Takip Edin

Siyaset

Behçet Saatcı Ortaca’da Binlere Seslendi

Yayınlanma tarihi

-

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Ortaca-Dalaman Halk Buluşması, binlerce kişinin meydana akın etmesiyle mitinge dönüştü.İlginin izdihamaneden olduğu buluşmada Başkan Saatcı, ortak değerlerin siyasete alet edilmemesi isteyerek “CHP’lisi de, Ak Partilisi de bizim, İyi Partilisi MHP’lisi de bizim, Demokrat Partilisi, Vatan Partilisi de, Saadet Partilisi de bizim, biz Halkın İttifakı’yız.” dedi.

Ortaca Giysi Pazarı Meydanı’nda gerçekleşen Başkan Saatcı, Ortaca-Dalaman Halk Buluşması’na binlerce kişinin katılımıyla mitinge dönüştü. Behçet Saatcı’nınalana gelmesiyle birlikte gördüğü ilgi izdihama neden oldu. Kalabalığı yararak güçlükle kürsüye gelen Saatcı, halka seslendi.

Saatcı, “Muğla’da biat değil halk kültürü var”
Ortaca ve Dalaman halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bağımsız Aday Saatcı, “Muğla’da büyükşehirden bir memnuniyetsizlik söz konusuydu. Dokunmamışlar, belediyecilik dokunma işidir, kucaklama işidir. Muğla’da oturup, koltuktan kalkmadan bu coğrafyayı yöneteceğini sanırsan aldanırsın. Biz kendilerine ‘13 belediye başkanıyız. Bizi çalışma arkadaşlarınız olarak görün’ dedik. Ama onlar eleştirilerden rahatsız oldular. Suya zam yaptıklarında ‘Daha fazla yapın mı? demeliydik. İtiraz etmemelimiydik, biz köle miyiz? Sizin her dediğinize tamam mı demeliydik?Türkiye’de siyasete biat kültürü hakim olmuş olabilir. Ama Muğla’da halk kültürü var. 31 Mart’ta bunu Türkiye’nin her yerine yayacağız.” dedi.

Saatcı, “Muğla’da fakir, aç açıkta insan kalmamalı”
Siyasetin görevinin halkın sosyal ve ekonomik statüsünü yükseltmek olduğunu belirten Saatcı, “Bu coğrafya, Allah’ın bize hediyesidir. Bu coğrafyada kimsenin fakir kalmaması lazım. Aç, açıkta kalmaması lazım. Muğla’nın ekonomik gücü, 10 tane daha Muğla’yı besler. Yeterki dinamiklerimizi doğru tespit edip, harekete geçirelim. Çalışacağız, üreteceğiz, betona,ranta teslim olmayacağız, kardeşliğimizi bırakmayacağız, aramıza parti ayrımı sokmayacağız. Böyle başladık böyle gideceğiz. Türkiye’ye örnek olacağız. Halkın İttifakı’nın saygıdeğer bireyleri, siz tarihe şahitlik ediyorsunuz. Yarın torunlarınıza ‘Muğla’da bir çoban ateşi yakılmıştı. Tüm Türkiye’yi sarmıştı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde, biz bu ittifakın içindeydik. Bu hareketi biz başlattık.’ diyeceksiniz. Sanmayın ki sadece oy vereceksiniz. Siz Türkiye’de siyasi dengeleri değiştireceksiniz. Bu kutlu bir yürüyüş, lütfen farkına varalım. Bu yürüyüş liderlere bağlı siyaset sistemini bitirecek, halka hesap veren siyaset sistemini geri getirecek.” Diye konuştu.

Saatcı, “Zaferimiz hayırlı olsun”
Konuşması sık sık alkış ve tezahüratlarla bölünen Başkan Saatcı sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Biz istediğimizi aday yaparız oy vermek zorundasınız’ dediler. Neyi hesap edemediler biliyormusunuz? ‘Sizi yani halkı hesap edemediler’ Muğlalı’nın içinde olan haksızlığa karşı başkaldırı hareketini hesaplayamadılar. Sandılar ki kimi aday yapsak seçerler. Biz robot muyuz? Sonradan başladılar keşke demeye. Keşke siyasetçinin ağzında aciziyettir, teslimiyettir. Bir siyasetçinin ağzından keşke çıktı mı? İşi bitmiştir. Şimdi diyor ki ‘İlçelerde keşke İyi Parti’yle CHP ittifak yapsaydı.’ Geçmiş ola‘Biz bu işi düzeltin’ dedik. Bizim elimiz hep açıktı. Ama onlar dikensiz gül bahçesi istediler. Şimdi Sayın Osman Gürün, CHP milletvekilleri şimdi hesabı bize mi verirsiniz, genel merkezi mi? Nasıl verirseniz verin. Biz dedikodu yapmadık. Biz bir yaptıklarımıza, bir halkımıza güvendik. Tarih yazıyorsunuz. Ben inanıyorum, sizde inanın. İnanın çünkü çok şey değişecek. Siz Muğla’da bağımsız bir adayı seçtikten sonra Türkiye’de çok şey değişecek. Sizinle yaptığımız bu mücadele, bir faniyi başkan seçme mücadelesi değil. Siz hazırmışsınız, ben sadece sizin duygularınıza düşüncelerinize tercüman oldum. Bu yanlışlıklara, bu kötü yönetime karşı sizin içinizde büyüyen bir isyan varmış. Mücadelemiz, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, ranta, ahlaksızlığa, doğaya verilen zarara, kadınlarımıza karşı şiddete, gençlerimizin işsizliğine, toprağımızın zehirlenmesine, çağın gerişinde kalışımıza, büyük medeniyetimizin temeli olan dürüst ve doğru olmanın değersizleştirilmesine karşıdır. Mücadelemiz hayırlı olsun. Zaferimiz hayırlı olsun. Halkın İttifakı’na selam olsun”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

İyi Partili Arıkan’dan Zehir Zemberek İstifa Açıklaması

Yayınlanma tarihi

-

-

İyi Parti’nin kuruluş aşamasında da görev alan Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Okan Arıkan, hem il yönetim kurulu üyeliğinden, hem de İyi Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Arıkan açıklamasında, “31 Mart’ta ve öncesinde, tilki ile plan yapılmış, kurt ile avlanılmış, sonra da koyun ile yas tutulmuştur” diyerek İyi Parti’yi eleştirdi.

“Fikir ve ülkü kardeşliğimize darbe vuruldu”
Okan Arıkan yaptığı yazı açıklamasında, “Kuruluş aşamasından bu güne görev aldığım İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Gururla sürdürdüğüm 45 yıllık ülkücü geçmişe sahip olan bir insan olarak bu kararı almama neden olan etkenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle herkesin malumudur ki, İyi Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde tek başına iktidar yürüyüşünden vazgeçmiştir. Ortaya bir iddia koyulamamış, halkın umutları boşa çıkartılmıştır. Partimiz, başta Muğla olmak üzere tüm ülke genelinde kendi adaylarıyla seçime sokulmamış, başka bir partinin başarısı ve halka umut olmasına sadece aracı olmuş, başka bir yapıya teslim edilmiştir. 31 Mart seçimlerinde; arkadaşlığa, dostluğa, birlikte yol yürümüşlüğe, kısacası fikir ve ülkü kardeşliğimize darbe vurulmuştur. Bu süreçte kapı kapı dolaşarak, yukarıda belirttiğim değerleri hiçe sayarak vefasızlık örnekleri sunanlar, partimizin dördüncü kurultayında ne yazık ki ödüllendirilmişlerdir. Kuruluşunun her safhasında ter döken, bizlerle birlikte yol yürüyen değerlerimize sahip çıkılmamış, ne hikmetse ne düğünümüzde, ne de cenazemizde bulunmayanlar baş tacı edilmiş, elleri havaya kaldırılmış, başarıları için ter dökülmüştür. Muğla’da HDP’nin aday göstermeyerek destek verdiği bir adaya, güya ittifak diye parti üyelerimizden oy verilmesi istenmiştir. Bunu kabul etmek mümkün değildir! Sineye çekmek imkânsızdır. Bu talebi haklı çıkaracak ‘Teslimiyet ittifakını’ masum kılacak hiç bir sebep ve mazeret yoktur” dedi.

“31 Mart ve öncesinde tilki ile plan yapılmış”
İyi Parti seçmeninin 31 Mart’ta çaresiz bırakıldığının altını çizen Okan Arıkan, “Doğru yerine yanlışa sevk edilmeye çalışılmıştır. Ama emin olunuz ki yukarıdaki sebeplerden dolayı kendi partisine oy veremeyen, kendisini; milliyetçi, ülkücü, vatansever, Atatürkçü, Kemalist, Türk Milliyetçisi diye ifade eden birçok İyi Parti’li seçmen, yapılan bu yanlışlara ve haksızlıklara başkaldıranla; ‘Biat yok! Esas olan hizmet ve liyakattir’ diyenle hareket etmiş, yanlışa düşmemiştir. Anlaşılacağı gibi yapılan yanlış, sadece sizin yanlışınızdır! 31 Mart’ta ve öncesinde, tilki ile plan yapılmış, kurt ile avlanılmış, sonra da koyun ile yas tutulmuştur. Yapılan tam manasıyla budur” dedi.

“HDP oyları ile bizim oylarımız aynı sandıkta neden birleşti?”
Seçimlerin üzerinde 6 ay süre geçmesine rağmen hala cevabını bulamayan sorular olduğunu belirten Arıkan, “Ne yazık ki bu sorulara cevap veremeyenlere soruyorum; Biz, neden iktidar tarafından mecbur bırakıldığımız ittifakta, neden bu kadar teslimiyetçi olduk? Eksik miydik? Anlatacaklarımız mı yoktu? Biz, neden HDP’nin de adayını çekerek % 100 destek verdiği bir adaya seçmenimizden oy istedik Biz, neden HDP seçmenin oylarıyla bizlerin oyunu sandıkta birleştirerek belediye başkanı seçme gayretinde bulunduk. Bunu da ‘ittifakın ruhuna böylesi uygun’ diyerek anlatan birini, genel başkan yardımcılığı ile ödüllendirdik? Bunu, inandığımız hangi değerlerimiz, ideallerimiz adına yaptık? Neden benim genel başkanım bunca yaşanmışlığa rağmen her şeyi unutup hayatının hiçbir köşesinde yolu bile kesişmeyecek bir adayın elini kaldırdı? Neden benim adayım TV ekranlarında kendisine sorulan ‘Ülkücü müsünüz’ sorusuna ‘Evet ülkücüyüm’ diyemez? Neyin nesidir bu ittifak? Partimize ne kazandırdı? Ülke genelinde yüzde kaç oy aldık? Bunlara benzer cevap bekleyen bir sürü soru, ben ve benim gibi düşünen birçok İyi Parti’linin partimin geleceği ve çizeceği yol adına umutlarını kırmıştır. Hazmetmek zor 31 Mart süreci, fikir birlikteliğimize zarar vermiştir. Ülkü kardeşliğimizi yok etmiştir! Dördüncü kurultayımızda biat edene, sorgulamayana, genel başkan yardımcılığı unvanını vermek, güven duygumuzu kökünden zedelemiştir. Vefanın olmadığı yere vedanın anlamı yok diyerek, İyi Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna bildiriyorum. Bizler, ülke sevdamızdan, insanımıza olan inancımızdan, ideallerimize olan bağlılığımızdan, Türk Milliyetçiliği’ni iktidar yapma ülkümüzden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Devamını oku

Siyaset

MHP İl Başkanı Korkmaz, “İyi Parti’de Kopmalar Hızlanacak”

Yayınlanma tarihi

-

-

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, partisinin Köyceğiz Teşkilatı’nın düzenlediği kahvaltı toplantısı ve Milas teşkilatının rozet takma törenlerine katıldı.

Milas’ta daha önce İyi Parti’ye geçenlerin yeniden yuvaya dönmeleri ve diğer bazı partilerden MHP’ye geçenlere parti rozeti takan Korkmaz, burada yaptığı konuşmada, “Özellikle HDP’nin görevden alınan belediye başkanlarını CHP’lilerin ziyaret etmeleri ve daha sonra HDP’lilerin CHP’ye olan ziyaretleri ittifak içinde oldukları İyi Parti’de deprem etkisi oluşturmuştur. Teröristlere arka çıkanlara ve Mehmetçiğe silah sıkanları lanetliyoruz. İşte bu nedenlerden dolayı İyi Parti tabanı rahatsızdır. Bu rahatsızlık da istifalar ve partimize katılımlarla hızlanmıştır. Milas’ta partimize katılan yol arkadaşlarımıza rozetlerini taktık ve hayırlı olsun diyoruz. Gelen haberler, İyi Parti tabanındaki rahatsızlıkların daha birçok istifa ve partimize katılımlarla devam edeceğini gösteriyor. MHP, giderek büyüyen bir çınardır. Türk milletinin güvencesi Milliyetçi Hareket beka sorunumuzda ortaya koyduğu kararlılık ve görüşleri ile de gücünü ve güvenirliliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin ‘Yuvaya dönün’ çağrısına kulak verenlerin yeniden yuvaya dönüş hazırlıkları içinde olmalarını da büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Devamını oku

Siyaset

Merkez İlçe Menteşe CHP’de 36 Üyeden Savunma İstendi

Yayınlanma tarihi

-

-

CHP merkez ilçe Menteşe’de 31 Mart yerel seçimlerinde başka siyasi parti adaylarını destekledikleri iddiasıyla 36 üyeden savunma istendi.

CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak imzası ile gönderilen tebligatta, “31 Mart Pazar Günü yapılan mahalli idareler genel seçimleri sürecinde partimiz tarafından Muğla ili ile Menteşe ilçesi seçim kurullarına bildirilen belediye başkanları ve meclis üyeleri adaylarımız dışında parti adaylarımıza karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak suretiyle partimiz tüzüğünün ilgili maddelerine aykırı davrandığınız tespit edilmiş olmakla, bu konuda savunmanızı yazılı olarak iş bu yazımızın tebliğinden itibaren 3 gün içerisinde ilçe başkanlığımıza bildirmenizi arz ederim” ifadeleri yer aldı.

Devamını oku

Popüler

Web sitemiz ve buna bağlı sosyal medya hesaplarımız iş değişikliği sebebiyle satılıktır. İletişim için lütfen info@muglahaber.com mail adresinden irtibata geçiniz.