Takip Edin

Siyaset

AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Ateş: “Cumhurbaşkanı Erdoğan Bodrum’u İstiyor”

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bodrum Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Tahir Ateş’i bizzat arayarak, “Vatandaşlarımızın kalbini de kazan Bodrum’u da. Ben Bodrum’u istiyorum” dedi. Aday adayı gösterilen Ateş çalışmalarını hızlandırarak, Ak Belediyecilik anlayışını tüm Bodrum’a anlatmak için kolları sıvadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı müjdeli haberin ardından çalışmalarını hızlandıran Bodrum Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Tahir Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştüğünü, Cumhurbaşkanı’nın Bodrum’u istediğini açıkladı. Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini aradığını ve “Vatandaşlarımızın kalplerini de kazan Bodrum’u da. Ben Bodrum’u istiyorum” dediğini açıkladı. Aldığı telefonun ardından Bodrum’a Belediye Başkan adayı gösterilen Tahir Ateş seçim çalışmalarına son sürat başladı. Bodrum’u karış karış gezerek AK Parti Belediyeciliğini anlatan Ateş, Bodrum’un çöp sorunundan, alt yapı sorununa kadar tüm problemlerini başkan olduğu takdirde çözeceklerini söyledi.

“Ak Belediyeciliği tüm Bodrum’a anlatacağız”
Mahalle mahalle gezen Ateş, AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatının düzenlediği “Birlik ve beraberlik” toplantısına da katıldı. Partililerle bir araya gelen Ateş yapacağı tüm projeleri AK Parti’lilere anlattı. Çalınmadık kapı gidilmedik mahalle kalmayacağını, Ak Belediyeciliği tüm Bodrum’a anlatacağını ifade eden Ateş, “Ak Belediyeciliğin en önemli özelliği insanların hayatını kolaylaştırmak. Vatandaşlarımızın sorunlarına en hızlı şekilde çözüm bulmaktır. Önce vatandaşların sorunları çözeceğiz Bodrum’un bir adım daha hatta 10 adım daha ileri taşıyacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına devam eden Ateş, “Bodrum’da teşkilat içinde ilçe başkan yardımcılığından başlayarak çeşitli görevlerde bulundum. Bugün ise belediye başkan adayınız olarak karşınızdayım. Adaylığımın bir akşam Ankara’dan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın bizzat kendisi tarafından aranarak şahsıma müjdelenmesi, görevlendirilmem benim için büyük onurdur. Kendileri ‘Bodrum’u alacak mısın’ diye sorduğunda ‘tüm kalpleri kazanacağım’ dedim. Kendileri ‘kalplerini de kazan Bodrum’u da. Ben Bodrum’u istiyorum’ dediler. O akşam omuzlarıma büyük bir yük bindi. Görevin ağırlığı üzerime çökmüştü. Ancak şu an, buradaki heyecanı ve gözlerinizdeki ışıltıyı gördükçe biz Bodrum’u alacağız, buna hiç bu kadar yaklaşmadık. Artık çekilen çileler bitecek ve biz Ak Belediyeciliği Bodrum ile buluşturacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat kendilerinin aramasından, Bodrum’un artık bir İstanbul bir Ankara kadar değerli olduğunu bir kez daha anladım. Bodrum’u 31 Mart gecesi inşallah Ak Belediyecilik ile buluşturacağız. Yıllardır süregelen problemler Bodrum’da çığ gibi büyümüş, Bodrum halkını artık bıktırmış, tahammül sınırlarını zorlamıştır. Bodrum‘da özellikle kışın yaşam, alt yapı eksikliğinden kaynaklanan sel ve taşkınlardan bir ızdırap haline gelmiştir. Bizler alt yapıyı hiç yapılmamış kabul edip, yeniden yapacağız. Böylesine cennet, böylesine marka bir şehir olarak dünyada kendinden söz ettiren, Türkiye’nin turizm yüzü olan Bodrum bir takım yetersizliklerle hak ettiği yerde değildir. Hepimize artık ‘yetti gari’ dedirten belediye hizmetlerine bir şekil düzen verilmesinin yolu profesyonel Ak Belediyeciliktedir. Şimdi omuzlarımızda bu yüce görevin sorumluluğu ile hepinize sesleniyorum: Biz bu yola baş koyduk. Sıkılmadık el gidilmedik ev bırakmayacağız. Önümüzde az zaman ve çok iş bulunmaktadır. Şimdi bu yüce dava için, Bodrum’a hizmet için, topyekun hep beraber çalışma zamanıdır. Bodrum vaktidir, kucaklaşma ve kenetlenme vaktidir. El ele çıkacağımız bu yolu 31 Mart günü Bodrum Belediyesi anahtarıyla taçlandıracağız inşallah. Biliyorum ki borçlu bir belediyeye geleceğiz sefa değil, cefa çekmeye geleceğiz. Hizmet etmeye, Bodrum halkına hizmetkar olmaya geleceğiz. Bodrum’u sadece deniziyle havası ile değil kültür ve sanatı ile de tanıtacağız. Kışın halkımıza İstanbul’da, Ankara’da olduğu gibi aktiviteler yapabilecekleri alanlar oluşturup, gençlerimize sunacağımız imkanlarla daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Tüm bunların yanında imardan, dere ıslahlarına, spor tesislerinden eğitime trafik sorunu ve birçok konuda yapacağımız proje ve desteklerimiz var. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Siyaset

Saruhan: “Daha Mutlu, Daha Umutlu Bir Bodrum” Sloganıyla Yola Çıktık

Yayınlanma tarihi

-

31 Mart seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Mustafa Saruhan, seçim çalışmaları kapsamında gece gündüz demeden halkla buluşuyor. Karabağ Mahalle sakinleriyle buluşan Saruhan “daha mutlu, daha umutlu bir Bodrum” sloganıyla yola çıktıklarını açıkladı.

Turgutreis’in doğduğu yer olarak da bilinen Karabağ mahalle muhtarı tarafından sosyal tesiste gerçekleşen buluşmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Toplatıya CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu’nun da katıldığı sohbet toplantısında vatandaşlar şikayet, öneri ve isteklerini dile getirdi.

Toplantıda bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, “Birlikte el ele, gönül gönüle, yılmadan, yorulmadan hep birlikte çalışacağız” dedi.

Saruhan açıklamasında şunları söyledi;
“Görüyorum ki, hepimiz aynı dertlerden mustaribiz. Ama sakın ola ki, ümitsizliğe kapılmayın. Kiminizden duyuyorum. “Sahipsiz bırakıldık, öksüz, ilgisiz kaldık.” diyorsunuz. Sakın böyle bir düşünceye esir olmayın.Zira ben, hepimizin arzuladığı, hayallerini süsleyen, içerisinde kültürün, sanatın, yeşilin, doğanın, pırıl pırıl bir denizin olduğu, yollarının düzgün, yaşamanın muhteşem olduğu bir Bodrum’u hep birlikte yaşayacağımızın garantisini sizlere veriyorum. Bunu yapmak için her zaman sizinle aynı yolda yürüyeceğime, sizlerin sorunlarını dinlemek, istek ve önerilerinizi öğrenmek için her 3 ayda bir bu akşam olduğu gibi burada buluşacağımızın sözünü size veriyorum. Yeter ki siz de isteyin. Destek verin. Bu hayali birlikte gerçekleştirelim.”

Yapılan konuşmaların ardından, Turgutreis bölgesinde yaptığı gezinin analizini de Karabağ yaşayanlarıyla paylaşan Saruhan, “Kadınlarımızın bu bölgede ne kadar faal ve sosyal bir hayat yaşadıklarını gördüm.” Diyerek cümlesine başladığı konuşmasında Mustafa Saruhan şunları söyledi; “Bugün Turgutreis pazarında olsun, Pazar yeri etrafındaki, yolumun üzerindeki esnaflar olsun, işletmelerin sahiplerinin büyük kısmının kadınlar olduğuna şahit oldum. Hepsi ile yaptığım sohbetler, aldığım yorumlar öylesine güzeldi ki, Bodrum’da yaşamanın, Bodrum’da kadın olmanın ayrıcalığını bir kez daha gördüm. Yuvayı dişi kuş yapar söz artık geride kaldı. Günümüzde kadınlar sadece evinin hanımı değil, iş kuran yöneten, kazanan toplumda sosyal birer birey olarak baş tacımız olmuşlardır. İşte Bodrum’un farkı, Bodrum’un ayrıcalıklı yaşamı da bu. Bize düşen bu farkı daha da üst bir noktaya taşımak, üreten çalışan, evinin hanımı olan kadınları sosyal hayatlarından kopartmadan, Bodrum’a bu güzelliği yaşatmaya devam etmeleri olacaktır” dedi.

Karabağ Mahalle Muhtarı Ali Saygı önderliğinde toplanan mahalle yaşayanlarıyla bir saat kadar sohbet eden Mustafa Saruhan, mahalle yaşayanlarının “Bizi Unutma” demeleri üzerine de her 3 ayda bir Bodrum’da her mahalleyi ziyaret edeceğinin ve dileyen herkesin de Başkanlık makamında kendisini istediği zaman ziyaret edebileceğinin sözünü verdi.

Devamını oku

Siyaset

Başkan Adayı Yazıcı Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı sanayi esnafıyla buluştu. Esnafa Marmaris’le ilgili projelerini anlatan Yazıcı, ziyaret ettiği bir fırında gözleme yapan kadına da yardım etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı haftanın son iş gününde Beldibi Sanayi Sitesi’ndeki esnafı ziyaret etti. İlk olarak bir fırına uğrayan Yazıcı, gözleme beklerken bir ara gözleme ustası çalışanla beraber gözleme yaptı. Yazıcı’nın gözlemeyi yaparak beraberindekilere ikram ettiği anlar renkli sahne oldu. Ardından Beldibi Bacakoğlu Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelen Yazıcı’nın esnafla gerçekleştirdiği koyu sohbette konu, Marmaris’in geleceği ve Yazıcı’nın projeleri oldu. Yazıcı, esnafın beklentilerine ve taleplerine ilişkin söylediklerini, not aldı. Sanayideki esnafa misafirperverliklerinden ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Yazıcı’nın sonraki adresi davetli olduğu bir mağazanın açılışı oldu.

Devamını oku

Siyaset

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Dalaman ve Ortaca’yı Ziyaret Etti

Yayınlanma tarihi

-

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ortaca ve Dalaman’da partisinin seçim bürolarını ziyaret etti.
Uysal, beraberindeki Ortaca Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Hasan Karaçelik, DP Dalaman Belediye Başkan Adayı Beyhan Korkut, DP il ve ilçe yöneticileri ile Dalaman seçim bürosunun açılışını yaptı, Ortaca seçim bürosunda vatandaşlarla buluştu.

Uysal, 31 Mart günü vatandaşların koyacağı irade ile mutluluklarının adeta arşa çıkacağını söyledi.
Hasan Karaçelik’in partilerine katılmasının kendilerine güç ve kuvvet verdiğini vurgulayan Uysal, “Başkan Karaçelik, varlığı ile beraber inşallah bölgemize, Ortaca’mıza yaptığı hizmetleri yarına taşıyacak. Muğla’mız Kır Atı biliyor. Hizmetlerini, anlayışını, zihniyetini biliyor. Sevdamız Türkiye diye çıktığımız bu yolda yaptıklarımızı biliyor. Elbette yaptıklarımızla yetinemeyiz. Biz yarınlarımız adına, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız adına ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan tüm insanlarımız adına büyük hayallerimiz var. İçinden süzülerek geldiğimiz tarihi çok iyi biliyoruz. Bu ülkeyi nereye götürebileceğimizi de biliyoruz. Bu büyük geçmişe sırtımızı dayıyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşın iradesinin rehin kılınmak istendiğini savunan Uysal, amaçlarının insanların alın terinin karşılığını alabileceği bir ülke olduğunu belirterek; “Mahkum değilsin Demokrat Parti var. Dalaman’ımızı mahkum etmemek için değerli Doktor Beyhan Korkut var. İşte Ortaca’yı mahkum etmemek için değerli belediye başkanımız Hasan Karaçelik var. Bunu Türkiye’ye yaymak zorundayız. Muğla’mız için önümüzdeki süreçte müjdelerimiz olacak.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER