Takip Edin

Spor

Seydikemerli Sporcuların Başarısı Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Seydikemerli sporcular, kendilerine verilen destekleri yine boşa çıkarmadı ve kürsüdeki yerlerini aldılar.

Geçtiğimiz hafta Kumluca da yağlı güreşlerde derece elde eden güreşçilerimiz ve Fethiye’de düzenlenen Kick Boks Ulusal Egemenlik Kupası Muğla İl Şampiyonasında derece elde ederek Seydikemer’e madalya kazandıran sporcular ve antrenörler Başkan Otgöz’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, destek verildikçe daha iyi mücadele edip Seydikemer’i en iyi şekilde temsil etmeye ve madalyaları getirmeye devam edeceğiz, dediler.

Seydikemer’de sporun gelişmesi ve gençlerin spora olan ilgilerini artırmak için yetersiz malzeme ve kısıtlı imkanlarla gecelerini gündüzlerine katarak çalışmalarını sürdüren ve gittikleri her şampiyonadan madalya kazanarak geri dönen sporcuların antrenörleri Cemal Cumbur ve Cemal Genç, daha çok destek verildiği takdirde daha büyük başarılarla Seydikemer’i en iyi şekilde temsil edeceklerini bir kez daha kanıtladılar.

Geçtiğimiz hafta Antalya Kumluca Yağlı Güreşlerinde derece yaparak madalya kazanıp Seydikemer’i kürsüde temsil eden sporcuların Antrenörü Cemal Cumbur, yaptığı açıklamada: “3 gün süren kumluca güreşlerinde yine kürsüdeki yerlerimizi aldık. Teşvik 1 boyunda Osman Nuri Çıldan 1., Minik 1 boyunda Mehmet Arda Tanır 3. oldular. Bizlerden desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ve her güreş organizasyonunda bizlere özel olarak destek veren, Sporcularımızın her türlü sorunlarında yanlarında yer alarak çözüm üreten Seydikemerimizin çalışkan Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e, kulüp Başkanımız Yücel Özdemir’e, Spora ve sporcuya destek veren herkese, güreşçilerimizin tüm sponsorlarına canı yürekten teşekkür ediyorum. Biz seydikemer için elimizden gelenin en iyisini en güzelini yaptık. Daha büyük şampiyonlar çıkarmak için en iyisi olana kadar da mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Seydikemer merkez eski camii imamı ve Seydikemer GENÇ TEAM kick boks Ekibi Antrenörü Cemal Genç ise, “Seydikemer GENÇ TEAM kick boks Ekibi olarak Fethiye’de düzenlenen 9 kulüp ve 250 sporcunun katıldığı Kick Boks Ulusal Egemenlik Kupası Muğla İl Şampiyonasına biz de 27 sporcu ile katılarak 9 birincilik, 11 ikincilik , 7 üçüncülük ile 9 kulüp arasında takım halinde 2. Olduk. Bu galibiyet ve Madalyalar Seydikemere Armağan Olsun. Bizlere her zaman destek olan Kaymakamımız Haktan Gökçekuyu’ya, Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’e ve sporcularımızın ailelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu çocuklara destek verilmeye devam edildiği takdirde daha iyi başarılarda gelmeye devam edecektir” dedi.

Devamını oku
Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

Spor

Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşlerine Köyceğiz Damgası

Yayınlanma tarihi

-

02-03-04 Ağustos 2019 tarihlerinde Federasyon Faaliyet Programında yer alan boy atlama güreşlerinden biri olan yaklaşık 1200 pehlivanın katılımıyla gerçekleşen 60. Balıkesir Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri’nden; Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı 3 madalya ile geri döndü. Minik -1 boy da birinci Altın madalya Recep Töruz, Minik -2 boyda ikinci gümüş madalya Kenan Eygi, Teşvik -1 boyda üçüncü bronz madalya ile T. Rasim Demir Oldu.

Güreş Antrenörü Kürşat Çimen; Muğla’mızın yaklaşık 36 bin nüfusuna sahip şirin ve güzel ilçemiz Köyceğiz’imizin çocuklarından; bireysel sporların en zorlarından biri olan güreş spor dalında; 60. Balıkesir Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan güreşlerinden Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı’nın almış olduğu 3 madalya beni çok mutlu etti. Amacımız Köyceğiz’imizin çocuklarını kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor ile bağdaştırıp başarılı nesiller yetiştirmeye hedefliyoruz. Umarım bundan sonrada Köyceğiz’imizin çocuklarından daha nice şampiyonluklar ve madalyalar elde ederiz. Bu başarılarından dolayı sporcularımı kutluyorum, başarılarının devamı diliyorum. Katkıları ve destekleri ile bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Köyceğiz Belediye Başkanı’mız Kamil Ceylan’a bize vermiş olduğu emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Köyceğiz Belediyespor Erkek Güreş Takımı sporcularını başarılarından dolayı kutlayan Başkan Ceylan ;”Ata sporumuz güreşte Muğla’mızı ve ilçemizi 60. Balıkesir Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan güreşlerinde temsil eden evlatlarımızı, ailelerini ve antrenörleri Kürşat Çimen’i başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bizlere gurur yaşattılar. Genç nüfus anlamında ülkemizin büyük bir potansiyeli var. Ata sporumuz güreşin yaşaması ve sonraki nesillere aktarılmasında bizim için önemli bir görevdir. Milli sporumuzu desteklemeyi boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Güreş sporuna gönül vermiş her bir gencimizi bu yolda sonuna kadar destekliyoruz. Şampiyon güreşçilerimizin önümüzdeki turnuvalarda daha büyük başarılara imza atmalarını temenni eder, ziyareti ve elde ettiği başarıları için takımımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını oku

Spor

Türkiye Rallisi Hazırlıkları Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Geçen yıl ilki Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağının ikincisi için hazırlıklar devam ediyor. 12 Eylül’de başlayacak şampiyona 15 Eylül’de sona erecek.

2019 yılı Dünya Ralli Şampiyonasının 10’uncu ayağı olan etabı Marmaris ve çevresinde organize ediliyor. Geçen yıl düzenlenen ve otoritelerden tam not alan şampiyona için Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu hazırlıklarını sürdürüyor. Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağına bu yıl daha çok sayıda yerli ve yabancı seyirci bekleniyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından organize edilen ve bu yıl ‘Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı en büyük spor organizasyonu’ özelliğine sahip yarış, izleyenlere 4 gün boyunca dünyaca ünlü pilotları izleyip, yeşil ve mavinin buluştuğu bölgede heyecan dolu anlar yaşatacak.

12 Eylül Perşembe akşamı Marmaris şehir merkezinde seyirci özel etabıyla başlayarak Marmaris-Datça-Muğla bölgesindeki etaplarda devam edecek olan ralli, geçtiğimiz yıl olduğu gibi hem karadan, hem de teknelerle denizden izlenebilecek.

875 milyon izleyiciye ulaşıyor
Youtube’dan 25 milyon ve Dünya genelindeki 155 televizyon kanalından 849 milyon izleyiciye ulaşan şampiyonanın Türkiye ayağı, geçtiğimiz yıl hem otoritelerden, hem sporculardan, hem de yabancı medya mensuplarından takdir ve övgüler alarak 13 yarış arasında en iyilerden biri olmayı başarmıştı.

150 milyon dolarlık katkı
Bu yıl ülkemizde düzenlenecek en büyük sportif organizasyon olan Türkiye Rallisi’nin bölge turizmini hareketlendirmesinin yanı sıra organizasyon haftası süresinde şehir ekonomisine de 150 milyon dolarlık katkı sağlayacağı öngörülüyor. Marmaris-Datça hattında gerçekleşecek ralliyi takip edecek olan Avrupalı turistler, şimdiden bölgedeki otelleri kapattı. 70 bin kadar kişi tarafından takip edilecek organizasyon, bölgedeki otellerin Eylül ayı fiyatlarını da yüzde 65 oranında artırdı.

Devamını oku

Spor

Muğlaspor Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

Yayınlanma tarihi

-

TFF 3’üncü Lig 3’üncü grupta mücadele edecek olan Muğlaspor’da yeni sezon hazırlıkları başladı. Teknik Direktör Hasan Şermet yönetiminde ilk çalışmasını Muğla Atatürk Stadyumunda gerçekleştiren Yeşil Beyazlılar hazırlık kampını Muğla’da geçirecek.

Muğlaspor Sportif Direktörü Abdullah Eskihisarlı ilk antrenmanın ardından yaptığı açıklamada, “İlk antrenmanımızı Muğla Atatürk Stadyumunda gerçekleştirdik. Antrenmanlarımız Menteşe Ortaköy tesislerinde devam edecek. Muğlaspor bu sene dış kampa gitmeyecek. Tüm hazırlığımızı Muğla’da yapacağız. İlk antrenmana anlaştığımız futbolcular ve alt yapıdan 7 oyuncu katıldı. Altyapı oyuncularımız . Teknik Direktör Hasan Şermet hocamız tarafından deneniyor. Ayrıca transfer çalışmalarımız da devam ediyor. Her geçen gün kadromuzu güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Devamını oku

POPÜLER