Takip Edin

Siyaset

Başkan Saatcı 2018 Yılını Değerlendirdi

Yayınlanma tarihi

-

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 2018 yılı değerlendirmesi kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 2018 yılıyla ilgili Fethiye’de gerçekleştirdikleri projeleri basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Saatcı, 2019 yılında ise en önemli olayın 19 Mayıs’ın 100. Yılını kutlayacak olmaları olduğunu ifade etti. Siyasi gelişmeler hakkında bilgiler aktaran Başkan Saatcı, “Ben Türkiye genelinde Ak Parti ile MHP arasında yapılan ittifaka karşılık, İYİ Parti ile CHP’nin ittifak yapması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Yeni yıl yeni umutlar demek. 2019 deyince aklımıza ilk olarak 2019’un 19 Mayıs’ı aklımıza gelecek! Yüz yıl önce parçalanmış, Anadolu Coğrafyasına sıkışmış, darmadağın olacak bir imparatorluktan, yeni bir devletin doğmasına ilk ateşin yakıldığı 19 Mayıs’ı bu sene içerisinde kutlayacağız. 19 Mayıs ruhunun, ülkemizde hakim olması, birlik ve dirlik içerisinde Atatürk’ümüzün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi en büyük dileğimizdir.Bizim için 2019’un en önemli olayı, 19 Mayıs’ın 100. Yılı olmasıdır”

Başkan Saatcı, “Fethiye’nin her zaman hakkını savunduk”
“Son beş yılı değerlendirdiğimizde ise, ‘Bu yıl çok iyi geçti’ diyeceğimiz bir yıl olmadı. 2019, 2018 yılının aranmadığı bir yıl olsun. Umutlarımızın tazelendiği, geleceğimize güvenle bakabileceğimiz, kardeşliğimizin pekiştiği, tatlı dilin ülkemizde hakim olduğu, ayrımcılığın olmadığı, kucaklaşmanın sağlandığı bir yıl temenni ediyorum. Biz muhalefette bir belediye başkanıyız. Ne yaptıysak, her şeyi tırnaklarımızla yaptık! Bunu bir elim yağda, bir elim bağda yapanlarda var. Ama bu bizim hayat tarzımız oldu. Biz Fethiye’nin hayrına iş yapanları her zaman baş tacı yaptık, Fethiye’nin zararına iş yapanlarla da makamı, mevkiisi ne olursa olsun, yasal yollarla mücadelemizi verdik!Önümüzde 3 ay daha süreç var. Bunu görev süremiz boyunca yapmayı sürdüreceğiz.

Başkan Saatcı, “Birçok büyükşehir ve ilden fazla ulusal basında yer aldık”
“‘Fethiye Belediyesi olarak 2018 yılında neler yaptık?’ dersek, hatırlamakta fayda olan projeler gerçekleştirdik. Gelen giden herkesin gıpta ettiği ve hakkını verdiği, yurt dışından, çevremizdeki il ve ilçelerden misafirlerimizin geldiği Şehit Fethi Bey Parkı’mızı hizmete açtık. Gerçekten dillere destan bir park oldu.Koru ve Kızılbel’de sosyal tesisleri hizmete açtık. Üzümlü’ye dastarhane yaptık. Esenköy’e destihane yaptık! Engelli kardeşlerimiz için deniz kenarında FESEM’i kurduk. Akarca ve Cami Mahallelerinde parklarımızı yaptık. Çeşitli mahallelerimizde yapılanlar ve yapılmaya devam edilen yol, park gibi projelerimiz var. Sosyal Tesis çalışmalarımız var. Üzümlü’de Düğün Salonu ve Sosyal Tesis projemiz devam ediyor. Avcı arkadaşlarımıza yeni hizmet binası yaptık. Dükkan Senin projesiyle yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaştık. Geçtiğimiz aylarda hem Soner Olgun’u hem Kıraç’ı Fethiye’mize getirdik. Turizm fuarlarında Fethiye’mizi tanıttık. Konserler ve festivaller ile dolu dolu bir yılı geride bıraktık. Akıllarda kalanlardan bir tanesi de Muğla’da yapılan enler yarışmasında, Muğla genelinde şahsımın halk tarafından en başarılı belediye başkanı olarak seçmesiydi. Halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu dönemde vermiş olduğumuz demeçler ve faaliyetlerle 800 belediye arasından sürekli ulusal basında yer alan belediyelerden birisi olduk. Çoğu il, çoğu büyükşehirden fazla Fethiyemiz, ulusal basında gündem oldu”

Fethiye’de birlik ve beraberlik hakim…
“Bunların dışında Fethiye Belediyesi olarak her türlü siyasi kimlikten uzak, her türlü ideolojik şartlardan kendini arındırmış, tüm Fethiyelilerin altında toplanabileceği, tüm kurum ve kuruluşlar, STK’larımızla birlik ve beraberlik içerisinde bir arada işlere imzalar attık. Bu dönemin en başarılı taraflarından birisi de budur! Fethiye’de tüm STK’lar bir çatı altında Fethiye’nin menfaatleri doğrultusunda beraber hareket eder hale geldik”

Başkan Saatcı, “İYİ Parti CHP ittifakı devam etmeli”
Gazetecilerin, Muğla ve Türkiye’de yerel seçimlerde yapılan ittifakla ilgili sorularını cevaplayan Başkan Behçet Saatcı, “Son seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanının yüzde 52 oy almış. Partisinin yüzde 40 oyu var. MHP’nin de yüzde 10 küsurlarda oyu var. İktidar partisi yüzde 40 oyla yetinmiyor, MHP’yi de yanına alarak güç oluşturup, yerel seçime giriyor. Bu hamlenin karşısında HDP hariç diğer muhalefet partilerinin, ‘biz kendi adaylarımızla yalnız seçime gireceğiz’ deme lüksüleri yoktur. Rakibin ittifak yaparken, senin de yapman gerekiyor. İttifak çalışmalarının Türkiye genelinde doğru olduğu kanaatindeyim. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan ittifakların çok doğru olduğunu düşünüyorum” dedi.

İttifak’ın devam etmesi gerektiğini belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Saatcı, “Hiçbir şey çaresiz değildir! İttifak’ın bozulmaması gerekiyor. Park açılışında da söylemiştim; oyun bozucu değil, oyun kurucu olmak gerekiyor. CHP ve İYİ Parti’nin ittifak görüşmelerinin doğru olduğunu ve devam etmesi gerektiğini ifade ediyorum. Bunu söylerken, Behçet Saatcı’nın bir dönem daha belediye başkanı olabilmesi için bu ittifak’a ihtiyacı olduğunu kastetmiyorum. Ben Türkiye genelinde Ak Parti ile MHP arasında yapılan ittifak’a karşılık İYİ Parti ile CHP’nin ittifak yapması gerektiğini belirtiyorum. Yoksa bizim için bir sıkıntı yok! Saygıdeğer Fethiyeliler bizi geçen dönem oyu yüzde 0,1 olan bir tabela partisinde seçti. O yüzden bizi bir kenara bırakıyorum.Muğla ittifak kapsamına alındı. Sayın Osman Gürün, CHP’nin adayı oldu. İyi Parti’de Muğla’da aday çıkarmayacağını ifade etti. İlçeler arasında pazarlıklar devam ediyor.Bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa da, olumsuz sonuçlanırsa da ‘eyvallah’ deriz! Hiçbir şey dünyanın sonu değil! Bu pazarlıkların hakkaniyet, adalet içerisinde sonuçlanması gerektiğini düşünüyorum. Muğla’da da böyle olacağını temenni ediyorum” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Behçet Saatcı, Menteşe’nin Mahallelerinde Coşkuyla Karşılandı

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Menteşe’nin Akçaova ve Yeşilyurt mahallerinde meşale ve tezahüratlarla karşılanırken Kafaca Mahallesi’ne 150 araçlık konvoy eşliğinde girdi.

Bağımsız Aday Behçet Saatcı, gün boyu Menteşe ilçe merkezinde sürdürdüğü seçim çalışmalarına akşam saatlerinden itibaren Akçaova ve Yeşilyurt mahallerinde devam etti. Meşale ve tezahüratlarla karşılanan, konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Saatcı, Kafaca Mahallesi’ne ise 150 araçlık konvoy eşliğinde girdi. Tüm mahallelerden destek sözü alan Bağımsız Saatcı, gördüğü ilgiye layık olabilmek için gecesine gündüzüne katarak çalışacağını, yaşamaktan keyif alınan bir Muğla’yı hep birlikte inşa edeceklerini söyledi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

“Sadece bürokratlarla Muğla coğrafyası yönetilemezdi”
Muğla’da yanlış giden uygulamalara ‘dur’ demek için harekete geçtiklerini anlatan Bağımsız Saatcı, Muğla halkıyla birlikte kurdukları ‘Halkın İttifakı’nın ününün ülke geneline yayıldığını kaydetti. Mevcut yönetimin böylesine büyük bir coğrafyayı sadece bürokratlarla yönetme hatasına düştüğünü aktaran Bağımsız Saatcı, “Sadece Menteşe merkezde oturarak bu güzelim coğrafya yönetilmez. Belediyecilik yürüme, koklama, dokunma, görme işidir. Yürümediğin yer senin değildir. Biz Muğla’yı bürokratlarla oturarak değil, halkımızla, STK’larımızla, belediye başkanlarımızla yöneteceğiz.” dedi.

Mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini tek tek dinleyerek notlar alan Bağımsız Saatcı, çalışmalara 1 Nisan’dan itibariyle başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Devamını oku

Siyaset

Başkan Gürün, “Bodrum’da 5 Yılda Alt Yapı Sorunu Kalmayacak”

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet ittifakı Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Dr. Osman Gürün, Bodrum İlçesinde turizmciler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014-2019 yılları arasında yapılan çalışmalar ve 2019-2024 yılları arsında yapılacak olan projeler ile ilgili bilgi veren Başkan Gürün, bu dönem yapacakları en büyük yatırımın Bodrum’un alt yapısına olacağını vurguladı.

Başkan Gürün, “322 Milyon TL’lik Alt Yapı Yatırımı Yapıyoruz”
Başkan Gürün, 3,5 yıldan bu yana Dünya Bankasından kredi almak için verdikleri uğraşın sonuç verdiğine vurgu yaparak “3,5 yıldır Dünya Bankasından almak için uğraştığımız kredi çalışmaları sonuçlandı ve 900 Milyon TL’lik bir bütçe oluşturduk. Bu bütçenin tamamı alt yapı yatırımlarına harcanacak ve bunlardan en önemlisi Bodrum İlçesinde hayata geçirilecek. Önümüzdeki dönem Bodrum için alt yapı projelerinin tamamını hazırladık. İçme suyu arıtma ve kanalizasyon olmak üzere 322 Milyon TL’lik yatırım planı hazırladık ve bu yatırımlarla gözbebeğimiz olan Bodrum’un alt yapı sorunlarını tek tek çözeceğiz” dedi.

“Kırsalda Üretip Kıyısalda Tüketeceğiz”
Bodrum’da ve Muğla genelinde yapılan turizmin sadece deniz turizmiyle sınırlı kaldığını, bunu çeşitlendirmek için farklı projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Gürün, “İlimizde yapılan her şey dâhil turizmi ile turistler geldikleri yerde sadece otelde ve deniz kenarında zaman geçiriyorlar. Ancak farklı bölgelerde yaratılacak olan kültürel etkinliklerle turistlerin otellerinden çıkmasını ve şehir ekonomisine farklı mali kaynaklar sağlanması için çalışıyoruz. Bu konuda kapsamlı bir rapor hazırlamak için siz turizmciler ve alanında yetkin kişiler ile bir yol haritası çıkartmamız gerekiyor. Önümüzdeki dönem ilk işlerimizden biri de bu olacak. Kırsalda üretim kıyıda tüketim konusunda kooperatifler ve turizmiler ortaklaşa çalışıp şehrimizde üretip şehrimizde tüketeceğiz. Bunun en güzel örneğini Köyceğiz Beyobası Tarımsal kooperatifimizle birlikte gerçekleştirdik.” dedi.

“Bodrum’a Toplam 690 Milyon Yatırım Yapılacak”
Dünyanın ve Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Bodrum’a alt yapı yatırımı ile birlikte 690 Milyon TL yatırım öngördüklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün katı atık tesisi, kültür merkezi ve meydan düzenlemeleri ile Bodrum’un daha yaşanır bir kent olacağını belirtti.

Devamını oku

Siyaset

Süleyman Soylu: “Serkan Yazıcı’ya Marmaris’i Verin Uçursun”

Yayınlanma tarihi

-

Cumhur ittifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, seçim çalışmaları kapsamında Marmaris’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun destek mitingine katıldı. Yazıcı’ya destek isteyen Soylu, “Serkan Yazıcı iyi yetişmiş, vefalı ve işini iyi yapan bir adamdır. Ama en önemli özelliği mütevazıdır ve Marmaris sevdalısıdır. Serkan Yazıcı’ya Marmaris’i verin bir uçursun” dedi.

Cumhur ittifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, seçim çalışmaları kapsamında Marmaris’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun destek mitingine katıldı. Yazıcı, Bodrum’dan helikopter ile gelen Bakan Soylu’yu karşıladıktan sonra, birlikte miting alanı olan Kordon caddesindeki Atatürk meydanına geçtiler. Bakan Soylu’nun destek mitingine Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Muğla AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Muğla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Marmaris AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen ve Marmaris MHP Ilçe Başkanı Kemal Kalemci ve partililer ile birlikte katılan Serkan Yazıcı; “Seçim çalışmalarımızda bizlere destek vermek için bizi ziyaret eden Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun projelerimizi hayata geçirmek anlamında verdiği destekle, sözlerimizi yerine getireceğimiz konusunda çok daha inançlıyız.” açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmasında Yazıcı’yı anons ettiğinde halktan gelen sevgi ve ilgi karşısında Serkan Yazıcı’nın emeklerinin karşılığını aldığını vurgulayarak, “Serkan Yazıcı iyi yetişmiş, vefalı ve işini iyi yapan bir adamdır. Ama en önemli özelliği mütevazıdır ve Marmaris sevdalısıdır. Serkan Yazıcı’ya Marmaris’i verin bir uçursun. 31 Mart’ta bu güzel adam için, gecesini gündüzüne katan bu adamla, bütün Türkiye’de Marmaris’e parmak ısırtacak mısınız?” diye sorunca, mitinge katılan vatandaşlar hep bir ağızdan alkışlarla’Evet’ diyerek tezahüratta bulundular. Konuşmanın ardından seçim otobüsüyle Marmaris Belediyesi Şehir Stadyumu’na geçen İçişleri Bakanı Soylu, burada partililerden ‘helallik’ istedikten sonra Helikopter ile Fethiye ilçesine geçti.

Devamını oku

POPÜLER