Takip Edin

Siyaset

AK Parti’nin Marmaris Adayı Yazıcı: “Yetki Sizden, Hizmet Bizden”

Yayınlanma tarihi

-

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı seçim çalışmalarına devam ediyor. Turgut Mahallesi seçim irtibat ofisini açılışında halka hitap eden Yazıcı,”Birlikte başaracağız. Tek başına yapılacak bir iş değil. Hep beraber yapacağız hizmetleri.Sizin için çok çalışacağım. Bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Marmaris’te seçim çalışmalarına hız verdi. Dün yoğun bir katılımla Turgut Mahallesi Seçim İrtibat bürosunun açılışını gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Marmaris’in İmar sorununa değinen AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı” Sevgili komşularım bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür eder, en derin saygı ve sevgilerimle selamlarım. Biz Marmaris’in köyleriyle birlikte kalkınacağını söylüyoruz. Çünkü Türkiye’nin en güzel köyleri Marmaris’te. Daha önce geldim, bugün de hem ofisimizin açılışını yapmak hem de sorunları dinlemek için geldim. Köylerimizi güzelleştirmemiz gerekiyor. Marmaris’in turistlerini köylere de taşımak lazım. Turistler köy yaşamını tanımalı. Turgut mahallesinin en önemli sorunu olan İmar planları ve yol konusunda size mağdur etmeden gereken ne varsa çözüme kavuşturacağız. İhtiyaç olan yerlerde dere yataklarının ıslahını ivedilikle yapacağız. Köyünüzdeki iskeleleri elden geçirip yenilenmesi gerekenleri yeniden inşa edeceğiz. “Dedi. Marmaris’in ilçe merkezi ve mahalleleriyle birlikte kalkınacağını anlatan Yazıcı, “Birlikte başaracağız. Tek başına yapılacak bir iş değil. Hep beraber yapacağız hizmetleri. Ben bir şeyin çok iyi bilinmesini istiyorum. Sizin için çok çalışacağım. Bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

Çalışmalara yoğun ilgi
Serkan Yazıcı’ya destek vermek için açılışa katılan konuşmacılardan sırasıyla Doğan Tugay;” Daha önce adaylığımız zamanında başkan olamasak da imar planlarını 1/25000’e getirdik. Serkan Başkan da 1/5000’e getirir inşallah. En önemli sorununuz su. İnşallah bu sorunu da çözeceğiz. Marmaris için hayırlısı olsun.” açıklamasında bulundu. İçmeler Eski Belediye Başkanı Zeki Eren ise konuşmasında” Biliyorsunuz mahalleniz çok geniş alana sahip. Acilen su, imar ve kanalizasyon sorunlarının halledilmesi lazım. Yerel yönetimle bu sorunların hepsi çözülecektir. Kararınız hepimize hayırlı olsun.” dedi. Daha sonra konuşan Mehmet Karadinç, siyasetçi kimliği olmadığını vurgulayarak, bu yarışta Serkan Yazıcı’nın yanında yer alacağını ve destekleyeceğinin altını çizdi. Ardından sözü alan Ticaret Odası Eski Başkanı Mustafa Karacan ise geçmişte Marmarislilerin sorunları için çok mücadele verdiklerini ancak ileriye dönük hiç bir adım atamadıklarını söyleyerek; Burada her türlü sıkıntınızı derdinizi gelip anlatacaksınız. Bizde çözeceğiz,” açıklamasını yaptı.

Son konuşmacı ise AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen oldu. Ülgen, ”Turgut köyü kardeşlerim ben çok mutluyum. Görüyorum ki, köy halkı bize inanmış ve yanımızda, bunun için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreni sonrasında Turgut köyü hanelerinin kapılarını tek tek çalarak, kendisini tanıtan ve sohbet eden Serkan Yazıcı, sorunları bizzat yerinde tespit ederek not aldırdı. Köy sakinlerinden daha çok imar planları, su sorunu, dere yataklarının ıslahı, köylülerin ortak kullanacakları bir salon, futbol sahası, teknelerin yanaşacağı iskelelerin elden geçirilmesi gibi konularda gelen destek taleplerinin hepsinin çözülebilecek sorunlar olduğunu söyleyen Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Turgut köyü halkına “Yetkiyi siz, hizmeti biz vereceğiz.” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Başkan Adayı Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı sanayi esnafıyla buluştu. Esnafa Marmaris’le ilgili projelerini anlatan Yazıcı, ziyaret ettiği bir fırında gözleme yapan kadına da yardım etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı haftanın son iş gününde Beldibi Sanayi Sitesi’ndeki esnafı ziyaret etti. İlk olarak bir fırına uğrayan Yazıcı, gözleme beklerken bir ara gözleme ustası çalışanla beraber gözleme yaptı. Yazıcı’nın gözlemeyi yaparak beraberindekilere ikram ettiği anlar renkli sahne oldu. Ardından Beldibi Bacakoğlu Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelen Yazıcı’nın esnafla gerçekleştirdiği koyu sohbette konu, Marmaris’in geleceği ve Yazıcı’nın projeleri oldu. Yazıcı, esnafın beklentilerine ve taleplerine ilişkin söylediklerini, not aldı. Sanayideki esnafa misafirperverliklerinden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Yazıcı’nın sonraki adresi davetli olduğu bir mağazanın açılışı oldu.

Devamını oku

Siyaset

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Dalaman ve Ortaca’yı Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ortaca ve Dalaman’da partisinin seçim bürolarını ziyaret etti.
Uysal, beraberindeki Ortaca Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Hasan Karaçelik, DP Dalaman Belediye Başkan Adayı Beyhan Korkut, DP il ve ilçe yöneticileri ile Dalaman seçim bürosunun açılışını yaptı, Ortaca seçim bürosunda vatandaşlarla buluştu.

Uysal, 31 Mart günü vatandaşların koyacağı irade ile mutluluklarının adeta arşa çıkacağını söyledi.
Hasan Karaçelik’in partilerine katılmasının kendilerine güç ve kuvvet verdiğini vurgulayan Uysal, “Başkan Karaçelik, varlığı ile beraber inşallah bölgemize, Ortaca’mıza yaptığı hizmetleri yarına taşıyacak. Muğla’mız Kır Atı biliyor. Hizmetlerini, anlayışını, zihniyetini biliyor. Sevdamız Türkiye diye çıktığımız bu yolda yaptıklarımızı biliyor. Elbette yaptıklarımızla yetinemeyiz. Biz yarınlarımız adına, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız adına ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan tüm insanlarımız adına büyük hayallerimiz var. İçinden süzülerek geldiğimiz tarihi çok iyi biliyoruz. Bu ülkeyi nereye götürebileceğimizi de biliyoruz. Bu büyük geçmişe sırtımızı dayıyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşın iradesinin rehin kılınmak istendiğini savunan Uysal, amaçlarının insanların alın terinin karşılığını alabileceği bir ülke olduğunu belirterek; “Mahkum değilsin Demokrat Parti var. Dalaman’ımızı mahkum etmemek için değerli Doktor Beyhan Korkut var. İşte Ortaca’yı mahkum etmemek için değerli belediye başkanımız Hasan Karaçelik var. Bunu Türkiye’ye yaymak zorundayız. Muğla’mız için önümüzdeki süreçte müjdelerimiz olacak.” dedi.

Devamını oku

Siyaset

CHP ve İyi Parti Ortaca’da Anlaştı

Yayınlanma tarihi

-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, beraberinde İYİ Parti İlçe Başkanı Barboros Canlı, CHP ilçe başkanı Evren Tezcan ve meclis üyesi adayları ile birlikte basın açıklaması yaptı.

CHP’nin meclis üyesi adayları şu isimlerden oluştu; Hülya Tımbıl, Çağlar Alkılı, Bilal Erdoğan, Fatih Nurettin Dağdelen, Haluk Gürel, Gülnaz Kırkık, Can Taç, Teoman Koyuncu, Ozan Öztürk, Mehmet Güzel, Meliha Maraşlı, Gençay İlhan, Gülsüm Dursun, Emel Yalçın, Zeynep Dicle Irmak.

31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olduğunu söyleyen Sertkaya, “Genel Başkanımız Sayın KEMAL Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel başkanı Sayın Meral Akşener müthiş bir öngörüyle Türkiye’nin makus talihine el koymuşlardır. Sayın Genel Başkanlarımızın öncülük ettikleri Millet İttifakı sayesinde AKP iktidarı soğuk terler döküyor. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirleri kaybedeceğini anlayan AKP telaş içinde sağa sola saldırıyor. Ancak korkunun ecele faydası yok. 31 Mart akşamı büyükşehirleri peş peşe kaybedecek olan AKP iktidarı hemen ardından iktidarını kaybetmenin telaşını yaşayacak. Bir fırtına gibi esen Millet ittifakı 1 Nisan sabahından itibaren 17 yıllık AKP iktidarının tacını da, tahtını da yere vuracak. Güzel ülkemizde Martın sonu bahar olacak. Milletçe içimiz ferahlayacak, sıkıntılar bitecek, mahalle ve sokaklarımız neşe ile dolacak, halkımız yeniden mutlu olacak. Çünkü 31 Mart akşamından kısa bir süre sonra AKP ve Tayyip Erdoğan iktidarı bir daha dönmemek üzere çekip gidecek. “ Her şey Türkiye için” diyerek ,öngörü ve özverileriyle milletimizin önüne bu fırsatı koyan Sayın Meral Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.

Ortacanın MİLLET İttifakı kapsamında olmadığını dile getiren Sertkaya, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ancak İyi Parti ve CHP ilçe başkanları başta olmak üzere, her iki partinin yönetimi ve üyeleri genel başkanlarının öngörü ve özverilerini örnek alarak, “ Vatan söz konusu ise gerisi teferruattır” demişler ve Ortaca’yı da ittifak kapsamına almışlardır. Böylece vatanseverliğin, beraberliğin , dayanışmanın bir kalesi de Ortaca da kurulmuş oldu. Bu beraberliği gerçekleştiren İyi Parti ilçe başkanı Barboros Canlı ve CHP ilçe başkanı Evren Tezcan’a ve her iki partinin yönetici ve üyelerine, ayrıca bu ittifakı teşvik eden her iki partinin değerli milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Şimdi bir birimizle daha güçlüyüz. Elbette bu beraberlikten rahatsız olanlar olacaktır. Fakat, biz onlarla ilgilenmiyoruz. Bizim kendinden başkasını düşünmeyenlerle, bozguncularla ve bölücülerle herhangi bir işimiz olamaz. Emin olunuz, onlar hatırı sayılır bir oy alacakları için değil sadece ama sadece seçimi AKP-MHP ye kazandırabilmek için çalışmaktadırlar. Böylece yıllarca onları sırtında taşımış olan partimizden intikam alabileceklerini sanıyorlar. Tek amaçları budur. Fakat, fena halde yanılıyorlar. Onların dersini Ortaca halkı verecektir. Biz önümüze bakıyoruz. Hep beraber Ortaca için neler yapabiliriz onu konuşuyoruz. Kendimizi Ortaca halkına adıyoruz. Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Ortaca’da, eski, klasik, belediyecilik dönemi bitmiştir artık. 31 Marttan itibaren yeni bir belediyecilik anlayışını getireceğiz. Buna vizyon belediyeciliği diyoruz. Ben size yeni bir Ortaca vadediyorum. Temel şehircilik problemlerini çözmüş modern bir Ortaca Zengin kaynakların fakir bekçisi olan değil, Tarımı, Turizmi ve Ticareti birleştirerek zenginleşen bir Ortaca Geçmişte kalan değil, geleceğe doğru koşan bir Ortaca Büyükşehirle işbirliği içinde büyük yatırımlarını tamamlamış bir Ortaca. Ben size bugünün ve yarının değil, gelecek 50 yılın Ortacasını vadediyorum. Bunlar benim idealim. Ben Ortaca halkına yeni bir Ortaca ideali vadediyorum. Ortaca halkını bu ideal etrafında birleşmeye davet ediyorum.”

Ardından konuşan İyi Parti Ortaca İlçe Başkanı Barbaros Canlı açıklamasında; “Yaklaşık 15 ay önce kurulan teşkilatımız, Ortaca’da da kısa sürede örgütlenmiş ve 24 Haziran seçimlerinde 6 bin’e yakın oy almıştır. 31 Mart yerel seçimlerinde aday çıkarmayı ve partililerimizin kendi parti adayına oy vermesini çok isterdik. Fakat bu süreçte aday çıkarmamamızın bize sağlayacağı yarardan çok, diğer ittifak partilerine yarayacağını düşünerek CHP ile Ortaca ittifak yapma kararı aldık. İYİ Parti Ortaca yönetimi olarak bu süre içerisinde değerli Ortaca halkının sorunlarını da dinleyerek projeler hazırladık. Amacımız koltuğu doldurmak için bir başkan seçmek değil, Ortaca’ ya hakettiği hizmeti vermektir. CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya’ nın projeleri bizim hazırladığımız projelerle uyuşunca seçime beraber girme kararı aldık. İYİ parti ve CHP nin bu ittifakının ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER