayın Gürün Fethiye’den gidecek, biz birbirimize dalacağız, seçim çalışması yapacağız. Biz bunu akılla izah edemeyiz. İyi Parti’nin elinde iki elin parmakları geçmeyecek kadar ilçe belediyesi varken, bunların pazarlık dışı bırakılamaması, Büyükşehir’de ittifak olup, ilçelerde yarış içine giriliyor olmasının doğuracağı sonuçların, ilkokul çocuğuna bile sorsan, kime yarayacağını bilir” diye konuştu.

“Büyükşehir’e bağımsız adayım”
İttifak sürecini sabırla beklediklerini vurgulayan Başkan Saatcı, “Ta ki dün akşama kadar… Dün akşam CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri’nin yapmış olduğu görüşme sonrası bir düzeltme yapılmayacağı bize bildirilince, 12 gün önce attığımız tweetin arkasında durarak, bugün Bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığımı ilan ediyorum” dedi.

Muğla’nın 13 ilçesine ayrı ayrı değer verdiğini ifade eden Başkan Saatcı, “Muğla’ya hak ettiği hizmeti vermeye, kalesiyle Bodrum’a, TİGEM’iyle Dalaman’a, bademiyle Datça’ya, Şehit Fethi Bey’i ile Fethiye’ye, bakırıyla Kavaklıdere’ye, narenciyesiyle Köyceğiz’e, balıyla Marmaris’e, üniversitesiyle Menteşe’ye, zeytiniyle Milas’a, karettasıyla Ortaca’ya, domatesiyle Seydikemer’e, azmağıyla Ula’ya, emekçisinin alın teriyle Yatağan’a; Turizmiyle, tarımıyla, ticaretiyle ilçeleri, kendi değerleriyle yaşatmaya geliyoruz” dedi.

“Herkesin Muğla için yapabileceği bir şeyler vardır”
Konuşmasının son bölümünde ise, Muğla’yı alternatifsiz bırakmayacaklarını ifade eden Başkan Saatcı, “Hoşgörüyle, ortak akılla, paylaşarak,Muğla’yı, Muğla’yla yönetmeye geliyoruz.Büyükşehir Belediyesi’ni, Muğla ve ilçeleriyle barıştırmaya geliyoruz. Biz 1999’da ve 2014’te yaptık! Adını aldığımız Fethi Bey gibi, yine meydan okuyucu bir yolculuğa çıkıyoruz. Muğla alternatifsiz kalamazdı. Hep beraber göreceğiz ki, bu kutlu yolculuğun sonu zaferle taçlanacaktır.Daha önce başardık, yine başaracağız!Bu saatten sonra, Herkesin Muğla’mız için yapabileceği bir şeyler vardır!Sefer bizden, zafer Allah’tan” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Başkan Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bodrum’da kavga dili olmadan bir seçim süreci yaşandığını ve bittiğini söyleyen Başkan Aras, ayrımcılık yapmadan, siyaset ya da şahsi menfaat gözetmeden, sevgi ve umut diliyle Bodrum için çalışma zamanının geldiğini belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ayşen Kılıç Bozan, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarının katıldığı ziyaret sıcak ve samimi bir sohbet havasında gerçekleşti.

ARAS: HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI BODRUM

Bodrum’un çok değerli ve güzel bir yer olduğunu belirten Başkan Aras, “Hepimizin ortak paydası olan Bodrum’un yaşatılması, ileriye gitmesi, korunması bizim için çok önemli. Yıllardır sıkıntılı bir süreçten geçen beldemiz, hizmet almakta çok zorlandı. Ben Anadolu’nun her yerinde çalıştım. Bir çok yerde, Bodrum’dan çok daha üstün hizmetler yapıldığını gördüm. Bugün Sivas’ın köylerinde bile atık su arıtma tesisleri varken, Urfa’nın Viranşehir’inde kocaman bir kültür merkezi varken, Bodrum maalesef bu konularda çok geri kalmış durumda. Temel ihtiyacımız olan halk sağlığı gibi konularda bile çok ciddi sıkıntılarımız var. Bunun için mesaimizi tamamen Bodrum’un bu temel sorunlarıyla doldurmalıyız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum’da yaşayan herkesin aynı amaçla yola çıktığını söyleyen Aras, görevlerin kimsenin şahsi menfaati ya da ikbali için kullanılamayacağını, tamamen vatana ve millete hizmet etme görevleri olduğunu vurgulayarak “Çocuklarımıza gelecek hazırlamak için, ülkemiz için yaptığımız bu görevlerde siyasi ya da şahsi hedef gözetilemez.”dedi.

Aras sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bürokrasiden geldiğim için devletin işleyişini bilirim. Bodrum’u kalkındırmak için hep birlikte çalışmak birincil görevimizdir. Başka türlü bakamayız. Kimseyi ayırt etmeden sevgi, umut ve kardeşlik diliyle yürümeliyiz. Kavga edersek olmaz. Bundan sonra Bodrum için yapılacak ne varsa el birliği ile yapmak zorundayız. Hatamız varsa lütfen konuşalım düzeltelim. Her eleştiriye açığız. Sizlerin de Bodrum ile ilgili güzel çalışmalarınız var. Bunların da farkındayım. Çalışılmış,projelendirilmiş işlerle her platformda sizleri görüyoruz. Bu konuda sizlere destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Belediye sizlerindir. Kapımız herkese açıktır.”

BAŞKAN ARAS FARKLI BİR PROFİL ÇİZİYOR

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum için ortak hizmet etme gayretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Belediye başkanımız seçimden beri yapmış olduğu olumlu yaklaşımlarıyla farklı bir profil çiziyor. Siyasi büyüklerimizden birisi geldiği zaman kendisi de bir belediye başkanı olarak her zaman bulunmaya çalışıyor. Bodrum ile ilgili sorunları gerek bize gerek de milletvekillerimize, bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza iletmek istiyor. Hepimizin amacı Bodrum’a hizmet etmek. İnşallah bu olumlu hava böyle devam eder.” diye konuştu. Özmen, “Halkın huzuru mutluluğu onların yaşam standartlarını yükseltmek için hem belediye hem de hükümet kanadı alarak hepimize düşen görevler olacak. Önümüzdeki dönemlerde, bu olumlu hava içerisinde ne kadarını gerçekleştirebilirsek elimizden geleni yapacağız.”dedi.

Devamını oku

Siyaset

Ula CHP’den Muğla Ziyareti

Yayınlanma tarihi

-

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri CHP Muğla İl Başkanlığını, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve Menteşe Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan “Yerel seçimler sonrası ilçe teşkilatı olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Menteşe Belediye Başkanımızı ziyarette bulunduk. Kendilerine başarılar diledik” dedi.

CHP Ula İlçe yönetimi yerel seçimler sonrası ziyaretlere başladı. CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan ve yönetim kurulu üyeleri CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü ziyaret etti.

CHP Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan “Sevgi dedik, hoşgörü dedik, güler yüzle hizmet dedik. Başardık. Her şey çok güzel olacak diyen Muğla’mız için verdiği tüm sözleri yerine getiren ve getirmeye devam eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ü, güler yüzlü ve samimi Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’ü makamlarında ziyaret ettik. Kendilerine başarılar diledik” dedi.

Devamını oku

Siyaset

Ortaca Belediye Başkanı Uzundemir Göreve Başladı

Yayınlanma tarihi

-

MHP’den Ortaca Belediye Başkanı seçilen Alim Uzundemir, mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın MHP adayı olarak Ortaca Belediye Başkanı seçilen Uzundemir, mazbatasını aldı. Uzundemir, daha sonra beraberindekilerle devir teslim töreni için Ortaca Belediyesine geçti. Devir teslimin ardından Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Uzundemir, görevi devraldığı Hasan Karaçelik’e teşekkür etti.

1959 yılında kurulan Ortaca Belediyesinde 12 başkanın görev yaptığını belirten Uzundemir, “Hepsi taş üzerine taş koymaya geldiler. İnşallah bizde eserlerimiz ile hatırlanmak için Ortaca’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Bunun için çalışacağımıza söz veriyorum.” diye konuştu.

Seçim sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür eden Başkan Uzundemir; “Herkesin belediye başkanı olmaya söz veriyorum. İktidar ile belediyeyi buluşturmadıktan sonra yatırım alamayacağımızı söylemiştik. İl başkanlarımız ve Milletvekillerimizden Allah razı olsun. Ambulans için teşekkür ediyorum. Bu başlangıçtı. Seçim sürecinde verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER